Aktualności

Obóz „zielonych” w Lubiatowie

10.08.2017

Od 29 lipca do 6 sierpnia, na terenie naszych Warsztatów Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie, trwał obóz szkoleniowo-integracyjny, w którym uczestniczyli wolontariusze Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Prawdziwy wolontariusz to nie tylko osoba uśmiechnięta, z pasją, życzliwie wspierająca potrzebujących. To także człowiek, który wie, co robić, aby okazywana przez niego pomoc była jak najbardziej efektywna. Właśnie dlatego dla naszych „zielonych” zorganizowaliśmy po raz kolejny obóz szkoleniowo-integracyjny. W leśnym terenie, w pobliżu Bałtyku, mieszkając w namiotach, zdobywali fachową wiedzę, jaka niezbędna jest każdemu wolontariuszowi. Poznawali m.in. metody pracy nad projektem, komunikacji zewnętrznej (z uwzględnieniem mediów społecznościowych), współdziałania w zespole i pozyskiwania środków na cele charytatywne. Dziękujemy wolontariuszkom firmy Cisco: dwóm Magdom, Kasi i Eli, które dzielnie i z uśmiechem pomagały naszym „zielonym”, a także Ani i Przemkowi, wolontariuszom Banku Zachodniego WBK, wspierającym w Lubiatowie szkolenie z zakresu prowadzenia projektu.

Katarzyna Walaszek, szefowa Biura Młodych, zauważa, że podczas obozu wolontariusze uczestniczą w zajęciach, w trakcie których muszą stawić czoło trudnym sytuacjom, wspierać się, robić wszystko, by każdy w grupie czuł się dobrze. Wspólnie budują obozowisko, muszą pamiętać o codziennych czynnościach i zaplanować wszystko tak, aby nie kolidowało z zajęciami szkoleniowymi.

– Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby wolontariusze poczuli, jak wielka drzemie w nich moc sprawcza i jak ogromną siłą jest działanie zespołowe – wyjaśnia.

Finałem obozu szkoleniowego stał się, jak co roku, piknik integracyjny „Spotkajmy się w Lubiatowie”, przygotowany dla mieszkańców gminy Choczewo, a także wczasowiczów odwiedzających nadbałtycką miejscowość. Konkursy rodzinne, zabawy dla najmłodszych, poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich, możliwość przejażdżki na kucyku, pokaz sprawności działania Ochotniczej Straży Pożarnej – te i inne atrakcje zostały, samodzielnie, przygotowane z inicjatywy naszych „zielonych” i dzięki ich zaradności. Goście pikniku mieli też okazję wysłuchać wywiadu z Tomaszem Gzowskim, naszym dyrektorem Oddziału Lubiatowo, oraz z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej: Małgorzatą i Romanem. Naturalnie w tym dniu piękny, przestronny i jasny budynek WTZ oraz mieszczące się w nim pracownie był otwarty dla każdego. Przypomnijmy, że wybudowanie tej placówki stało się możliwe dzięki podatnikom przekazującym nam 1%.

– Obóz udał się w pełni, jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy – podkreśla Agnieszka Grzechnik, kierownik Działu Współpracy i Rozwoju Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która w Lubiatowie prowadziła zajęcia z zarządzania projektami. – Jestem pewna, że zdobyte przez nich doświadczenie pomoże im nie tylko w pracy wolontariackiej, ale pozytywnie zaowocuje również w ich dorosłym życiu. Radosne wspomnienie tego obozu pozostanie w „zielonych” na długo.

Zobacz telewizyjną relację z pikniku integracyjnego „Spotkajmy się w Lubiatowie”

W imieniu naszych wolontariuszy, dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom pikniku. Byli to: Urząd Gminy Choczewo, Nadleśnictwo Choczewo, OSP Choczewo, Koło Gospodyń Wiejskich Sasino, Restauracja Koni w Lubiatowie, Piekarnia „Mateusz”, Ł.E. Juchniewicz z Pszczółek, Market Melan, Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Jachowie, Wodnik FHU, Restauracja Pod Kasztanem, „Orzeł” Ludowy Klub Sportowy, „Aftodyta” – Salon Fryzjerski Zarzeczna Renata, „Magis” Andrzej Majtacz, „Rafix” Rafał Szulc.

Może Cię zainteresować

Przekaż nie tylko bożonarodzeniowe życzenia

17.11.2017

Jeśli pragną Państwo przekazać bożonarodzeniowe życzenia partnerom biznesowym, zachęcamy do zakupu nietuzinkowych kartek świątecznych, przygotowanych przez firmę DKK Edition. Są w nie zaklęte nie tylko życzliwe myśli, lecz także pamięć o tych, którzy pomocy Państwa ogromnie potrzebują – o naszych podopiecznych.

Kultura bez barier

16.11.2017

Anna Dymna, Dorota Segda, Łukasz Maciejewski, Adam Nawojczyk i Janek Mela wspierają tegoroczną edycję projektu „Małopolska. Kultura wrażliwa”. Jego celem są działania na rzecz podniesienia otwartości i dostępności instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

Dołącz do newslettera