fbpx

Aktualności

Obóz „zielonych” w Lubiatowie

10.08.2017

Od 29 lipca do 6 sierpnia, na terenie naszych Warsztatów Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie, trwał obóz szkoleniowo-integracyjny, w którym uczestniczyli wolontariusze Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Prawdziwy wolontariusz to nie tylko osoba uśmiechnięta, z pasją, życzliwie wspierająca potrzebujących. To także człowiek, który wie, co robić, aby okazywana przez niego pomoc była jak najbardziej efektywna. Właśnie dlatego dla naszych „zielonych” zorganizowaliśmy po raz kolejny obóz szkoleniowo-integracyjny. W leśnym terenie, w pobliżu Bałtyku, mieszkając w namiotach, zdobywali fachową wiedzę, jaka niezbędna jest każdemu wolontariuszowi. Poznawali m.in. metody pracy nad projektem, komunikacji zewnętrznej (z uwzględnieniem mediów społecznościowych), współdziałania w zespole i pozyskiwania środków na cele charytatywne. Dziękujemy wolontariuszkom firmy Cisco: dwóm Magdom, Kasi i Eli, które dzielnie i z uśmiechem pomagały naszym „zielonym”, a także Ani i Przemkowi, wolontariuszom Banku Zachodniego WBK, wspierającym w Lubiatowie szkolenie z zakresu prowadzenia projektu.

Katarzyna Walaszek, szefowa Biura Młodych, zauważa, że podczas obozu wolontariusze uczestniczą w zajęciach, w trakcie których muszą stawić czoło trudnym sytuacjom, wspierać się, robić wszystko, by każdy w grupie czuł się dobrze. Wspólnie budują obozowisko, muszą pamiętać o codziennych czynnościach i zaplanować wszystko tak, aby nie kolidowało z zajęciami szkoleniowymi.

– Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby wolontariusze poczuli, jak wielka drzemie w nich moc sprawcza i jak ogromną siłą jest działanie zespołowe – wyjaśnia.

Finałem obozu szkoleniowego stał się, jak co roku, piknik integracyjny „Spotkajmy się w Lubiatowie”, przygotowany dla mieszkańców gminy Choczewo, a także wczasowiczów odwiedzających nadbałtycką miejscowość. Konkursy rodzinne, zabawy dla najmłodszych, poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich, możliwość przejażdżki na kucyku, pokaz sprawności działania Ochotniczej Straży Pożarnej – te i inne atrakcje zostały, samodzielnie, przygotowane z inicjatywy naszych „zielonych” i dzięki ich zaradności. Goście pikniku mieli też okazję wysłuchać wywiadu z Tomaszem Gzowskim, naszym dyrektorem Oddziału Lubiatowo, oraz z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej: Małgorzatą i Romanem. Naturalnie w tym dniu piękny, przestronny i jasny budynek WTZ oraz mieszczące się w nim pracownie był otwarty dla każdego. Przypomnijmy, że wybudowanie tej placówki stało się możliwe dzięki podatnikom przekazującym nam 1%.

– Obóz udał się w pełni, jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy – podkreśla Agnieszka Grzechnik, kierownik Działu Współpracy i Rozwoju Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która w Lubiatowie prowadziła zajęcia z zarządzania projektami. – Jestem pewna, że zdobyte przez nich doświadczenie pomoże im nie tylko w pracy wolontariackiej, ale pozytywnie zaowocuje również w ich dorosłym życiu. Radosne wspomnienie tego obozu pozostanie w „zielonych” na długo.

Zobacz telewizyjną relację z pikniku integracyjnego „Spotkajmy się w Lubiatowie”

W imieniu naszych wolontariuszy, dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom pikniku. Byli to: Urząd Gminy Choczewo, Nadleśnictwo Choczewo, OSP Choczewo, Koło Gospodyń Wiejskich Sasino, Restauracja Koni w Lubiatowie, Piekarnia „Mateusz”, Ł.E. Juchniewicz z Pszczółek, Market Melan, Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Jachowie, Wodnik FHU, Restauracja Pod Kasztanem, „Orzeł” Ludowy Klub Sportowy, „Aftodyta” – Salon Fryzjerski Zarzeczna Renata, „Magis” Andrzej Majtacz, „Rafix” Rafał Szulc.

Może Cię zainteresować

Miłosne „Wierszobranie” w „Dolinie Słońca”

22.06.2018

Wczoraj w „Dolinie Słońca” odbyło się kolejne już spotkanie z „Wierszobraniem”. Tym razem uczestnicy zaprezentowali utwory o miłości. Salę teatralną, po brzegi, wypełnili podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacji im. Brata Alberta, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Integracyjnej oraz ze Specjalnego Gimnazjum w Radwanowicach.

38. Zaczarowane Radio Kraków – zapraszamy

17.06.2018

„Kocie, kotku... ach to ty! Miauuuuu...” – 38. spotkanie z laureatami i finalistami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki poświęcone będzie – nieodgadnionym dla nikogo i jakże fascynującym – sprawom kocim. Ale do Studia im. Romany Bobrowskiej zapraszamy też wszystkich miłośników psów.

Dołącz do newslettera