Aktualności

Półfinaliści wyłonieni!

03.04.2017

Zakończyły się eliminacje do 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. 31 marca komisja kwalifikacyjna wyłoniła 33 niepełnosprawnych wokalistów, którzy, 6 maja, zaśpiewają w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w trakcie półfinałów naszego ogólnopolskiego konkursu.

Do tegorocznej edycji naszego festiwalu nadesłano 219 zgłoszeń. W skład komisji kwalifikacyjnej weszli: Anna Kędroń (aktorka musicalowa związana z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni i Teatrem Rampa w Warszawie), Natalia Piotrowska (aktorka i wokalistka występująca w Krakowskim Teatrze Variete, Filharmonii Bałtyckiej; Maria Magdalena z rock opery „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa w Warszawie), Ola Bieńkowska (aktorka i wokalistka, Sara z musicalu „Taniec Wampirów” w Teatrze Roma w Warszawie; z The Australian Pink Floyd Show koncertowała na całym świecie), Maria Kościukiewicz (pianistka i pedagog, absolwentka Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej), Maciej Pawlak (aktor i wokalista występujący w  Teatrze Rozrywki w Chorzowie i Teatrze Rampa).

Komisja kwalifikacyjna łatwego wyboru nie miała.

Jurorzy podkreślali swój szacunek i podziw dla wszystkich uczestników eliminacji, którzy, mimo wielu przeciwności, chcą realizować muzyczne marzenia. Po obejrzeniu przesłanych nagrań, podkreślali jedno: każdy wokalista, biorący udział w konkursie, powinien najpierw zastanowić się, czy na pewno dobrze czuje się w wybranym repertuarze. Piosenki należy dobierać stosownie do wieku oraz wrażliwości. Inaczej sukcesu nie można odnieść.

Dziękujemy Ani, Natalii, Marii, Oli i Maćkowi za to, że podjęli się trudnego zadania wybrania półfinalistów. A wokalistom, którym nie udało się przebrnąć przez tegoroczne sito eliminacji, życzymy wiary w siebie i zapraszamy ich do udziału w 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Nasz Festiwal jest zaczarowany przede wszystkim dla dla tych, którzy nie ulegają przeciwnościom i potrafią nad sobą pracować. Pamiętajcie: Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.

Ze względu na wysoki poziom zgłoszeń jurorzy zdecydowali, że, w kategorii dorosłych, do udziału w koncercie półfinałowym zaproszą o jedną osobę więcej niż przewiduje regulamin.

Półfinaliści 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Kategoria do lat 16

Krzysztof Duda
Jagoda Chowaniec
Julia Gradomska
Andżelika Guściora
Julia Kopacz
Małgorzata Kozłowicz
Agata Kubiak
Kalina Kusterska
Anita Mikołajczyk
Bartosz Peszuk
Weronika Ryba
Natalia Siekierka
Ewelina Socha
Norbert Tomaka
Julia Walczyna
Martyna Wójcik

Kategoria pow. 16 lat

Kacper Barczak
Daria Barszczyk
Maciej Bołoz
Paulina Gruszecka
Weronika Jankowiak-Racko
Magdalena Krzemińska
Alicja Lipińska
Aleksandra Liske
Oliwia Mrowicka
Aleksandra Nykiel
Jakub Saniternik
Karolina Pałasz
Sandra Pączek
Joanna Przyborowska
Katarzyna Wachnik
Beata Zacharko
Daniel Zawodnik

Z półfinalistami skontaktujemy się telefonicznie w ciągu najbliższych dni.

Może Cię zainteresować

Atomowa moc „zielonych”

14.02.2018

11 lutego, w trakcie charytatywnego koncertu „Znaleźć nadzieję” dla Magdaleny Piekorz, wspierało nas 30 wolontariuszy – „zielonych”, jak o nich mówimy, mając na myśli ich T-shirty w kolorze nadziei. „Wspierało nas” to zresztą mało powiedziane.

W poszukiwaniu nadziei

13.02.2018

W minioną niedzielę, już po raz 10., Anna Dymna i Bogdan Tosza powitali publiczność naszych koncertów charytatywnych w sali Filharmonii Krakowskiej. Tegoroczne wydarzenie zatytułowaliśmy „Znaleźć nadzieję”, z myślą o ciężko chorej reżyserce Magdalenie Piekorz. Mottem stały się słowa Dantego Alighieri: „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

Dołącz do newslettera