fbpx

Aktualności

Półfinaliści wyłonieni!

03.04.2017

Zakończyły się eliminacje do 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. 31 marca komisja kwalifikacyjna wyłoniła 33 niepełnosprawnych wokalistów, którzy, 6 maja, zaśpiewają w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w trakcie półfinałów naszego ogólnopolskiego konkursu.

Do tegorocznej edycji naszego festiwalu nadesłano 219 zgłoszeń. W skład komisji kwalifikacyjnej weszli: Anna Kędroń (aktorka musicalowa związana z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni i Teatrem Rampa w Warszawie), Natalia Piotrowska (aktorka i wokalistka występująca w Krakowskim Teatrze Variete, Filharmonii Bałtyckiej; Maria Magdalena z rock opery „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa w Warszawie), Ola Bieńkowska (aktorka i wokalistka, Sara z musicalu „Taniec Wampirów” w Teatrze Roma w Warszawie; z The Australian Pink Floyd Show koncertowała na całym świecie), Maria Kościukiewicz (pianistka i pedagog, absolwentka Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej), Maciej Pawlak (aktor i wokalista występujący w  Teatrze Rozrywki w Chorzowie i Teatrze Rampa).

Komisja kwalifikacyjna łatwego wyboru nie miała.

Jurorzy podkreślali swój szacunek i podziw dla wszystkich uczestników eliminacji, którzy, mimo wielu przeciwności, chcą realizować muzyczne marzenia. Po obejrzeniu przesłanych nagrań, podkreślali jedno: każdy wokalista, biorący udział w konkursie, powinien najpierw zastanowić się, czy na pewno dobrze czuje się w wybranym repertuarze. Piosenki należy dobierać stosownie do wieku oraz wrażliwości. Inaczej sukcesu nie można odnieść.

Dziękujemy Ani, Natalii, Marii, Oli i Maćkowi za to, że podjęli się trudnego zadania wybrania półfinalistów. A wokalistom, którym nie udało się przebrnąć przez tegoroczne sito eliminacji, życzymy wiary w siebie i zapraszamy ich do udziału w 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Nasz Festiwal jest zaczarowany przede wszystkim dla dla tych, którzy nie ulegają przeciwnościom i potrafią nad sobą pracować. Pamiętajcie: Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.

Ze względu na wysoki poziom zgłoszeń jurorzy zdecydowali, że, w kategorii dorosłych, do udziału w koncercie półfinałowym zaproszą o jedną osobę więcej niż przewiduje regulamin.

Półfinaliści 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Kategoria do lat 16

Krzysztof Duda
Jagoda Chowaniec
Julia Gradomska
Andżelika Guściora
Julia Kopacz
Małgorzata Kozłowicz
Agata Kubiak
Kalina Kusterska
Anita Mikołajczyk
Bartosz Peszuk
Weronika Ryba
Natalia Siekierka
Ewelina Socha
Norbert Tomaka
Julia Walczyna
Martyna Wójcik

Kategoria pow. 16 lat

Kacper Barczak
Daria Barszczyk
Maciej Bołoz
Paulina Gruszecka
Weronika Jankowiak-Racko
Magdalena Krzemińska
Alicja Lipińska
Aleksandra Liske
Oliwia Mrowicka
Aleksandra Nykiel
Jakub Saniternik
Karolina Pałasz
Sandra Pączek
Joanna Przyborowska
Katarzyna Wachnik
Beata Zacharko
Daniel Zawodnik

Z półfinalistami skontaktujemy się telefonicznie w ciągu najbliższych dni.

Może Cię zainteresować

Miłosne „Wierszobranie” w „Dolinie Słońca”

22.06.2018

Wczoraj w „Dolinie Słońca” odbyło się kolejne już spotkanie z „Wierszobraniem”. Tym razem uczestnicy zaprezentowali utwory o miłości. Salę teatralną, po brzegi, wypełnili podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacji im. Brata Alberta, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Integracyjnej oraz ze Specjalnego Gimnazjum w Radwanowicach.

38. Zaczarowane Radio Kraków – zapraszamy

17.06.2018

„Kocie, kotku... ach to ty! Miauuuuu...” – 38. spotkanie z laureatami i finalistami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki poświęcone będzie – nieodgadnionym dla nikogo i jakże fascynującym – sprawom kocim. Ale do Studia im. Romany Bobrowskiej zapraszamy też wszystkich miłośników psów.

Dołącz do newslettera