fbpx

Aktualności

Robić to, co się kocha

09.10.2017

W Krakowie zakończyły się Targi Seniora – pierwsze w południowej Polsce wydarzenie zorganizowane z myślą o osobach starszych, ale wciąż otwartych na nowe wyzwania. Gościem Targów była Anna Dymna. Odwiedzający EXPO Kraków mogli też zajrzeć na nasze stoisko i zapoznać się z działalnością fundacji „Mimo Wszystko”.

– Co zrobić, aby cieszyć się życiem? Robić to, co się kocha. Realizować pasje, podejmować nowe wyzwania, być aktywnym. Wtedy ta aktywność jest odpoczynkiem – radziła seniorom Anna Dymna, która wystąpiła na Targach w roli gościa specjalnego.

6 i 7 października w EXPO Kraków można się było przekonać, że ciekawość świata, pasje oraz radość nie znają dat w kalendarzu. Życiem można cieszyć się w każdym wieku. Organizatorzy imprezy przygotowali dla seniorów znakomitą ofertę, nie ograniczając się do prezentacji zagadnień medycznych. Wystawców dobierano na podstawie uprzednio przeprowadzonej ankiety, z której wynikało, że starszych ludzi najbardziej interesują firmy czy instytucje, które mogą im zaproponować ciekawą i aktywną formę spędzania wolnego czasu. Dlatego dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska Filharmonii im. Karola Szymanowskiego albo Teatru Groteska.

Tych, którzy odwiedzali stoisko fundacji „Mimo Wszystko”, interesowała przede wszystkim możliwość wspierania naszych działań. Informowaliśmy, że sposobów na to jest sporo i nie ograniczają się one do przekazywania pieniędzy. Na przykład w gronie wolontariuszy mamy także osoby 50+, na czele z dr. nauk o kulturze fizycznej Kazimierzem Niemierką.

– Młodzi ludzie mają radość, pasję, za to seniorzy posiadają też życiową mądrość, więcej cierpliwości oraz doświadczenie. Ich wsparcie bywa ogromne dla tych, którzy potrzebują pomocy. Najstarszy wolontariusz w mojej fundacji ma siedemdziesiąt sześć lat. Kazimierza wypełnia dobra energia, silnie angażuje się w rozmaite działania, a przy tym jest wzorem dla młodych ludzi: wykształcony, wysportowany, uśmiechnięty, niezwykle koleżeński – podkreślała w jednym z wywiadów Anna Dymna.

Kolejne Targi Seniora już za rok, 5-6 października 2018 r. w EXPO Kraków.

– To bardzo dobry początek – komentował tegoroczne wydarzenie o. Leon Knabit. – Cieszę się, że poruszono tutaj ważne kwestie, istotne dla seniorów. Panuje bardzo dobra atmosfera, sprzyjająca spotkaniom i rozmowom. Więcej takich imprez!

Dowiedz się więcej

 

 

Może Cię zainteresować

Ta książka pomaga żyć

21.11.2018

„Dziecko z Kalkuty. Opowieść o miłości i spełnieniu” to budująca historia, która – jak pisze wydawca – „pokazuje krzepiącą drogę ku światłu, gdzie słabi potrafią robić rzeczy niezwykłe”. Autorką książki jest Wanda Wajda, mama urodzonej w Indiach Scholi.

Anna Dymna gospodynią Aukcji Wielkiego Serca

20.11.2018

W minioną niedzielę, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, odbyła się 27. Aukcja Wielkiego Serca na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Jana Matejki – jednej z najstarszych tego typu placówek w Krakowie.

Dołącz do newslettera