Aktualności

Robić to, co się kocha

09.10.2017

W Krakowie zakończyły się Targi Seniora – pierwsze w południowej Polsce wydarzenie zorganizowane z myślą o osobach starszych, ale wciąż otwartych na nowe wyzwania. Gościem Targów była Anna Dymna. Odwiedzający EXPO Kraków mogli też zajrzeć na nasze stoisko i zapoznać się z działalnością fundacji „Mimo Wszystko”.

– Co zrobić, aby cieszyć się życiem? Robić to, co się kocha. Realizować pasje, podejmować nowe wyzwania, być aktywnym. Wtedy ta aktywność jest odpoczynkiem – radziła seniorom Anna Dymna, która wystąpiła na Targach w roli gościa specjalnego.

6 i 7 października w EXPO Kraków można się było przekonać, że ciekawość świata, pasje oraz radość nie znają dat w kalendarzu. Życiem można cieszyć się w każdym wieku. Organizatorzy imprezy przygotowali dla seniorów znakomitą ofertę, nie ograniczając się do prezentacji zagadnień medycznych. Wystawców dobierano na podstawie uprzednio przeprowadzonej ankiety, z której wynikało, że starszych ludzi najbardziej interesują firmy czy instytucje, które mogą im zaproponować ciekawą i aktywną formę spędzania wolnego czasu. Dlatego dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska Filharmonii im. Karola Szymanowskiego albo Teatru Groteska.

Tych, którzy odwiedzali stoisko fundacji „Mimo Wszystko”, interesowała przede wszystkim możliwość wspierania naszych działań. Informowaliśmy, że sposobów na to jest sporo i nie ograniczają się one do przekazywania pieniędzy. Na przykład w gronie wolontariuszy mamy także osoby 50+, na czele z dr. nauk o kulturze fizycznej Kazimierzem Niemierką.

– Młodzi ludzie mają radość, pasję, za to seniorzy posiadają też życiową mądrość, więcej cierpliwości oraz doświadczenie. Ich wsparcie bywa ogromne dla tych, którzy potrzebują pomocy. Najstarszy wolontariusz w mojej fundacji ma siedemdziesiąt sześć lat. Kazimierza wypełnia dobra energia, silnie angażuje się w rozmaite działania, a przy tym jest wzorem dla młodych ludzi: wykształcony, wysportowany, uśmiechnięty, niezwykle koleżeński – podkreślała w jednym z wywiadów Anna Dymna.

Kolejne Targi Seniora już za rok, 5-6 października 2018 r. w EXPO Kraków.

– To bardzo dobry początek – komentował tegoroczne wydarzenie o. Leon Knabit. – Cieszę się, że poruszono tutaj ważne kwestie, istotne dla seniorów. Panuje bardzo dobra atmosfera, sprzyjająca spotkaniom i rozmowom. Więcej takich imprez!

Dowiedz się więcej

 

 

Może Cię zainteresować

Przekaż nie tylko bożonarodzeniowe życzenia

17.11.2017

Jeśli pragną Państwo przekazać bożonarodzeniowe życzenia partnerom biznesowym, zachęcamy do zakupu nietuzinkowych kartek świątecznych, przygotowanych przez firmę DKK Edition. Są w nie zaklęte nie tylko życzliwe myśli, lecz także pamięć o tych, którzy pomocy Państwa ogromnie potrzebują – o naszych podopiecznych.

Kultura bez barier

16.11.2017

Anna Dymna, Dorota Segda, Łukasz Maciejewski, Adam Nawojczyk i Janek Mela wspierają tegoroczną edycję projektu „Małopolska. Kultura wrażliwa”. Jego celem są działania na rzecz podniesienia otwartości i dostępności instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

Dołącz do newslettera