fbpx

Aktualności

Spotkanie integracyjne w „Dolinie Słońca”

14.07.2017

Dzisiaj, na terenie naszego ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach, odbyło się drugie spotkanie integracyjne „Pogoda na świętego Franciszka”. Organizatorem pikniku była Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

W pikniku wzięli udział  zaprzyjaźnione jednostki Fundacji Brata Alberta, warsztaty terapeutyczne z Libiąża, Chrzanowa, okoliczni mieszkańcy, a także podopieczni i pracownicy fundacji „Mimo Wszystko”.

Piknik rozpoczęło powitanie zgromadzonych przez terapeutkę Jolantę Tobołę. Goście zostali również pozdrowieni telefonicznie ­– prosto z nad morza – przez naszą prezes Annę Dymną. Następnie na scenę polową wkroczyli aktorzy Teatru „Radwanek”, którzy zaprezentowali – po raz pierwszy w plenerze ­– spektakl: „Franek z Doliny Słońca”, niezwykle pozytywną  opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, miłości akceptacji.

Kolejny spektakl, jaki mogliśmy obejrzeć, przygotowany został przez DPS z Ojcowa. Oba występy cieszyły się zainteresowaniem zgromadzonych „pod chmurką” gości, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Ponadto przygotowanych zostało wiele atrakcji, m.in. pogadanka o bezpiecznych wakacjach połączona z rozdawaniem upominków, którą przeprowadziły  panie policjantki z zaprzyjaźnionej jednostki policji z Zabierzowa; przejażdżki wozem strażackim Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach, zajęcia z misami tybetańskimi, warsztaty plastyczne: projektowanie i wykonanie masek. Nasi wolontariusze zaangażowali się w pomoc przy organizacji gry terenowej oraz w koordynację gier i zabaw dla licznie przybyłych dzieci.

– „Pogoda na świętego Franciszka” to spotkanie, którego celem jest nie tylko integracja lokalnej społeczności z naszymi podopiecznymi. Chcemy też przybliżać ideę miłości głoszoną przez Biedaczynę z Asyżu, postać inspirującą przecież nie tylko wyznawców chrześcijaństwa – mówi Jolanta Toboła, terapeutka z „Doliny Słońca”.

Bóg jest radością, dlatego wystawił słońce przed swój dom – twierdził św. Franciszek, który jest patronem prowadzonej przez nas placówki w Radwanowicach. Na pikniku nie zabrakło wiec naszych, jak mawiał św. Franciszek, „braci mniejszych”. Za sprawą Fundacji  Dogoterapeutycznej „Golden  Therapy” uczestnicy wydarzenia mogli pobawić się z psami,
a kucyk zachwycał najmłodszych.

Uczestnikom sprzyjała piękna pogoda i wyśmienite humory. Pieczone kiełbaski serwowane były gościom aż do wczesnego popołudnia.

Może Cię zainteresować

Miłosne „Wierszobranie” w „Dolinie Słońca”

22.06.2018

Wczoraj w „Dolinie Słońca” odbyło się kolejne już spotkanie z „Wierszobraniem”. Tym razem uczestnicy zaprezentowali utwory o miłości. Salę teatralną, po brzegi, wypełnili podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacji im. Brata Alberta, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Integracyjnej oraz ze Specjalnego Gimnazjum w Radwanowicach.

38. Zaczarowane Radio Kraków – zapraszamy

17.06.2018

„Kocie, kotku... ach to ty! Miauuuuu...” – 38. spotkanie z laureatami i finalistami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki poświęcone będzie – nieodgadnionym dla nikogo i jakże fascynującym – sprawom kocim. Ale do Studia im. Romany Bobrowskiej zapraszamy też wszystkich miłośników psów.

Dołącz do newslettera