Aktualności

Spotkanie integracyjne w „Dolinie Słońca”

14.07.2017

Dzisiaj, na terenie naszego ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach, odbyło się drugie spotkanie integracyjne „Pogoda na świętego Franciszka”. Organizatorem pikniku była Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

W pikniku wzięli udział  zaprzyjaźnione jednostki Fundacji Brata Alberta, warsztaty terapeutyczne z Libiąża, Chrzanowa, okoliczni mieszkańcy, a także podopieczni i pracownicy fundacji „Mimo Wszystko”.

Piknik rozpoczęło powitanie zgromadzonych przez terapeutkę Jolantę Tobołę. Goście zostali również pozdrowieni telefonicznie ­– prosto z nad morza – przez naszą prezes Annę Dymną. Następnie na scenę polową wkroczyli aktorzy Teatru „Radwanek”, którzy zaprezentowali – po raz pierwszy w plenerze ­– spektakl: „Franek z Doliny Słońca”, niezwykle pozytywną  opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, miłości akceptacji.

Kolejny spektakl, jaki mogliśmy obejrzeć, przygotowany został przez DPS z Ojcowa. Oba występy cieszyły się zainteresowaniem zgromadzonych „pod chmurką” gości, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Ponadto przygotowanych zostało wiele atrakcji, m.in. pogadanka o bezpiecznych wakacjach połączona z rozdawaniem upominków, którą przeprowadziły  panie policjantki z zaprzyjaźnionej jednostki policji z Zabierzowa; przejażdżki wozem strażackim Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach, zajęcia z misami tybetańskimi, warsztaty plastyczne: projektowanie i wykonanie masek. Nasi wolontariusze zaangażowali się w pomoc przy organizacji gry terenowej oraz w koordynację gier i zabaw dla licznie przybyłych dzieci.

– „Pogoda na świętego Franciszka” to spotkanie, którego celem jest nie tylko integracja lokalnej społeczności z naszymi podopiecznymi. Chcemy też przybliżać ideę miłości głoszoną przez Biedaczynę z Asyżu, postać inspirującą przecież nie tylko wyznawców chrześcijaństwa – mówi Jolanta Toboła, terapeutka z „Doliny Słońca”.

Bóg jest radością, dlatego wystawił słońce przed swój dom – twierdził św. Franciszek, który jest patronem prowadzonej przez nas placówki w Radwanowicach. Na pikniku nie zabrakło wiec naszych, jak mawiał św. Franciszek, „braci mniejszych”. Za sprawą Fundacji  Dogoterapeutycznej „Golden  Therapy” uczestnicy wydarzenia mogli pobawić się z psami,
a kucyk zachwycał najmłodszych.

Uczestnikom sprzyjała piękna pogoda i wyśmienite humory. Pieczone kiełbaski serwowane były gościom aż do wczesnego popołudnia.

Może Cię zainteresować

Zagraliśmy z Orkiestrą

16.01.2018

Dotychczasowy wynik tegorocznego 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już grubo ponad 81 milionów złotych. Nasz wkład w tę sumę wynosi 17698,36 zł, a także 28,10 euro oraz 2 amerykańskie dolary. Pieniądze zbieraliśmy do 22 puszek.

Rusza 14. Festiwal Zaczarowanej Piosenki

15.01.2018

W tym konkursie liczy się tylko Twój talent. Twój głos oraz osobowość sceniczną oceni profesjonalne jury. Jeśli lubisz śpiewać, a muzyka jest Twoją pasją, miej odwagę sięgnąć po marzenia o występie na wielkiej scenie, w towarzystwie gwiazd i przed wielotysięczną publicznością.

Dołącz do newslettera