fbpx

Aktualności

Znamy zwycięzców „Albertiany”

17.02.2017

13 marca, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, odbędzie się uroczysta gala podsumowująca 17. Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Znamy już wszystkich tegorocznych zwycięzców projektu.

Ten niezwykły konkurs, który promuje twórczość artystyczną osób z niepełnosprawnością intelektualną, organizujemy wspólnie z Fundacją im. Brata Alberta. Pomysłodawczynią „Albertiany” jest Anna Dymna.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się 65 zespołów teatralnych i 38 solistów z 85 ośrodków w całej Polsce. Jak co roku, jurorzy wyłaniali laureatów w pięciu regionach kraju.

Laureaci 17. „Albertiany”

Region I (woj. kujawsko-pomorskie, woj. warmińsko-mazurskie, woj. pomorskie, zachodniopomorskie):
1. RECEPTA ze Stowarzyszenia ECCE HOMO w Kowalkach. Przedstawienie: „Opowieść wigilijna”
2. BRATANKI z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Bratanki ” w Toruniu. Przedstawienie: „Szczęście”
3. WYSPA z fundacja „Wiatrak” w Bydgoszczy. Przedstawienie: „Jest OK.!”
Solista: Łukasz Beiger z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy. Piosenka: „Zabiorę Cię właśnie tam” z repertuaru zespołu Kancelaria

Region II (woj. mazowieckie, woj. podlaskie, woj. łódzkie):
1. LEŚNE BUTY z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce. Przedstawienie: „Ziaziulka”
2. AKCENT z Polskiego Stowarzyszenia na zzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zgierzu. Przedstawienie: „Mały Książe”
3. GTI z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie. Przedstawienie: „Baśń o ptaku”
Solista: Konrad Przygoński z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zgierzu. Piosenka: „Tears in Haven” z repertuaru Erica Claptona

Region III (woj. małopolskie, woj. śląskie, woj. opolskie):
1. ITAKA I OWAKA ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 oraz Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Przedstawienie: „Koszula szczęścia”
2. ŚWIETLIKI ze Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes” w Krakowie. Przedstawienie: „czasCZASczas”
3. DZIECI KWIATY z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Wolbromiu. Przedstawienie: „Legenda o Popielu”
Solista: Katarzyna Dworniczek z Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku. Piosenka: „Być kobietą” z repertuaru Alicji Majewskiej
Jury przyznało wyróżnienie za wybitne kreacje solistów z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy fundacji „Różyczka”

Region IV (woj. świętokrzyskie, woj. lubelskie)::
1. Grupa teatralna WTZ Korytniki z Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Korytnikach. Przedstawienia: „Wesołe miasto Lwów”
2. FOCH z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Przedstawienie: „Kandydatki na żonę”
3. MISZ MASZ ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Świętego Franciszka z Asyżu w Kęble. Przedstawienie: „Mała Syrenka”
Solista: Norbert Tomaka z Zespołu Szkół Specjalnych UNICEF w Rzeszowie. Piosenka: „Otwórz oczy”

Region V ( woj. dolnośląskie, woj. lubuskie, woj. wielkopolskie):
1. MOCNI TEATRALNI z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej Filia w Owińskach – Oddział Opiekuńczo-Leczniczo-Psychiatryczny w Poznaniu. Przedstawienie: „Czekając na…”
2. MAKUSZAKI ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego. Przedstawienie: „Słowik”
3. CZTERY PORY ROKU z Warsztatu Terapii Zajęciowej PPH „Postęp” SA. Przedstawienie: „Wykluczony”
Solista: Krzysztof Sarkowicz ze Stowarzyszenia „Motyl” na rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Wałbrzychu. Piosenka: „Song o ciszy”

Może Cię zainteresować

Działamy z Uniwersytetem Pedagogicznym

24.04.2018

W miniony czwartek oficjalnie zainaugurowaliśmy formalną współpracę z Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Z naszego blisko 15-letniego doświadczenia oraz potencjału będą od teraz korzystali studenci.

Zapraszamy do Łazienek Królewskich

18.04.2018

Tegoroczni finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki zaprezentują utwory Zbigniewa Wodeckiego. Kto zaśpiewa je na krakowskim Rynku Głównym – okaże się 5 maja, podczas koncertu półfinałowego w Amfiteatrze Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Początek koncertu o 11.00.

Dołącz do newslettera