fbpx

Aktualności

Znamy półfinalistów

06.04.2018

Eliminacje do 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki dobiegły końca. 5 kwietnia, po wielogodzinnych obradach, jurorzy zdecydowali się zakwalifikować do półfinału 16 osób w kategorii dzieci i 17 w kategorii dorosłych uczestników.

Jury kwalifikacyjne obradowało w składzie: Ewa Jakowicz-Tabęcka – skrzypaczka, pedagog, Katarzyna Mościcka – pianistka, pedagog, Izabela Szafrańska – wokalistka, laureatka najważniejszych konkursów piosenki w Polsce, Adam Tkaczyk – aktor, muzyk i wokalista, założyciel zespołu Wyspy Dobrej Nadziei, oraz Anna Wandtke – skrzypaczka, pedagog, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Oglądanie wszystkich prezentacji, które przesłaliście było prawdziwą muzyczną przyjemnością. Coraz więcej osób umie dobrać mądrze repertuar do swoich możliwości, nie sugerując się tym, co akurat jest modne: wybrać piosenkę, która pokaże to, co najpiękniejsze w głosie, indywidualną wrażliwość kandydata, podkreśli jego umiejętności i talent.

Jurorzy podkreślali wysoki poziom zgłoszeń, a także to, że wielu spośród startujących w eliminacjach, może bez najmniejszych kompleksów stawać w szranki ze swoimi sprawnymi rówieśnikami.

Do udziału w koncercie półfinałowym, który odbędzie się 5 maja w Łazienkach Królewskich w Warszawie, zakwalifikowani zostali:

 

KATEGORIA DZIECI:

 1. Karolina Bochen
 2. Julia Bugajska
 3. Urszula Czerwiec
 4. Julia Gradomska
 5. Anna Ernestowicz
 6. Nikola Jodko
 7. Kinga Kasprzyk
 8. Julia Kopacz
 9. Agata Kubiak
 10. Zuzanna Raducka
 11. Ewelina Socha
 12. Julia Walczyna
 13. Oskar Wasilewski
 14. Nikola Wojciechowska
 15. Martyna Wójcik
 16. Julia Zawrzykraj

 

KATEGORIA DOROSŁYCH:

 1. Daria Barszczyk
 2. Łukasz Baruch
 3. Patrycja Błach
 4. Radosław Graczyk
 5. Aleksandra Gudacz
 6. Wioleta Latus
 7. Aleksandra Liske
 8. Anna Łukasik
 9. Piotr Majewski
 10. Matylda Obiegała
 11. Viktoria Pongowska
 12. Jakub Saniternik
 13. Natalia Siekierka
 14. Natalia Smogulecka
 15. Katarzyna Wachnik
 16. Michał Wiśniewski
 17. Katarzyna Zawodnik

Dziękujemy wszystkim osobom, które wystartowały w tegorocznych eliminacjach. Z półfinalistami skontaktujemy się telefonicznie w ciągu najbliższych dni, by ustalić wszystkie szczegóły. A już dziś gratulujemy Wam serdecznie.

Gratulujemy także tym, którym w tym roku nie udało się przejść do kolejnego etapu. Pokonaliście nieśmiałość i strach. To jest wielki sukces. Nie zrażajcie się, w tym roku znalazł się ktoś lepszy od Was, ale przecież już za rok kolejna edycja naszego festiwalu. Śpiewajcie, bawcie się muzyką, a może już za rok uda nam się spotkać w półfinale.

Może Cię zainteresować

Mikołaje z Cisco Kraków

14.12.2018

8 grudnia nasi podopieczni z „Doliny Słońca”, wspólnie z dziećmi pracowników firmy Cisco Kraków, świętowali mikołajki. I cieszyli się prezentami, o których marzyli. W wydarzeniu wzięło udział ponad 250 osób.

Mikołaj ma superbabcię

13.12.2018

Trwają Kiermasze Świąteczne organizowane przez wolontariuszy Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, na wyższych uczelniach w Warszawie i Krakowie. Razem pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji 20-letniego Mikołaja Kwietnia.

Dołącz do newslettera