fbpx

Co robimy

„Albertiana”

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” organizujemy razem z Fundacją im. Brata Alberta. Pomysłodawczynią projektu jest Anna Dymna. Finałowa gala „Albertiany” odbywa się na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Laureaci 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”

Region I

  1. Spektakluarni z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie, spektakl: „Byle być sobą”
  2. Pasja z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stargardzie, spektakl: „Tajemnice Starogardzkiego Młyna”
  3. Zgiełk z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej w Ełku, spektakl: „Samotny wśród ludzi”

Zwycięskim solistą został Łukasz Beiger z Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Brodnicy, za wykonanie utworu „Sen o Viktorii” z repertuaru zespołu Dżem.

Region II

  1. Łubczaki ze Środowiskowego Domu Samopomocy Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się Do Nas” w Łubcu, spektakl: „Policjanci i złodzieje”
  2. Wkręceni z Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Rity w Legionowie, spektakl: „Moralność Pani Dulskiej”
  3. Teraz My z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Koluszkach
    Tytuł przedstawienia: „Julian Tuwim na wesoło”

Zwycięską solistką została Małgorzata Pietralska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu, za wykonanie utworu „Ta sama chwila” z repertuaru zespołu Bajm.

Region III

  1. Michalinki z Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Częstochowie, spektakl: „Jak na ludowo, to tylko po góralsku, czyli miłość, miłość w Zakopanem…”
  2. Teatr Rozmaity ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Magnolia” w Opolu, spektakl: „Gdzie są kwiaty z tamtych lat?”
  3. Pociechy Brata Alberta z Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Ojcowie, spektakl: „Mały Książę”

Zwycięskim solistą został Józef Mielnicki z Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie, za wykonanie utworu „Panie, który jesteś” z repertuaru Michała Bajora.

Region IV

  1. Motyle z Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Świdniku, spektakl: „Chwilo, trwaj”
  2. Grupa Teatralna WTZ Korytniki z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Korytnikach, spektakl: „Na ludową nutę”
  3. Azumi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorochusku, spektakl: „Dzieci Króla Smoka”

Zwycięskim solistą został Norbert Tomaka z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie, za wykonanie utworu „Uciekali” z musicalu „Metro”. Wyróżnienie: Patryk Jaszcz z Nieformalnej Grupy Absolwentów z Mielca za autorską piosenkę „Trening czyni mistrza”.

Region V

  1. Mocni Teatralni z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej, Oddział Opiekuńczo-Leczniczy Psychiatryczny Filia w Owińskach, spektakl: „Nosorożec”
  2. Pracownia ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole, spektakl: „Podróż”
  3. Narcyz z Warsztatu Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” w Trzebnicy, spektakl: „Feniks”

Zwycięską solistką została Sabina Robakowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach, za wykonanie utworu „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar.

Zobacz wideo

Bieżąca edycja

Znamy finalistów 18. „Albertiany”

Wspólnie z Fundacją im. Brata Alberta rozpoczynamy pierwszy etap 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Finał tego niezwykłego konkursu odbędzie się 19 marca 2018 r., w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Dołącz do newslettera