fbpx

Co robimy

Akademia Odnalezionych Nadziei

Projekt wspiera edukację osób chorych i niepełnosprawnych w trudnej sytuacji materialnej (stypendia, zakup komputerów, innych pomocy naukowych, opłaty czesnego w szkołach i na wyższych uczelniach).

Do tej pory fundacja objęła nim 98 uczniów oraz studentów, którzy pragną odważnie sięgać po swoje marzenia. I robią to mimo przeciwności. Udowadniają, że osoba chora albo niepełnosprawna może się w pełni realizować. Przykładem tego jest poruszający się na wózku, cierpiący na artrogrypozę wielopostaciową, Krzysztof Szymaszek – dwukrotny zwycięzca Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (kat. dziecięca – 2006 r., kat. dorosłych – 2011 r.). 24-latek jest studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z kolei wspierana stypendialnie 22-letnia Milena Wiśniewska była pierwszą niewidomą osobą, którą przyjęto na Akademię Muzyczną w Gdańsku. Wiele jest takich osób jak oni, którym – dzięki darczyńcom – pomagamy w zdobywaniu wiedzy.

Trwanie projektu uzależnione jest od posiadanych przez fundację środków. Dla każdego stypendysty potrzebujemy 10 tysięcy złotych.

 

Zostań mecenasem Akademii Odnalezionych Nadziei

Niezbędne dokumenty

By zgłosić swój udział w Akademii Odnalezionych Nadziei, należy przesłać do Fundacji:

  • podanie z prośbą o pomoc (podanie powinno zawierać opis sytuacji zdrowotnej, finansowej i rodzinnej oraz oryginalny podpis osoby zainteresowanej, rodzica lub prawnego opiekuna)
  • pisemne wyrażenie zgody i upoważnienie na weryfikację informacji dostarczonych Fundacji  oraz oświadczenie o zgodności danych osobowych, (załącznik nr 1)
  • zaświadczenie o dochodach rodziny
  • zaświadczenia lekarskie potwierdzające aktualny stan zdrowia lub wypis ze szpitala nie starszy niż 6-miesięczny
  • kosztorys związany z edukacją
  • aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
  • dane kontaktowe (załącznik nr 2)
  • oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych (załącznik nr 3)
  • zaświadczenie z opieki społecznej potwierdzające sytuacje rodzinną

Przed wysłaniem dokumentów prosimy o kontakt telefoniczny w celu uzyskania informacji, czy wszystkie niezbędne dokumenty zostały przez Państwa przygotowane.

Wskazane dokumenty należy przesłać lub dostarczyć osobiście pod adres:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków

Z dopiskiem „Akademia Odnalezionych Nadziei”

 

Pliki do pobrania:

ZAŁĄCZNIK 1: Pisemne wyrażenie zgody i upoważnienie na weryfikację informacji dostarczonych Fundacji oraz oświadczenie o zgodności danych osobowych

ZAŁĄCZNIK 2: Formularz danych kontaktowych

ZAŁĄCZNIK 3: Oświadczenie dane osobowe

 

Zobacz, komu pomogliśmy

Indeks Marzeń

Co roku, w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei, organizujemy konkurs „Indeks Marzeń”. Jego laureaci, osiągający w nauce wyniki ponadprzeciętne, otrzymują stypendia, dzięki którym mogą realizować pasje na wyższych uczelniach.

– Marzyć trzeba odważnie, tak jak marzą dzieci – pisze do uczestników konkursu Anna Dymna. – Proszę Was, zgłoście się do naszego konkursu. Obudźcie w sobie nadzieję! Nie rezygnujcie z ambicji i marzeń. Patrzę z radością i pełnym podziwem na Was, na Wasze zmagania, na siły, które potraficie w sobie odnajdywać i uruchamiać. Dla mnie jesteście prawdziwymi bohaterami, wzorami, mistrzami. Swoją postawą dajecie siły nam, często rozleniwionym, narzekającym, ponurym, którzy nazywają się ponoć pełnosprawnymi. Uczę się od Was najważniejszych rzeczy!

 

Partnerzy projektu

Projekt AKADEMIA ODNALEZIONYCH NADZIEI jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu: Help and Hope wspieranej przez klientów sieci KiK, Fundacji PGNiG oraz anonimowego darczyńcy.

Zobacz wideo

Relacje z poprzednich edycji

Dołącz do newslettera