Jak pomagamy

Akademia Odnalezionych Nadziei

Projekt wspiera edukację osób chorych i niepełnosprawnych w trudnej sytuacji materialnej (stypendia, zakup komputerów, innych pomocy naukowych, opłaty czesnego w szkołach i na wyższych uczelniach).

Do tej pory fundacja objęła nim 96 uczniów oraz studentów, którzy pragną odważnie sięgać po swoje marzenia. I robią to mimo przeciwności. Udowadniają, że osoba chora albo niepełnosprawna może się w pełni realizować. Przykładem tego jest poruszający się na wózku, cierpiący na artrogrypozę wielopostaciową, Krzysztof Szymaszek – dwukrotny zwycięzca Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (kat. dziecięca – 2006 r., kat. dorosłych – 2011 r.). 24-latek jest studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z kolei wspierana stypendialnie 22-letnia Milena Wiśniewska była pierwszą niewidomą osobą, którą przyjęto na Akademię Muzyczną w Gdańsku. Wiele jest takich osób jak oni, którym – dzięki darczyńcom – pomagamy w zdobywaniu wiedzy.

Trwanie projektu uzależnione jest od posiadanych przez fundację środków. Dla każdego stypendysty potrzebujemy 10 tysięcy złotych.

 

Zostań mecenasem Akademii Odnalezionych Nadziei

Niezbędne dokumenty

By zgłosić swój udział w Akademii Odnalezionych Nadziei, należy przesłać do Fundacji:

  • podanie z prośbą o pomoc (podanie powinno zawierać opis sytuacji zdrowotnej, finansowej i rodzinnej oraz oryginalny podpis osoby zainteresowanej, rodzica lub prawnego opiekuna)
  • pisemne wyrażenie zgody i upoważnienie na weryfikację informacji dostarczonych Fundacji  oraz oświadczenie o zgodności danych osobowych, (załącznik nr 1)
  • zaświadczenie o dochodach rodziny
  • zaświadczenia lekarskie potwierdzające aktualny stan zdrowia lub wypis ze szpitala nie starszy niż 6-miesięczny
  • kosztorys związany z edukacją
  • aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
  • dane kontaktowe (załącznik nr 2)
  • oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych (załącznik nr 3)
  • zaświadczenie z opieki społecznej potwierdzające sytuacje rodzinną

Przed wysłaniem dokumentów prosimy o kontakt telefoniczny w celu uzyskania informacji, czy wszystkie niezbędne dokumenty zostały przez Państwa przygotowane.

Wskazane dokumenty należy przesłać lub dostarczyć osobiście pod adres:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków

Z dopiskiem „Akademia Odnalezionych Nadziei”

 

Pliki do pobrania:

ZAŁĄCZNIK 1: Pisemne wyrażenie zgody i upoważnienie na weryfikację informacji dostarczonych Fundacji oraz oświadczenie o zgodności danych osobowych

ZAŁĄCZNIK 2: Formularz danych kontaktowych

ZAŁĄCZNIK 3: Oświadczenie dane osobowe

 

Zobacz, komu pomogliśmy

Indeks Marzeń

Co roku, w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei, organizujemy konkurs „Indeks Marzeń”. Jego laureaci, osiągający w nauce wyniki ponadprzeciętne, otrzymują stypendia, dzięki którym mogą realizować pasje na wyższych uczelniach.

– Marzyć trzeba odważnie, tak jak marzą dzieci – pisze do uczestników konkursu Anna Dymna. – Proszę Was, zgłoście się do naszego konkursu. Obudźcie w sobie nadzieję! Nie rezygnujcie z ambicji i marzeń. Patrzę z radością i pełnym podziwem na Was, na Wasze zmagania, na siły, które potraficie w sobie odnajdywać i uruchamiać. Dla mnie jesteście prawdziwymi bohaterami, wzorami, mistrzami. Swoją postawą dajecie siły nam, często rozleniwionym, narzekającym, ponurym, którzy nazywają się ponoć pełnosprawnymi. Uczę się od Was najważniejszych rzeczy!

Zobacz wideo

Relacje z poprzednich edycji

Dołącz do newslettera