Bieżące

Wielkie święto w Zakopanem

Od 1 do 15 lipca trwają w Zakopanem „Wierchowe spotkania” organizowane przez Fundację Andrzeja Brandstattera „ProArtis”.
 • Prowadzący Włodzimierz Matuszak i Dorota Majerczyk, Andrzej Brantstatter oraz Anna Dymna
  Prowadzący Włodzimierz Matuszak i Dorota Majerczyk, Andrzej Brantstatter oraz Anna Dymna
 • Przy mikrofonach Kinga Gogacz i Darek Tabiś. W tle Dorota Majerczyk, Andrzej Brandstatter oraz Włodzimierz Matuszak.
  Przy mikrofonach Kinga Gogacz i Darek Tabiś. W tle Dorota Majerczyk, Andrzej Brandstatter oraz Włodzimierz Matuszak.
 • Marcin Tytko i Krzysio Szymaszek
  Marcin Tytko i Krzysio Szymaszek
 • Dorota Majerczyk, Andrzej Brandstatter oraz Włodzimierz Matuszak
  Dorota Majerczyk, Andrzej Brandstatter oraz Włodzimierz Matuszak
 • Karolina Sawka tańczy z zespołem dziecięcym „Majeranki”
  Karolina Sawka tańczy z zespołem dziecięcym „Majeranki”
 • Od prawej: Kinga Gogacz, Małgorzata Brandstatter, Anna Dymna, Karolina Sawka i dzieci z zespołu „Majeranki”
  Od prawej: Kinga Gogacz, Małgorzata Brandstatter, Anna Dymna, Karolina Sawka i dzieci z zespołu „Majeranki”

Wczoraj Anna Dymna, wraz ze swoim mężem Krzysztofem Orzechowskim, dyrektorem Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (co roku na jego Dużej Scenie ma miejsce Finał Festiwalu Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”), odwiedziła w Zakopanem organizatorów i uczestników 3. edycji koncertów „Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi”. Ta radosna, odbywająca się z wielkim rozmachem impreza trwa również dzisiaj, w Namiocie Festiwalowym na Równi Krupowej. Biorą w niej udział młodzi - zarówno pełno- jak i niepełnosprawni - wokaliści, w tym finaliści Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki tworzonego przez naszą Fundację: Nikola Klepacz, Ela Kuzio, Karolina Sawka, Justyna Adamska, Łukasz Żelechowski, Krzysiu Szymaszek i Marcin Tytko.

Wczorajsze i dzisiejsze koncerty organizowane w Zakopanem przez Fundację Andrzeja Brandstattera „ProArtis” to część „Wierchowych spotkań”, które trwają od 1-15 lipca. W ich trakcie Fundacja „ProArtis” organizuje również warsztaty muzyczne oraz fotograficzne, wycieczki krajoznawcze itp. Wszystko po to, by służyć integracji, szlifować młode talenty i wnosić promienie radości w szarość życia osób niepełnosprawnych.

W tym roku, podczas koncertu zamykającego IV Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko” Andrzej Brandstatter został uhonorowany Orderem Kawalera Uśmiechu. Od naszej Fundacji otrzymał także statuetkę „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka”, służy nam wszak stałą i wielką pomocą przy organizowaniu naszego corocznego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Fakty te po raz kolejny pokazują, że współdziałanie instytucji pozarządowych pracujących na rzecz potrzebujących jest możliwe. Uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji „ProArtis” oraz Fundacji „Mimo Wszystko” udowadnia, że taka współpraca jest potrzebna, bo rodzi się z niej serdeczność, piękno oraz dobro.

Strona Fundacji Andrzeja Brandstattera „ProArtis”

Fot. Krzysztof Orzechowski

A
A+
A++
Drukuj
PDF
Powiadom znajomego
Wstecz