Biuletyn Informacji Publicznej
Klikając pomagasz
Ciuch w ruch
Allegro

Uwaga!

Pomogli nam wyposażyć „Dolinę Słońca”

Dzięki Podatnikom, Darczyńcom i Sponsorom nasza Fundacja wybudowała dla osób niepełnosprawnych intelektualnie Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny „Dolina Słońca”.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” powstała po to, aby prowadzić i utrzymywać Warsztaty Terapii Artystycznej dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w podkrakowskich Radwanowicach. Nadal jest to nasze główne zadanie. Wielu spośród naszych Podopiecznych nie potrafi  nawet prosić o pomoc. Staramy się wsłuchiwać w ich potrzeby i jak najlepiej na nie odpowiadać. To właśnie dla nich wybudowaliśmy Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny „Dolina Słońca”.

W wybudowaniu go pomogły nam tysiące osób z całej Polski, które ofiarowały na ten cel 1 procent swojego podatku dochodowego, darowiznę  bądź przesłały charytatywny SMS.

 „Dolina Słońca” to kompleks budynków, w których znajduje się kawiarenka i następujące pracownie:  

                plastyczna - Ptaśkowa

                terapeutyczna - Słońcowa

                rehabilitacyjna - Siłowcowa       

                edukacyjna - Edukuracja

                rękodzieła artystycznego - Stokrotna

                teatralna - Nibylandia

                życia codziennego - Złotorybia

Czym są Warsztaty Terapii Artystycznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, które na co dzień z nich korzystają? – Nie umiem ciekawie opowiadać. Aby żyć, potrzebuję pomocy innych ludzi. To oni dbają o to, abym miał co jeść, gdzie spać, spędzać święta i poniedziałki. Ludzie, którzy wiedzą, jak mam na imię i kiedy są moje urodziny, przygarnęli mnie do schroniska w Radwanowicach, zaprosili na Warsztaty Terapii Artystycznej. Mam po co rano wstawać z łóżka. Mogę robić to, co potrafię najlepiej i najstaranniej: rysować, malować, heblować deski i skrzynki… Jestem komuś potrzebny! – „mówi” Edek Grabowski, który korzysta z Warsztatów Terapii Artystycznej Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i czeka na otwarcie „Doliny Słońca”.

By „Dolina Słońca” mogła działać, wciąż potrzebujemy wsparcia Darczyńców i Sponsorów. Prosimy o pomoc w utrzymaniu naszego ośrodka.

A
A+
A++
Drukuj
PDF
Powiadom znajomego
Wstecz