fbpx

Aktualności

Czekamy na laureatów „Albertiany” z Regionu V

26.03.2023

We wtorek, 28 marca, Kraków ponownie stanie się stolicą sztuki osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas gali 23. „Albertiany”, w blasku reflektorów, gdy w najpiękniejszym polskim teatrze uniesie się Kurtyna Siemiradzkiego, na scenie wystąpią również artyści z Regionu V, czyli województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego.

Gościnne progi Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie czekają już na zwycięzców 23. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertiana”, a także na laureatów drugiego i trzeciego miejsca z Regionu V.

  1. „Drzewo” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas w Lwówku Śląskim. Tytuł przedstawienia: „O Stokrotce, która pytała”.
  2. „Makuszaki” z Zespółu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych im. Kornela Makuszyńskiego w Turku. Tytuł przedstawienia: „Nowy”.
  3. „Cztery pory roku” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świebodzinie. Tytuł przedstawienia: „Telefon do babci”.

W kategorii solistów zwyciężczynią została Elżbieta Rakowska z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przytulisko” w Lubinie. Tytuł piosenki: „Dobranoc, panowie” (z repertuaru Maryli Rodowicz).

„Drzewo”

„Drzewo” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas w Lwówku Śląskim ma za sobą udział w regionalnych przeglądach teatralnych, także we wcześniejszych edycjach „Albertiany” (w 2013 r. zostali wyróżnieni trzecim miejscem). W 8. Ogólnopolskim Festiwalu Osób Niepełnosprawnych „Fart” w Bydgoszczy grupa zajęła I miejsce w kategorii „Teatr”. W ostatnim roku ciekawym doświadczeniem było poprowadzenie przez grupę warsztatów dla uczestników 20. Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych w Łazach. Inspiracją do napisania scenariusza przedstawienia „O stokrotce, która pytała”, z muzyką Jana A.P. Kaczmarka, było opowiadanie Anny Paszkiewicz „O stokrotce, która chciała być bliżej Boga”. Scenariusz, reżyseria i prowadzenie grupy: Magdalena Dąbrowska. Twórca lalek: Mirosław Goleniewicz.

Aktorzy: Elżbieta Choińska, Krystian Kucza, Adam Michniewicz, Ewa Sochacka, Kamil Wojciechowski.

Elżbieta Rakowska

Elżbieta Rakowska z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przytulisko” w Lubinie urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Nie zniechęca się jednak przeciwnościami i próbuje dążyć do realizacji marzeń. Jest osobą bardzo pogodną, uczynną. Swoim entuzjazmem potrafi zarażać. Bierze udział w licznych konkursach wokalnych. Od siedmiu lat tworzy szczęśliwy związek z partnerem Radkiem, który jest dla niej ogromnym wsparciem i z którym realizuje muzyczne pasje. Opiekunką artystyczną Eli jest Ewelina Kobylska.

Transmisję z gali 23. „Albertiany” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie będzie można oglądać, od 10.00, na facebookowych profilach Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta.

Może Cię zainteresować

Otrzymaliśmy wsparcie

29.08.2024

Nasz Warsztat Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie zyskał nową inwestycję. Zakupiliśmy sprzęt, który pomoże w utrzymaniu porządku, zarówno wokół siedziby WTZ, jak i na terenie powstającego nieopodal ośrodka wytchnieniowego „Spotkajmy się”.

Urodzinowy film

26.08.2024

26 września minie 21 lat działalności Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Obejrzyjcie nasz najnowszy, urodzinowy film. Na przestrzeni ponad dwóch dekad – dzięki Waszej życzliwości, zaufaniu oraz wsparciu – tworzyliśmy wiele niezwykłych projektów. Pomogliśmy ponad 40 000 osób w całej Polsce.

Dołącz do newslettera