fbpx

Wizyta studyjna pracodawców

Wczoraj, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, nasz Warsztat Terapii Zajęciowej w Lubiatowie zorganizował wizytę studyjną pracodawców. To już drugie tego typu spotkanie, mające na celu przybliżenie uczestnikom potencjału zawodowego osób z niepełnosprawnościami oraz pokazanie możliwości ich aktywizacji na rynku pracy.

Zawieszamy zgłoszenia do ośrodka wytchnieniowego

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że – w związku z dużą liczbą chętnych na wypoczynek w Ośrodku Wytchnieniowym „Spotkajmy się” w Lubiatowie – jesteśmy zmuszeni czasowo zawiesić przyjmowanie zgłoszeń.

513 wytchnień w Lubiatowie

Mija rok funkcjonowania naszego Ośrodka Wytchnieniowego „Spotkajmy się” w Lubiatowie. Od 5 maja 2025 r. przebywało w nim 226 rodzin, które opiekują się dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami. Komfort wypoczynku – na bezpłatnych, tygodniowych turnusach – zapewniliśmy do tej pory w sumie 513 gościom.

Z innego świata

− Z innego świata jesteśmy – odzywa się zagadkowo 43-letnia Dorota Mościbrodzka, kiedy przechodzimy wąską, leśną ścieżką, która prowadzi z ośrodka wytchnieniowego do znajdującego się opodal budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej. – Mało kto rozumie naszą sytuację. Po śmierci męża nawet część bliskich oraz znajomych zerwała z nami kontakt.

Życie pod górkę

Zofia Czarny ma siedemdziesiąt jeden lat. Z wykształcenia jest ekonomistką. Do naszego ośrodka wytchnieniowego „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie przyjechała we wrześniu ubiegłego roku. Tygodniowy, bezpłatny turnus spędziła z córką – 33-letnią Justyną, która ma zespół Downa.

Zwiększamy bezpieczeństwo

Z radością informujemy o zakupie i montażu szafy hydrantowej dla ośrodka wytchnieniowego „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie. Taki sprzęt to kluczowe wyposażenie przeciwpożarowe.

Grupa osób stoi razem w sali. Większość z nich ma na głowach czerwone czapki świąteczne. Osoba po lewej stronie trzyma w ręku pluszową zabawkę renifera. W tle znajdują się tablice z kolorowymi pracami plastycznymi oraz zegar na ścianie.

Grudzień pełen dobra

Od 1 do 18 grudnia, w Galerii Kazimierz, trwała akcja „Podarki od serca”. Upominki zakupione przez odwiedzających centrum handlowe trafiły do „Doliny Słońca” w Radwanowicach oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. W grudniowe weekendy trwały aukcje dla naszych podopiecznych. A 12 grudnia wystąpił w galerii teatr „Radwanek”.

„Choinki Jedynki” dadzą wytchnienie

Ewelinę Witkowską, kierowniczkę ośrodka wytchnieniowego „Spotkajmy się”, najbardziej uderza fakt, że w naszym kraju wciąż żyją ludzie, którzy − mając pięćdziesiąt, sześćdziesiąt albo więcej lat − nigdy dotąd nad polskim morzem nie byli.

Podarki od serca

Również w tym roku, w Galerii Kazimierz w Krakowie, będzie można spełnić bożonarodzeniowe marzenia naszych podopiecznych. Nie są one wymyślne: koc, para skarpet albo prosta lampka nocna. Akcja „Podarki od serca” rusza 1 grudnia. Potrwa przez 18 dni.

Dołącz do newslettera