fbpx

Aktualności

14. „Słowa, dobrze, że jesteście” – czekamy na Wasze wiersze

01.12.2023

Laureaci 14. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście” otrzymają nagrody finansowe, a ich autorskie utwory zostaną opublikowane w specjalnym tomiku.

Rozpoczynamy kolejną edycję naszego konkursu poetyckiego. Wiersze oceniane będą w dwóch kategoriach: „Osób z niepełnosprawnością intelektualną” oraz „Osób z pozostałymi niepełnosprawnościami”. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności.

Warunkiem uczestnictwa jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowego do 5 stycznia 2024 roku.

Link do formularza

Dzięki tej opcji, w szybki i prosty sposób, uczestnicy będą mogli przekazać nam swoje zgłoszenie wraz z niezbędną dokumentacją. W razie problemów lub pytań podczas wypełniania formularza, oczywiście, służymy pomocą.

Dla tych, co wolą tradycyjną formę zgłaszania do konkursu, nadal jest taka możliwość. Należy do 5 stycznia 2024 roku przesłać podpisane zgłoszenie, dokumenty oraz zestaw trzech wierszy o dowolnej tematyce (zgodnie z Regulaminem) pocztą tradycyjną na adres:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków

z dopiskiem „Konkurs poezji” (decyduje data stempla pocztowego)

Wiersze zostaną ocenione przez jury, w którego w skład wejdzie: Anna Dymna (przewodnicząca jury) oraz jak w ubiegłych latach: Janka Graban, Józef Baran, Wojciech Bonowicz i Adam Ziemianin.

Laureatom przyznane zostaną nagrody pieniężne: I miejsce – 5 tys. zł, II – 3 tys. zł, III – 2 tys. zł. Zwycięskie wiersze zostaną opublikowane w specjalnym tomiku, wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy „Przychodzi wena do lekarza”. Tomik zostanie wydany przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna, partnera Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”.

Spośród wierszy przychodzących na konkurs największe wrażenie na nas, oceniających, robią właśnie te, które próbują mierzyć się z doświadczeniem odważnie, nieschematycznie, z uśmiechem, choćby nawet kpiącym czy drwiącym. Na ogół z takiej postawy rodzą się też bowiem wiersze interesujące formalnie. Mogą być miejscami nieporadne, ale widać, że jest w nich to coś, co sprawia, że stają się medialne – są medium między piszącym lub piszącą i nami, którzy to czytamy. Tak, to jednak forma sprawia, że zatrzymujemy się przy nich i odkładamy na stosik z napisem „do nagrody lub wyróżnienia”. Życzę wszystkim, którzy chcą rozmawiać ze światem za pomocą wierszy, dobrej formy w poszukiwaniu formy – mówi Wojciech Bonowicz, juror konkursu.

Życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Magdaleną Szarek, koordynatorką projektu, tel.: 12 31 25 109, lub Magdaleną Grzesiak, tel.: 611 112 235, bądź kontakt mailowy: poezja@mimowszystko.org.

Prosimy również o dokładne zapoznanie się z Regulaminem 14. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”.

Może Cię zainteresować

„Popatrzcie na nas i pomyślcie…”

01.03.2024

Kiedy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego unosi się kurtyna namalowana przez Henryka Siemiradzkiego i rozbrzmiewa „Miłość” Czesława Miłosza z muzyką Abla Korzeniowskiego, w wykonaniu chóru Vox Populi, w Krakowie rozpoczyna się coroczne, ogólnopolskie święto aktorów z niepełnosprawnością intelektualną.

Dołącz do newslettera