fbpx

Aktualności

15 bohaterów na nasze 15-lecie

21.08.2018

Dzięki darczyńcom, sponsorom, przyjaciołom i wolontariuszom pomogliśmy w leczeniu, rehabilitacji oraz edukacji blisko dwudziestu siedmiu tysiącom osób w całej Polsce. 26 września minie 15 lat od dnia rejestracji Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.  Ten radosny jubileusz to nasze wspólne święto.

We wrześniu 2008 roku, z okazji 5-lecia naszej działalności, zorganizowaliśmy w Filharmonii Krakowskiej pierwszy koncert charytatywny.

– Wy, którzy nam pomagacie pomagać. Wy, którzy nam ufacie i o pomoc prosicie… wszyscy stanowicie sens i siłę naszego działania – mówiła wtedy Anna Dymna.

Z kolei w dniu 10. urodzin, 26 września 2013 r., uroczyście otwieraliśmy „Dolinę Słońca” – nasz nowoczesny ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny w podkrakowskich Radwanowicach. Od tamtej pory placówka jest schronieniem dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, nierzadko takich, które o pomoc dla siebie nie potrafią nawet prosić. To ich miejsce na ziemi.

15-lecie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” również zamierzamy świętować wyjątkowo: 26 września wierzchołek „K2” zdobywać będzie piętnastu naszych bohaterów – żeby udowodnić, jak bardzo warto pomagać, by zadziwić świat, dodać odwagi tym, którym brakuje sił i wiary, udowodnić, że człowiek to istota niezwykła. Patronat nad wyprawą objęli wybitni himalaiści: Kinga Baranowska, Ryszard Pawłowski oraz Krzysztof Wielicki.

Uczestnicy obchodów jubileuszu to „żywe historie” naszych projektów: ośrodków w Radwanowicach i Lubiatowie, Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”, Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, Teatru „Radwanek” i wielu innych. Te wszystkie działania były zawsze konkretną i celową odpowiedzią na potrzeby podopiecznych fundacji.  Zmieniały również w Polsce społeczny wizerunek osób z różnymi niepełnosprawnościami.

26 września 2018 r. szczyt Kopca Kościuszki  (dwa razy K, czyli „K2”) zdobywać będą między innymi:

Krzysztof Globisz – wybitny aktor Narodowego Starego Teatru, który wielokrotnie wspierał działania Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz innych organizacji charytatywnych. Robi to nadal.

Agnieszka Litewka – podopieczna prowadzonego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach.

Mirosław Pawłowski – przed wypadkiem był alpinistą. Mimo że porusza się na wózku, nigdy nie zrezygnował z aktywnego życia: nurkuje, lata motolotnią, dotarł na krańce wszystkich kontynentów, Jest również instruktorem aktywnej rehabilitacji. W tym roku, wspólnie z bratem Ryszardem, był gościem 15. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”, które fundacja Anny Dymnej organizuje od 2004 r. na Rynku Głównym w Krakowie.

Grzegorz i Agnieszka Sajnajowie – są małżeństwem, wieloletnimi podopiecznymi Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Mieszkają w bydgoskim Domu Pomocy Społecznej, oboje zmagają się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ich syn Matusz złożył w tym roku przysięgę wojskową.

Janusz Świtaj – pracownik Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jest sparaliżowany, porusza się na specjalistycznym wózku z respiratorem. Obecnie student V roku psychologii Uniwersytetu Śląskiego, autor książki „Dwanaście oddechów na minutę”, zwycięzca konkursu „Człowiek bez barier”.

Krzysztof Szymaszek – porusza się na wózku. W 14-letniej historii Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – jako jedyny – zwyciężył zarówno w kategorii dziecięcej (2006 r.), jak i wokalistów dorosłych (2011 r.). Muzyka jest jego pasją. Po zdaniu matury w technikum informatycznym, podjął jednak decyzję o studiowaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Sześć lat temu był gościem telewizyjnego cyklu „Anna Dymna – Spotkajmy się”.

Łukasz Waśniowski – jest twarzą kampanii 1%  Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. W 2012 r. wystąpił w telewizyjnym spocie z Anną Cieślak. W tym roku na planie towarzyszyli mu Anna Dymna, Joanna Kulig i Krzysztof Globisz.

Michał Ziomek – choruje na dystrofię mięśniową. Jest zwycięzcą 9. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, psycholog, aranżer, kompozytor. W 2017 r. ukazała się jego – nagrana z raperem Arkadio – płyta „naCzynie”. Gościnnie wystąpili również: Grzegorz Turnau, Natalia Niemen, Adam Sztaba i Litza.

Pięknie dziękujemy Państwu za zaufanie, za to, że byliście i jesteście z nami, że już od piętnastu lat pomagacie nam pomagać.

Jednocześnie, 26 września, zapraszamy na szczyt Kopca Kościuszki. Ci, którzy nie mogą być z nami w tym dniu, będą mogli obejrzeć transmisję naszej jubileuszowej wyprawy na facebookowym profilu Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”: https://www.facebook.com/mimowszystko/. Początek o 11.00.

Czytaj też:

To nie zaczęło się nagle

„My, kobitki, damy radę”

Po prostu miłość

Anioł na „K2”

1% to siła milionów

Wyżej niż Korona Ziemi

„Spróbuj. Czemu nie?”

Dopóki będą, damy radę

Ich miejsce na ziemi

Wystarczy mieć głowę

Kobieta spełniona

 

Może Cię zainteresować

Wiatr w żagle marzeń

09.06.2023

Z 20-letnią Martyną Wójcik, uczestniczką dzisiejszego koncertu „Debiuty” 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, rozmawialiśmy wczoraj, późnym popołudniem, niedługo po zakończeniu pierwszej próby w opolskim amfiteatrze. Zwyciężczyni 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz laureatka drugiego miejsca w ubiegłorocznym Rodzinnym Konkursie Zaczarowanej Piosenki stwierdziła, że do Opola przyjechała w jednym celu: żeby zaśpiewać jak najlepiej.

Biuro fundacji nieczynne

07.06.2023

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek, 9 czerwca 2023 r., nasze krakowskie biuro będzie nieczynne.

Dołącz do newslettera