fbpx

Aktualności

15 bohaterów na nasze 15-lecie

21.08.2018

Dzięki darczyńcom, sponsorom, przyjaciołom i wolontariuszom pomogliśmy w leczeniu, rehabilitacji oraz edukacji blisko dwudziestu siedmiu tysiącom osób w całej Polsce. 26 września minie 15 lat od dnia rejestracji Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.  Ten radosny jubileusz to nasze wspólne święto.

We wrześniu 2008 roku, z okazji 5-lecia naszej działalności, zorganizowaliśmy w Filharmonii Krakowskiej pierwszy koncert charytatywny.

– Wy, którzy nam pomagacie pomagać. Wy, którzy nam ufacie i o pomoc prosicie… wszyscy stanowicie sens i siłę naszego działania – mówiła wtedy Anna Dymna.

Z kolei w dniu 10. urodzin, 26 września 2013 r., uroczyście otwieraliśmy „Dolinę Słońca” – nasz nowoczesny ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny w podkrakowskich Radwanowicach. Od tamtej pory placówka jest schronieniem dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, nierzadko takich, które o pomoc dla siebie nie potrafią nawet prosić. To ich miejsce na ziemi.

15-lecie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” również zamierzamy świętować wyjątkowo: 26 września wierzchołek „K2” zdobywać będzie piętnastu naszych bohaterów – żeby udowodnić, jak bardzo warto pomagać, by zadziwić świat, dodać odwagi tym, którym brakuje sił i wiary, udowodnić, że człowiek to istota niezwykła. Patronat nad wyprawą objęli wybitni himalaiści: Kinga Baranowska, Ryszard Pawłowski oraz Krzysztof Wielicki.

Uczestnicy obchodów jubileuszu to „żywe historie” naszych projektów: ośrodków w Radwanowicach i Lubiatowie, Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”, Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, Teatru „Radwanek” i wielu innych. Te wszystkie działania były zawsze konkretną i celową odpowiedzią na potrzeby podopiecznych fundacji.  Zmieniały również w Polsce społeczny wizerunek osób z różnymi niepełnosprawnościami.

26 września 2018 r. szczyt Kopca Kościuszki  (dwa razy K, czyli „K2”) zdobywać będą między innymi:

Krzysztof Globisz – wybitny aktor Narodowego Starego Teatru, który wielokrotnie wspierał działania Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz innych organizacji charytatywnych. Robi to nadal.

Agnieszka Litewka – podopieczna prowadzonego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach.

Mirosław Pawłowski – przed wypadkiem był alpinistą. Mimo że porusza się na wózku, nigdy nie zrezygnował z aktywnego życia: nurkuje, lata motolotnią, dotarł na krańce wszystkich kontynentów, Jest również instruktorem aktywnej rehabilitacji. W tym roku, wspólnie z bratem Ryszardem, był gościem 15. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”, które fundacja Anny Dymnej organizuje od 2004 r. na Rynku Głównym w Krakowie.

Grzegorz i Agnieszka Sajnajowie – są małżeństwem, wieloletnimi podopiecznymi Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Mieszkają w bydgoskim Domu Pomocy Społecznej, oboje zmagają się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ich syn Matusz złożył w tym roku przysięgę wojskową.

Janusz Świtaj – pracownik Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jest sparaliżowany, porusza się na specjalistycznym wózku z respiratorem. Obecnie student V roku psychologii Uniwersytetu Śląskiego, autor książki „Dwanaście oddechów na minutę”, zwycięzca konkursu „Człowiek bez barier”.

Krzysztof Szymaszek – porusza się na wózku. W 14-letniej historii Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – jako jedyny – zwyciężył zarówno w kategorii dziecięcej (2006 r.), jak i wokalistów dorosłych (2011 r.). Muzyka jest jego pasją. Po zdaniu matury w technikum informatycznym, podjął jednak decyzję o studiowaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Sześć lat temu był gościem telewizyjnego cyklu „Anna Dymna – Spotkajmy się”.

Łukasz Waśniowski – jest twarzą kampanii 1%  Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. W 2012 r. wystąpił w telewizyjnym spocie z Anną Cieślak. W tym roku na planie towarzyszyli mu Anna Dymna, Joanna Kulig i Krzysztof Globisz.

Michał Ziomek – choruje na dystrofię mięśniową. Jest zwycięzcą 9. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, psycholog, aranżer, kompozytor. W 2017 r. ukazała się jego – nagrana z raperem Arkadio – płyta „naCzynie”. Gościnnie wystąpili również: Grzegorz Turnau, Natalia Niemen, Adam Sztaba i Litza.

Pięknie dziękujemy Państwu za zaufanie, za to, że byliście i jesteście z nami, że już od piętnastu lat pomagacie nam pomagać.

Jednocześnie, 26 września, zapraszamy na szczyt Kopca Kościuszki. Ci, którzy nie mogą być z nami w tym dniu, będą mogli obejrzeć transmisję naszej jubileuszowej wyprawy na facebookowym profilu Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”: https://www.facebook.com/mimowszystko/. Początek o 11.00.

Czytaj też:

To nie zaczęło się nagle

„My, kobitki, damy radę”

Po prostu miłość

Anioł na „K2”

1% to siła milionów

Wyżej niż Korona Ziemi

„Spróbuj. Czemu nie?”

Dopóki będą, damy radę

Ich miejsce na ziemi

Wystarczy mieć głowę

Kobieta spełniona

 

Może Cię zainteresować

Dzięki dobrym ludziom

12.04.2024

Roman kończy w tym roku 61 lat. Jest życzliwy, uśmiechnięty, taktowny, sumienny. I trochę nieśmiały. Lubi pomagać innym. Dlatego uważa siebie nie tylko za uczestnika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. Z dumą zaznacza, że jest też wolontariuszem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Kilka lat temu wolontariat Romana został doceniony. Za wspieranie koleżanek i kolegów otrzymał – od dyrekcji fundacji – aparat fotograficzny.

Liczy się autentyczność

11.04.2024

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie ppłk rez. pil. dr inż. Tomasz Czerwiński, wykładowca Lotniczej Akademii Wojskowej, który uległ wypadkowi lotniczemu.

Dołącz do newslettera