fbpx

Aktualności

17. sezon „Anna Dymna – Spotkajmy się”

16.09.2019

Anna Dymna nagrała pięć pierwszych powakacyjnych odcinków programu „Spotkajmy się”. Telewizja Polska emituje audycję od 2003 r. Aktorka prowadzi w niej rozmowy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

– Mimo że swój telewizyjny program prowadzę nieprzerwanie od 2003 roku, każdy odcinek audycji jest dla mnie nowym, innym wyzwaniem – podkreśla Anna Dymna. – Rozumiem, że ponoszę odpowiedzialność za każde pytanie oraz słowo, jakie pada z moich ust podczas nagrań. Rozmawiam przecież z ludźmi najczęściej potwornie doświadczonymi przez los. Może to niewłaściwe porównanie, ale, kiedy byłam młodą aktorką, nie zdawałam sobie sprawy z odpowiedzialności, która na mnie ciąży. Im jednak człowiek zdobywa więcej doświadczeń, tym bardziej staje się świadomy wagi tego, co robi. A ten program to chyba najtrudniejsza rzecz jakiej się podjęłam w życiu. Niby prosta. Nic się przecież nie dzieję. Siedzimy i rozmawiamy. Do każdego nagrania „Spotkajmy się” starannie się przygotowuję, sięgam do fachowej literatury, rozmawiam z lekarzami, przeglądam fora internetowe, żeby coś pojąć. Potem staram się o wszystkim zapomnieć i po prostu rozmawiać. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest moje zaprzyjaźnianie się z rozmówcami. Muszą wiedzieć, po co nagrywamy ten program, ufać mi, mówić szczerze i prosto. Podziwiam ich. Często nie potrafię nawet wyobrazić sobie cierpienia, o którym mówią, ich opowieści przerastają mnie momentami, po prostu pęka mi serce. Ale od nikogo nie słyszałam nigdy tak pięknych i ważnych słów o miłości, przyjaźni, samotności, Bogu, o sensie życia i walki o każdy oddech. Dzięki moim rozmówcom odkryłam, jak silną, piękną, niezwykłą istotą  może być człowiek.

Gośćmi Anny Dymnej w najbliższych emisjach „Spotkajmy się” będą: Marek Pięta (mózgowe porażenie dziecięce), Agnieszka Iwanicka (schizofrenia), Ryszard Przybylski (rak jelita), Agnieszka Wydra (niedosłuch).

Zapraszamy przed telewizory.

Alicja Wajrak

Może Cię zainteresować

Joanna Kulig: Ktoś we mnie wierzył…

29.05.2020

Jest dwukrotną laureatką „Orła”: za drugoplanową rolę w filmie „Sponsoring” oraz za pierwszoplanową rolę, w nagrodzonej „Oscarem”, „Zimnej Wojnie”, za którą otrzymała także Europejską Nagrodę Filmową. A dla naszych podopiecznych zawsze ma otwarte serce.

Dołącz do newslettera