fbpx

Aktualności

22. „Albertiana” – czekamy na zgłoszenia

18.10.2021

Wspólnie z Fundacją im. Brata „Alberta” rozpoczynamy 22. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana. Od dzisiaj – z wielką niecierpliwością – czekamy na Wasze zgłoszenia.

W ubiegłym roku było trochę smutno. Z powodu pandemii koronawirusa nie mogliśmy się spotkać, cieszyć swoją obecnością i oklaskiwać zwycięskie spektakle oraz solistów. Ale i tak 21. „Albertiana” w pełni się udała. Przenieśliśmy ją tylko w przestrzeń wirtualną. Przecież jeśli sztukę tworzy się z pasją, to żaden wirus nie może ujarzmić artystycznej radości. Miejmy nadzieję, że uroczysty finał tegorocznego konkursu odbędzie się – bez covidowych zawirowań – 28 marca 2022 r., na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Miejmy nadzieję, że znowu spotkamy się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, fot.: Magdalena Woch

„Albertiana” to nie tylko nagrody i możliwość występu w najpiękniejszym teatrze w Polsce. To przede wszystkim udowadnianie, że niepełnosprawność intelektualna nie jest przeszkodą, by dostarczać publiczności wzruszeń, radości, a także refleksji. I że na podstawowym, najbardziej ludzkim, poziomie wszyscy jesteśmy tacy sami.

Do udziału w 22. Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” zapraszamy zespoły oraz solistów z całej Polski. Na zgłoszenia czekamy do 7 grudnia 2021 r.

Regulamin konkursu oraz dokumenty zgłoszeniowe znajdują się poniżej. Prosimy o elektroniczne wypełnienie dokumentów i opatrzenie ich odręcznym podpisem.

Może Cię zainteresować

Mikołajkowa woń pierników

07.12.2021

Działo się, wczoraj działo w „Dolinie Słońca”. Nasi podopieczni z Radwanowic, mimo obostrzeń pandemicznych, przeżywali mnóstwo pozytywnych emocji. Najpierw piekli pierniki, potem oczekiwali mikołaja… Ich przyjaciele z firmy Cisco Kraków po raz kolejny okazali się niezawodni.

Wolontariusze, najlepszego Wam!

05.12.2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze i przyłączamy się do słów, które nagrała dla Was Anna Dymna.

Dołącz do newslettera