fbpx

Aktualności

28. Aukcja Wielkiego Serca

18.11.2019

Po raz kolejny Anna Dymna włączyła się w aukcję na rzecz Stowarzyszenia „Wielkie Serce” ‒ dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie. W ubiegłą sobotę, podczas Aukcji Wielkiego Serca, zebrano 405 tys. zł.

Licytacja odbywała się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Poprowadził ją Juliusz Windorbski. Anna Dymna była gospodynią wieczoru.

– Co roku mówię to samo – podkreśliła z uśmiechem aktorka. – Życie jest piękne, właśnie dzięki takim chwilom i spotkaniom jak to dzisiejsze. Ale nie wszyscy mogą mówić o tym pięknie życia. Niektórzy nawet nie potrafią się uśmiechać, bo ich losy bywają trudne. A najsmutniejsze jest, gdy dotyczy to dzieci. Na szczęście jesteśmy i możemy sprawić, że dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie też się będą uśmiechać. Życzę wam, byście, ciesząc się z zakupionych tutaj obrazów, wiedzieli też, że, dzięki temu, radosne również stają się dzieci. A jak dzieci się uśmiechają, to uśmiecha się cały świat.

Fot.: Bartłomiej Bujas

„Pod młotek” poszły prace m.in.: Magdaleny Abakanowicz, Zdzisława Beksińskiego, Jana Berdyszaka, Stanisława Dróżdża, Edwarda Dwurnika, Stefana Gierowskiego, Edwarda Hartwiga, Ryszarda Horowitza, Jerzego Kałuckiego, Tomasza Kołodziejczyka, Ewy Kuryluk, Jarosława Modzelewskiego, Jana Młodożeńca, Jerzego Nowosielskiego, Stanisława Rodzińskiego, Jacka Sienickiego, Franciszka Starowieyskiego, Jana Tarasina czy Jerzego Tchórzewskiego.

Co prawda podczas aukcji nie padł półmilionowy rekord, o którym w czasie inauguracji spotkania wspomniała Anna Dymna, ale ubiegłoroczna suma zebranych pieniędzy i tak została przekroczona. Środki zostaną przeznaczone na pomoc 400 dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych, bardzo często pochodzące z rodzin niewydolnych wychowawczo, biednych. Większość dzieci pozostaje pod stałą opieką lekarską oraz wymaga specjalistycznej rewalidacji.

Anna Lipiec

Może Cię zainteresować

W Lubiatowie rosną melony

02.07.2020

Letni czas w Lubiatowie jest szczególny. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z pracowni przyrodniczo-gospodarczej wykonują teraz również prace ogrodnicze. To nic, że gleba nadmorskiego lasu jest niskiej jakości. Nasiona owoców i warzyw zasadzili już w marcu.

Przyjaciele z NIVEA wspierają nas w trudnych chwilach

24.06.2020

Na wsparcie marki NIVEA możemy liczyć już od ponad dwóch lat. Nie inaczej jest w trakcie pandemii. Przekazane kosmetyki pomagają nam pielęgnować i utrzymać wysokie standardy higieniczne w prowadzonych przez fundację ośrodkach.

Dołącz do newslettera