fbpx

Aktualności

„A Małysz wygrał?”

08.04.2021

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Paweł Rusin, który, w 2007 r., miał przeszczepione serce.

Zaczęło się niewinnie. Od przeziębienia, którego, wówczas piętnastoletni, pan Paweł nabawił się podczas gry w piłkę nożną. Wracając po kilku dniach ze szkoły doznał potwornych duszności. Badanie wykazało znaczne powiększenie i niewydolność serca.

Fot.: Bartłomiej Bujas

Po okresie poprawy w wyniku leczenia szpitalnego nastąpiło znaczne pogorszenie zdrowia. Dalsze badania wykazały pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego. Pan Paweł trafił do kliniki w Aninie, na OIOM. Konieczne okazało się podłączenie sztucznych komór serca. Lekarze liczyli na to, że serce się zregeneruje. Ich nadzieje okazały się płonne. Konieczna była transplantacja. Pan Paweł wspomina, że pierwsze jego słowa po wybudzeniu z narkozy brzmiały: „A Małysz wygrał?”.

Od tamtego czasu Pan Paweł ciągle boryka się z problemami zdrowotnymi. Jednak ma dystans do swoich dolegliwości. Opowiada o nich z uśmiechem. Światłem jego życia jest narzeczona, Martusia.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.25. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Może Cię zainteresować

„12 oddechów na minutę”

16.04.2021

W niedzielę, 18 kwietnia, opublikujemy pierwszy odcinek audiobooka „12 oddechów na minutę”. Autobiografia Janusza Świtaja szczegółowo opisuje przeżycia, emocje oraz próby pogodzenia się z nowym życiem przez osobę całkowicie sparaliżowaną. Książka została wystukana na klawiaturze komputera za pomocą ołówka trzymanego w ustach.

Zwyczajnie się wkurzam

16.04.2021

W duecie z Katarzyną Nosowską wyśpiewała zwycięstwo w 3. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Po maturze zdała egzaminy na polonistykę, dziennikarstwo i psychologię. Choruje na dysplazję kręgosłupowo-nasadową. Ma niespełna metr wzrostu.

Dołącz do newslettera