fbpx

Aktualności

Agnieszka Gawron gościem „Spotkajmy się”

18.11.2020

W piątkowym odcinku telewizyjnego cyklu „Anna Dymna – Spotkajmy się” gościem będzie Agnieszka Gawron, która zmaga się z dystrofią obręczową, wraz z narzeczonym Łukaszem.

Pani Agnieszka pochodzi z nadbałtyckiego Darłowa. Obecnie jest studentką V roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dystrofia mięśniowa obręczowa powoduje u niej zanik sił w kończynach. Kobieta ma już problemy z poruszaniem się. Pierwsze symptomy choroby genetycznej pojawiły się, gdy miała dziewięć lat. W tamtym, niełatwym czasie dorastania w gronie rówieśniczym, najwięcej wsparcia otrzymywała od swojego taty i brata. Potem – również od partnerki ojca, która otaczała ją troską.

Fot.: Bartłomiej Bujas

Po skończeniu podstawówki pani Agnieszka opuściła swoją rodzinną miejscowość. Wyjechała do liceum plastycznego w Koszalinie. Zamieszkała w internacie. W ukończeniu szkoły ponadpodstawowej – jak podkreśla – bardzo pomogły jej przyjaciółki. Mimo dzielących odległości, utrzymuje z nimi kontakt do dzisiaj.

Pan Łukasz z zawodu jest stolarzem. Narzeczeństwo snuje plany o powrocie do rodzinnego miasta. Bardzo chcą pracować razem. Myślą o wspólnym tworzeniu biznesu, który, jak mówią, z pewnością połączy ich artystyczne pasje.

„Kiedy na Was, szczęśliwych, patrzę, to myślę sobie, że człowiek jest dobry. I żadna choroba nie może tego zniszczyć” – powiedziała na zakończenie audycji Anna Dymna.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.40. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Może Cię zainteresować

Już wkrótce

23.11.2020

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas o wielkiego finału 19. „Choinek Jedynki”. 30 listopada odbędzie się pierwsza aukcja tegorocznej akcji charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia. Licytacje prac nadesłanych przez VIP-ów potrwają do 4 grudnia. A dnia następnego nastąpi…

Ekonomia społeczna – wyzwania XXI wieku

17.11.2020

20 listopada Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie wraz z Glasgow Caledonian University i Yunus Centre for Social Business and Health zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Przedsiębiorczość społeczna wobec wyzwań XXI wieku – doświadczenia polskie i międzynarodowe”.

Dołącz do newslettera