fbpx

Aktualności

Anna Dymna: „Basia nie może być sama”

02.02.2016

„Musimy razem rozpalić ogień nowej NADZIEI i pilnować, by nie gasł. Pomoże nam w tym Fryderyk Chopin, Cyprian Kamil Norwid ze wspaniałymi artystami” – pisze Anna Dymna.

Słowa te pochodzą ze wstępu, jaki aktorka napisała do katalogu aukcyjnego. Licytacja na rzecz leczenia i rehabilitacji Marka Pacuły – dziennikarza, scenarzysty, reżysera, satyryka, a przede wszystkim jednej z najbardziej wyrazistych postaci „Piwnicy pod Baranami” – odbędzie się 14 lutego w Filharmonii Krakowskiej, podczas koncertu charytatywnego „Kocham, bo kocham”. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Jerzy Trela, Szymon Nehring – finalista ubiegłorocznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, a także światowego formatu akordeoniści zespołu Motion Trio.

W katalogu aukcyjnym Anna Dymna napisała:

Szanowni Państwo, Przyjaciele,

słowami św. Bernarda z Clairvaux: Kocham, bo kocham fundacja „Mimo Wszystko” i Filharmonia Krakowska zapraszają na ósme już spotkanie dla uczczenia święta miłości.
Cały dochód  koncertu i aukcji przekazujemy na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, dziennikarza, scenarzysty, reżysera, satyryka, autora tekstów, aktora „Piwnicy pod Baranami” – naszego Przyjaciela. Marek od trzech lat, po upadku i operacji krwiaka mózgu, znajduje się w śpiączce mózgowej. Ale żyje i jest wciąż po tej samej stronie co my. Czuwa przy nim dzień i noc małżonka Basia. Musi mieć siły, by udowadniać mu w każdej chwili, że jest tutaj potrzebny, że musi wrócić ze swojej tajemniczej podróży, w którą udał się trzy lata temu. 
Profesor Andrzej Szczeklik, wielki lekarz i humanista, w książce „Nieśmiertelność”, tak  pisze o wielu pacjentach, którzy trwali w śpiączce, zawieszeni pomiędzy życiem a śmiercią: Jak Odyseusz, odwiedziwszy zaświaty, wrócili do domu. I jak on, choć czuć będą brzemię przeszłości, ruszą znów, by się z losem zmagać, szukać, znajdować, wędrować do końca.
To dla nas najważniejsze słowa nadziei. Na Marka – Odyseusza, czeka Basia – Penelopa, i my wszyscy. Wierzymy, że Marek odnajdzie drogę.
Basia musi czuć, że nie jest sama, że jesteśmy z nią w tych trudnych chwilach. Musimy razem rozpalić ogień nowej NADZIEI i pilnować, by nie gasł. Pomoże nam w tym  Fryderyk Chopin, Cyprian Kamil Norwid ze wspaniałymi artystami: Jerzym Trelą, Szymonem  Nehringiem i zespołem Motion Trio. Będziemy tutaj dla Marka i Basi, bo po prostu chcemy być. I wszyscy chcemy pomóc.
Podczas naszego spotkania odbędzie się aukcja piór, zegarków i magicznych przedmiotów, które ofiarowali nam wspaniali Ludzie. Zachęcam wszystkich do licytacji. Każdy z tych przedmiotów ma ukryte dobre myśli i życzenia szczęścia dla nabywcy. Są naprawdę magiczne. 
Aukcję poprowadzi Bronisław Maj przy pomocy wolontariuszy i pracowników fundacji „Mimo Wszystko”. A ja przytoczę jeszcze kilka słów św. Bernarda, by rozwinąć motto naszego spotkania i głębiej odczytać jego sens: Miłość nie szuka racji ani zysku poza sobą. Jej zysk polega na istnieniu. Kocham, bo kocham. Kocham, aby kochać…

Dziękuję, że jesteście z nami w tej ważnej chwili. Kocham Was, bo kocham.

                                                                                                              Anna Dymna

Przedmioty na, towarzyszącą koncertowi, aukcję przekazali między innymi: prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, Jerzy Owsiak, ks. kard. Stanisław Dziwisz, Andrzej Mleczko, Jerzy Stuhr, Marek Kondrat, Krzysztof Globisz, Marcin Gortat, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Barbara i Leszek Mazanowie. Marcin Daniec ofiarował na licytację koszulkę z autografami piłkarzy Wisły Kraków. W liście do nabywcy napisał: „W tej koszulce będziesz mógł wchodzić na moje recitale bez biletu!”. Podobną obietnicę złożył Krzysztof Materena, który nabywcę jego kija golfowego zaprasza (z osobą towarzyszącą) na spektakle w Teatrze „Imka” lub w Teatrze „Polonia” w Warszawie.

Koncert „Kocham, bo kocham” odbędzie się 14 lutego, o 17.00, w Filharmonii Krakowskiej. Bilety mozna nabyć w kasach filharmonii przy ulicy Zwierzynieckiej 1.

Uwaga: w czasie trwania koncertu przedmioty wystawione na aukcję będzie można licytować również telefonicznie. Chętnych do udziału w aukcji tą drogą prosimy o deklaracje  pod nr. tel.: 12 31 25 108 (do 12 lutego, godz. 16).

Bilety można też kupić na Ebilet.pl

Czytaj także:

Miłość ma swoje tajemnice

Pliki do pobrania

Katalog aukcyjny

Może Cię zainteresować

Zostań SuperWolo!

19.08.2019

Rozpoczynamy 8. edycję projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Jego głównym celem jest promowanie wolontariatu oraz rozwijanie wśród uczniów postaw prospołecznych, a także współdziałanie na rzecz społeczności klasowej, szkolnej i lokalnej. Zwieńczeniem projektu jest konkurs o statuetkę SuperWolo 2019. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 września.

Profesjonalne i bezpłatne doradztwo zawodowe

19.08.2019

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa”. Ich adresatami są również osoby z niepełnosprawnościami, zarówno fizycznymi, jak i z zaburzeniami psychicznymi.

Dołącz do newslettera