fbpx

Aktualności

Bogatsze życie

08.02.2024

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Beata Strzelczyk, która jest słabosłysząca.

Pani Beata z wykształcenia jest polonistką, mamą blisko 18-letniej dzisiaj Zofii. Pracowała jako dziennikarka. Obecnie zajmuje się projektowaniem treści na stronach internetowych i w aplikacjach.

Kłopoty ze słuchem rozmówczyni Anny Dymnej zaczęła odczuwać podczas studiów. Specjaliści zdiagnozowali u niej niedosłuch, poddali ją zabiegowi laryngologicznemu. Przez kilka lat pani Beata nie przykładała jednak uwagi do swoich komplikacji zdrowotnych. Problemy zaczęła odczuwać dopiero wtedy, gdy rozpoczęła pracę dziennikarki.

Fot.: Andrzej Czeranowski

Pani Beata korzysta obecnie z aparatów słuchowych. Działa społecznie na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W programie opowiada o barierach komunikacyjnych, na które wciąż natrafiają w naszym kraju osoby głuche i słabosłyszące. Twierdzi też, że, dzięki niedosłuchowi, jej życie stało się bogatsze.

Program emitowany będzie z udziałem tłumacza migowego.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

„Popatrzcie na nas i pomyślcie…”

01.03.2024

Kiedy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego unosi się kurtyna namalowana przez Henryka Siemiradzkiego i rozbrzmiewa „Miłość” Czesława Miłosza z muzyką Abla Korzeniowskiego, w wykonaniu chóru Vox Populi, w Krakowie rozpoczyna się coroczne, ogólnopolskie święto aktorów z niepełnosprawnością intelektualną.

Dołącz do newslettera