fbpx

Aktualności

Charytatywny Służewiec

10.09.2019

W minioną niedzielę, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Pasjonaci tego rodzaju wyścigów mogli wziąć udział w drugim Dniu Rodzinnym Westminster oraz, po raz pierwszy w historii toru, kibicować podczas gonitwy o Puchar Fundacji Charytatywnych pod patronatem Westminster Unternehmensgruppe.

8 września na służewieckim torze wyglądał inaczej niż zwykle. O 14.30 ruszyła dodatkowa gonitwa. Podczas niej dziesięć koni reprezentowało dziesięć fundacji z całej Polski. Dobór zwierząt, biegnących w barwach poszczególnych organizacji, odbył się w drodze losowania. Każdy dżokej starał się prowadzić swego konia jak najlepiej, by wywalczyć największą kwotę, która była wynikiem zdobytego miejsca. Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” reprezentowała, trenowana przez M. Kacprzyka, piękna klacz Carla Cola, z S. Breuxem w siodle.

– Wyścig okazał się niezwykle ekscytujący – podkreśla Anna Dymna. – Carla Cola to śliczna, pięknie umięśniona, błyszcząca koniczka. Bardzo jej kibicowałam. Zajęła dla nas trzecie miejsce. W podziękowaniu za piękny bieg otrzymała od nas kosz pełen marchewek, buraczków i jabłuszek. Pomysł, żeby połączyć radosną i emocjonującą atmosferę wyścigów konnych z działaniem na rzecz potrzebujących, był znakomity. Podkreślałam to w rozmowach z organizatorami biegów. Zapewniłam ich też, że, jeśli tylko będę mogła, zawsze chętnie wezmę udział w tego rodzaju wydarzeniach na Służewcu. I będę je wspierała ze wszystkich sił. Bardzo to miłe, kiedy pomaganie potrzebującym zostaje połączone z przeżywaniem radości. To najlepszy pomysł na wspieranie tych, którzy pomocy potrzebują.

Dzięki miejscu zajętemu przez Carlę Colę z Warszawy dla naszych podopiecznych przywieźliśmy czek na 5000 złotych. Na podium towarzyszyły nam fundacja „Doliczony Czas” (1. miejsce) oraz Agencja Badawczo-Marketingowa Głuchych „Deaf Respect” (2. miejsce), którym serdecznie gratulujemy.

Organizatorom – Westminster Unternehmensgrouppe i Torowi Wyścigów Konnych Służewiec dziękujemy, za możliwość bycia częścią pierwszego takiego wydarzenia w Europie. Wyścig charytatywny dodawał niebywałego kolorytu deszczowej niedzieli, a dzięki temu, że każda z zaproszonych fundacji otrzymała nagrodę pieniężną, każdy mógł czuć się wygrany.

Goście wydarzenia mogli również odwiedzić nasze fundacyjne stoisko i bliżej poznać naszą działalność. Wolontariusze i pracownicy fundacji z radością obserwowali uśmiechnięte twarze najmłodszych gości, dla których przygotowaliśmy specjalne atrakcje, m.in. gigantyczną grę planszową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Anita Morga

Fot.: Bartłomiej Bujas

 

Może Cię zainteresować

Zapraszamy przed telewizory

20.02.2020

Gościem emitowanego jutro telewizyjnego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” jest Weronika Ryba, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Mimo ograniczeń fizycznych, dziewczyna cieszy się życiem.

Laureaci 20. „Albertiany” z Regionu III

19.02.2020

18 lutego 2020 r., w MOKSiR w Chrzanowie, odbył się drugi etap regionalnych eliminacji 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Dołącz do newslettera