fbpx

Aktualności

Czas na życie

14.09.2023

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Agnieszka Puczyłowska, prezes fundacji „La Cinta”, którą utworzyły osoby w remisji choroby onkologicznej.

Pani Agnieszka ma za sobą szesnaście cykli chemioterapii, dwudziestokrotne naświetlania. Usunięto jej jajniki i jajowody. O swojej chorobie opowiada Annie Dymnej rzeczowo. Mówi, że zdiagnozowanie nowotworu stało się dla niej wezwaniem do wewnętrznego przebudzenia: jakby ktoś zapukał i powiedział: „Na co czekasz? Czas na Twoje życie”. Wspomina też, że, kiedy dowiedziała się ma raka piersi, dała sobie i małżonkowi, Robertowi, jedynie dziesięć minut na „histerię”. W tamtej chwili jasno rozumiała, że przede wszystkim musi ratować swoje życie. Pracowała wtedy w biurze maklerskim.

Fot.: archiwum fundacji

Małżonka pani Agnieszka poznała, gdy była szesnastolatką. Pan Robert miał wtedy lat 21. Nie mogli mieć dzieci. Od początku są dla siebie wsparciem. Rozmówczyni Anny Dymnej przyznaje, że w najtrudniejszym okresie – mimo swej dzielności – bardzo potrzebowała empatii otoczenia. Otrzymywała je. Ale nie każdy ma takie szczęście. Rak, jak określa to pani Agnieszka, jest chorobą długotrwałą, eksploatującą, wyniszczającą także więzi rodzinne.

Fundacja „La Cinta” powstała w odpowiedzi na marzenia kobiet, które zmagają się z chorobą nowotworową. Pomaga im realizować mniejsze i większe radości.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Zapraszamy na polanę w Lubiatowie

16.07.2024

„To lubię” – brzmi tytuł tegorocznego, wakacyjnego spotkania z poezją w nadbałtyckim Lubiatowie. Tym razem Anna Dymna, Krzysztof Orzechowski i Andrzej Seweryn czytać tam będą wiersze Czesława Miłosza. O oprawę muzyczną zadba Mario Jeka.

Koniec zbiórek na Facebooku

10.07.2024

Od 1 lipca 2024 r. użytkownicy Facebooka nie mogą już korzystać z opcji tworzenia i udostępniania zbiórek charytatywnych. Zostają one całkowicie wycofane na terenie Polski oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dołącz do newslettera