fbpx

Aktualności

Czekamy na Waszą poezję

20.02.2023

Rozpoczynamy 13. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”. Wasze wiersze ocenią uznani poeci. Jury przewodniczyć będzie Anna Dymna. Laureaci, podobnie jak w poprzednich latach, otrzymają nagrody pieniężne.

Jury, w skład którego wejdą też: Janka Graban, Józef Baran, Wojciech Bonowicz i Adam Ziemianin, oceni wiersze w dwóch kategoriach: „Osób z niepełnosprawnością intelektualną” oraz „Osób z pozostałymi niepełnosprawnościami”. W konkursie mogą wziąć udział poeci, którzy ukończyli 16 lat i posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie, do 17 kwietnia 2023 roku, zgłoszenia, dokumentów oraz zestawu trzech wierszy o dowolnej tematyce pocztą tradycyjną na adres:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków

z dopiskiem „Konkurs poezji” (decyduje data stempla pocztowego)

lub elektronicznie (ze skanem ręcznie podpisanych dokumentów) na adres: poezja@mimowszystko.org.

Laureatom przyznane zostaną nagrody pieniężne: I miejsce – 5 tys. zł, II – 3 tys. zł, III – 2 tys. zł. Zwycięskie wiersze zostaną opublikowane w specjalnym tomiku, wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy „Przychodzi wena do lekarza”. Tomik zostanie wydany przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna, partnera Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”.

– Poeta to człowiek jak każdy. Może tylko trochę bardziej spostrzegawczy i wrażliwszy od innych, a przy tym potrafiący nazwać swoje uczucia. Tej spostrzegawczości oraz wrażliwości nie można odmówić uczestnikom naszego konkursu. Co roku, wśród nadsyłanych wierszy, odkrywamy „rodzynki”, utwory świadczące o poetyckim talencie bądź zaczątkach tego talentu. Jest to niezwykle budujące. Warto więc, żeby poeci z niepełnosprawnościami pisali, udoskonalali własny warsztat i nadsyłali do nas swoje prace – namawia Adam Ziemianin, juror konkursu.

Życzymy owocnej pracy twórczej i z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Rajs, koordynatorką projektu, tel.: 12 31 25 117, lub Magdaleną Grzesiak, tel.: 611 112 235.

Prosimy również o dokładne zapoznanie się z Regulaminem 13. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”.

 

Może Cię zainteresować

„Popatrzcie na nas i pomyślcie…”

01.03.2024

Kiedy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego unosi się kurtyna namalowana przez Henryka Siemiradzkiego i rozbrzmiewa „Miłość” Czesława Miłosza z muzyką Abla Korzeniowskiego, w wykonaniu chóru Vox Populi, w Krakowie rozpoczyna się coroczne, ogólnopolskie święto aktorów z niepełnosprawnością intelektualną.

Dołącz do newslettera