fbpx

Aktualności

Czekamy na zgłoszenia do 21. „Albertiany”

29.01.2021

Rozpoczynamy 21. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Projekt organizujemy wspólnie z Fundacją im. Brata Alberta.

W tym roku ponownie musimy zmierzyć się z trudnościami, jakie stawia przed nami pandemia. Nie powstrzyma nas to jednak od dzielenia się ciepłem i energią pochodzącymi z twórczości osób z niepełnosprawnościami. Forma tegorocznej edycji festiwalu została dostosowana do sytuacji epidemiologicznej w taki sposób, aby umożliwić wzięcie w nim udziału wszystkim chętnym.

Pozostajemy przy wyborze laureatów z podziałem na pięć regionów. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie przeglądu materiałów konkursowych nagranych na płytach DVD lub dyskach przenośnych. Ponownie gala finałowa odbędzie się online.

W tym roku uczestnicy mają za zadanie zinterpretować temat przewodni wybrany przez Annę Dymną. Zespoły teatralne powinny stworzyć na jego podstawie kilkuminutową etiudę teatralną natomiast soliści wykonać nawiązujący do niego utwór.

– Zabawmy się w podróżników, odkrywców, którzy, „idąc przez życie”, potrafią zauważać piękne i ważne rzeczy, małe i duże – opisuje Anna Dymna. – Wszystko zależy od Waszej wyobraźni, spostrzegawczości, ciekawości świata i zdolności odkrywczych Jak to rozumieć?  Czytam słowa mędrców: „Mimo wszystkich cierpień i strat życie jest szczęściem.” Postarajmy się utrwalić na filmikach takie kruche chwile szczęścia. „Kochać życie jest sensem tego życia”  – to zdanie też jest podpowiedzią… Porozmawiajcie o tym, co najbardziej kochacie, kogo? Kiedy czujecie, że jesteście szczęśliwi i jest Wam dobrze? Zatrzymajcie na taśmie takie momenty.

Zapraszamy do udziału w 21. edycji „Albertiany”. Na zgłoszenia czekamy do 29.03.2021 r.

Wyniki ogłosimy 11 kwietnia. Gala finałowa odbędzie się 17 maja.

Wszystkie szczegółowe informacje, regulamin oraz karty zgłoszeniowe znajdują się poniżej.

Katarzyna Szostak

Może Cię zainteresować

Optymizm dodaje sił

26.05.2022

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Jacek Papież, który zmagał się ze szpiczakiem mnogim, rzadkim nowotworem krwi.

I dla ducha, i ciała

25.05.2022

Maj jest niezwykle emocjonujący i satysfakcjonujący dla naszych podopiecznych z „Doliny Słońca”. W tym miesiącu poczuli się szczególnie docenieni. Po raz kolejny przekonali się, że ich artystyczne zajęcia w pracowniach ośrodka w podkrakowskich Radwanowicach mają wartość oraz sens. Ale nie tylko one.

Dołącz do newslettera