fbpx

Aktualności

Dziękujemy za magię świąt

30.11.2020

Dzisiaj odbyła się pierwsza licytacja 19. „Choinek Jedynki”, akcji charytatywnej Programu Pierwszego Polskiego Radia. Dzięki wspaniałej hojności słuchaczy udało się zebrać 18700 zł.

„Ludzie są po to, by ich kochać. Dopomóż myśli tej choć trochę. Pomóż nadziei kwitnąć listkom mimo wszystko” – słowami piosenki Wojciecha Młynarskiego Anna Dymna wyraziła sens „Choinek Jedynki”.

Pierwsza aukcja odbyła się podczas audycji „Cztery pory roku”. „Pod młotek” poszły: obrazek wykonany przez prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę (11000 zł), szopka z masy solnej ulepiona i pomalowana przez Annę Dymną (2200 zł), wideorozmowy z Kajetanem Kajetanowiczem i Maciejem Szczepaniakiem (900 zł) oraz Adamem Małyszem (600 zł). Licytowano również maskę teatralną przekazaną przez Związek Artystów Scen Polskich (800 zł), a także koszulkę reprezentacji Polski z autografami piłkarzy, przekazaną przez Polski Związek Piłki Nożnej (3200 zł).

W tym roku pieniędzmi zebranymi podczas „Choinek Jedynki” podzielimy się z podopiecznymi Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej, którego współtwórcą jest prof. dr hab. Andrzej Cechnicki.

„Z Andrzejem Cechnickim współpracujemy od wielu lat i, prawdę mówiąc, też się wielu rzeczy od Andrzeja uczę. On jest niezwykły. Znam też jego podopiecznych. Robiłam o nich programy, przyjaźnię się z niektórymi” – mówiła na radiowej antenie Anna Dymna. Aktorka zauważyła też: „Troszeczkę żyjemy teraz na polu minowym, w zagrożeniu. Musimy pamiętać o tych ludziach, którzy sobie sami nie mogą poradzić. Najbardziej cierpię dlatego, że nie mogę na co dzień się widywać z moimi podopiecznymi, bo jestem dla nich potencjalnym zagrożeniem.

Licytacje potrwają do 5 grudnia. Dziękujemy za to, że są Państwo z nami i chcą – już teraz – dzielić się z naszymi podopiecznymi magią Bożego Narodzenia.

Grzegorz Chajok

Dowiedz się więcej 

Czytaj też:

Sama tabletka stresu nie leczy

„Choinki Jedynki” z Igą Świątek

„Nie ma pacjenta. Jest człowiek”

Ruszyły 19. „Choinki Jedynki”

Pamiętaj! Potrzebujemy Twojego 1% podatku, aby każdego dnia wspierać potrzebujących. Również tych, którzy, ze względu na wysoki stopień niepełnosprawności, o pomoc dla siebie nie potrafią nawet prosić. Bądź z nami przez cały rok. Twój 1% wspiera dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Może Cię zainteresować

Dziękujemy, że jesteś

28.01.2021

Adam Nowak jest z nami prawdziwie, życzliwie i uważnie. Po raz kolejny postanowił pomóc naszym podopiecznym. Tym razem przekazał im nagrodę, którą, w październiku ubiegłego roku, otrzymał w plebiscycie „Gwiazdy dobroczynności”.

Z „Doliny Słońca” dla WOŚP

28.01.2021

Pandemia sprawia, że nasi podopieczni z „Doliny Słońca” nie mogą kwestować w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Postanowili jednak wspierać Orkiestrę. Cieszą się, że na licytację Sztabu WOŚP przy Gazecie Krakowskiej trafiła praca ich kolegi Edwarda Grabowskiego.

Dołącz do newslettera