fbpx

Aktualności

Finaliści festiwalu (do 16 lat)

01.06.2021

Przedstawiamy sześcioro finalistów 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w kategorii do 16 lat. 12 czerwca zaprezentują się oni w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Karolina Bajer

Ma 11 lat. Mieszka w Korytnicy. Śpiewać uczy się w Studiu Wokalnym „Fever” w Siedlcach. Gra także na skrzypcach i ukulele. Piosenka jest dla Karoliny rozmową z publicznością oraz możliwością przekazania uczuć. Do festiwalu zgłosiła się, by pokazać, że chore dzieci też mogą osiągnąć zamierzony cel. „Mają one prawo do marzeń, miłości i szacunku – mówi. – Chcę udowodnić, że warto marzyć i że marzenia się spełniają”.

Na zaczarowanej scenie w Krakowie Karolina wystąpi z Majką Jeżowską.

Weronika Bartczak

Ma 14 lat. Mieszka w Szynkielowie. Uczy się śpiewać w Gminnym Centrum Kultury w rodzinnej miejscowości oraz Studiu Piosenki „Metro” w Wieluniu. Marzy o tym, by zwiedzić cały świat. I chciałaby mieć przyjaciółkę, taką prawdziwą, od serca. W poprzedniej edycji naszego festiwalu udało się jej dość do półfinału. W tym roku jest jeszcze lepiej.

Na zaczarowanej scenie w Krakowie Weronika spotka się z Renatą Przemyk.

Andżelika Guściora

Ma 16 lat. Mieszka w Nisku. Jak mówi: „Do trzech razy sztuka”. To było jej trzecie podejście do półfinału. Śpiewać zaczęła trochę przez przypadek, w wieku 5 lat, gdy mama zapisała ją latem na zajęcia wokalne. Przygoda, która miała trwać tylko przez wakacje, zmieniła się w pasję. Andżelika obecnie uczy się śpiewać w NCK „Sokół” w rodzinnym mieście. Pisze też teksty i komponuje. Marzy o nagraniu własnej płyty. Motto, które prowadzi Andżelikę przez życie brzmi: „Nie patrz, co będzie jutro. Patrz, co jest teraz”.

Na zaczarowanej scenie w Krakowie towarzyszyć jej będzie Michał Szpak.

Nikola Jodko

Ma 14 lat. Mieszka w Wolsztynie. Uczęszcza do klasy integracyjnej. Śpiewać zaczęła jako kilkulatka, w zespole „Promyki”. W przyszłości chciałaby zostać fotografką albo rysowniczką. A może śpiewającym architektem wnętrz… Poza rysowaniem kocha także grę w badmintona, jazdę na rowerze i rolkach. Jest wulkanem energii. Trzy lata temu wystąpiła w Krakowie, w duecie z Krystyną Prońko.

Na zaczarowanej scenie w Krakowie towarzyszyć jej będzie Rafał Brzozowski.

Szymon Prokop

Ma 12 lat. Mieszka w Krakowie. Lubi muzykę rockową. Pasjonują go pociągi, tramwaje i metro. Wielkim marzeniem Szymona jest zwiedzenie kabiny motorniczego kolejki podziemnej. A największym – występ na festiwalu Open’er. Do naszego konkursu zgłosił się, bo jego marzeniem jest występ w Krakowie i dlatego, że bardzo lubi Annę Dymną, szczególnie za czytanie audiobooka „Mała syrenka”.

W Krakowie wystąpi u boku Ryszarda Rynkowskiego.

Aurelia Radecka

Ma 12 lat. Mieszka w Chorzowie. Ponad połowę życia uczęszcza na lekcje śpiewu. Ma na koncie wiele sukcesów w konkursach wokalnych. Jest wielką fanką programu „The Voice Kids”. Zakwalifikowała się do jego drugiej edycji. Do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki zgłosiła się, bo chce go wygrać i pokazać swój talent. Jej największym marzeniem jest zwycięstwo w Eurowizji Junior. Smutno jest czasem Aurelii, że, z powodu nietolerancji laktozy, nie może jeść lodów i tortów urodzinowych, ale przyzwyczaiła się do tego. A na jej astmę oskrzelową śpiewanie jest najlepszym lekarstwem.

W finale wystąpi u boku Ani Wyszkoni.

Marta Kądziela

Fot.: Bartłomiej Bujas

 

Może Cię zainteresować

Jak znajdować radość

16.06.2021

„Spotkajmy się z radością – mimo wszystko” – ubiegłoniedzielny koncert, z udziałem finalistów 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki,  a także Mateusza Ziółko, Andrzeja Bargiela, Mateusza Damięckiego, Janusza Świtaja, gwiazd estrady oraz gości telewizyjnego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się”, stał się odpowiedzią na pytanie, gdzie znajdować optymizm (nie tylko w trudnych czasach pandemii).

Pytanie do Stevie’ego Wondera

13.06.2021

Tegoroczny finał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki nie mógł się odbyć na krakowskim Rynku Głównym. Jednak przeciwności nie pozbawiły go tego, co najważniejsze – magicznej energii. Po raz szesnasty dwanaścioro wokalistów z niepełnosprawnościami zaśpiewało z gwiazdami polskiej piosenki.

Dołącz do newslettera