fbpx

Aktualności

Finaliści festiwalu (pow. 16 lat)

01.06.2021

Przedstawiamy sześcioro finalistów 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w kategorii pow. 16 lat. 12 czerwca zaprezentują się oni w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Daria Barszczyk

Ma 25 lat. Mieszka w Bydgoszczy. Kończy studia na Wydziale Śpiewu Klasycznego w Akademii Muzycznej w rodzinnym mieście. Kocha wędrować po górach, jeździć na tandemie, pisać piosenki i czytać książki. Oczami Darii i jej najlepszym przyjacielem jest Ramzesem, pies asystent. Daria śpiewała już w finale, u boku Marii Sadowskiej. W 2021 roku towarzyszyć jej będzie Majka Jeżowska.

Amelia Dubanowska

Ma 18 lat. Mieszka w Biskupcu Pomorskim. Edukację w liceum łączy z nauką gry na fortepianie w szkole muzycznej. Kocha muzykę, śpiew i swoje siostry, które są jej najlepszymi przyjaciółkami. Piosenka jest dla niej możliwością wyzwolenia emocji. Mówi: „Poprzez śpiew mogę również opowiedzieć słuchaczom jakąś historię”. Marzy o duecie z Celine Dion, która jest, według Amelii, muzycznym geniuszem. 8 lat temu Amelia podbiła krakowski Rynek brawurowo wykonując „Marsz Wilków”, w duecie z Markiem Piekarczykiem. Wyśpiewała wtedy 1. miejsce w młodszej kategorii wiekowej. Jak pójdzie jej tym roku? Czy Michał Szpak przyniesie jej szczęście?

Katarzyna Pogoda

Ma 17 lat. Mieszka w Chorzowie. Uczęszcza do liceum ogólnokształcącego, a śpiewać uczy się na zajęciach w Miejskim Domu Kultury „Batory” w rodzinnym mieście. Śpiewa także w zespole „Na szlaku”. Pisze wiersze, teksty piosenek, powieści i scenariusze spektakli teatralnych, w których potem występują jej koledzy. W wolnych chwilach uwielbia  słuchać audiobooków o tematyce detektywistycznej oraz fantasy. Kocha musical, bo łączy on jej dwie największe pasje: muzykę i aktorstwo. W finale wystąpi u boku Rafała Brzozowskiego.

Krzysztof Sałapa

Ma 38 lat. Mieszka w Granicy, niedaleko Warszawy. Zaczynał od słuchania Michaela Jacksona. Chciał być gwiazdą. Dziś wie, że nie chodzi o to, by być gwiazdą, lecz o to, by wytrwale robić swoje i żyć swoją pasją. Mówi, że marzenia są dla dzieci, on ma cele, które powoli i konsekwentnie realizuje. Pragnie wydać płytę. A gdyby wygrał wielką fortunę, na przykład na loterii, to zbudowałby dom pośród drzew, a w nim studio muzyczne. Kocha ciężkie brzmienie, przestrzeń w muzyce i emocje w piosenkach. Kilka lat temu zachwycił Kraków duetem z Grażyną Łobaszewską. W tym roku na scenie spotka się z Renatą Przemyk.

Anna Wardęska

Tegoroczna maturzystka. Mieszka we Wrześni, niedaleko Poznania. Głos doskonali w studiu „Muzofonia” w rodzinnym mieście. Od małego była artystką: konkursy plastyczne, taneczne, recytatorskie, wokalne… Wszystkie były jej. Marzyła także o byciu archeologiem. Teraz wie, że chce iść za głosem pasji. Myśli o występowaniu w teatrze muzycznym. W tym roku chce podejść do egzaminów do Akademii Teatralnej, marzy jej się AST w Krakowie bądź Warszawie. Kilka razy wysyłała zgłoszenie do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, ale bez sukcesu. W tym roku „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko przyniósł jej szczęście. W koncercie finałowym zaśpiewa z Anią Wyszkoni.

Monika Wójcikowska

Ma 28 lat. Mieszka w Ożarowie. Skończyła studia wokalistyki jazzowej. Obecnie studiuje grafikę w Polsko-Japońskiej Szkole Technik Komputerowych. Pracuje jako nauczycielka emisji głosu. Motto życiowe Moniki brzmi: „Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych”.  W 2015 roku wyśpiewała Statuetkę Zaczarowanego Ptaszka u boku Ireny Santor. W tym roku w koncercie finałowym wystąpi z Ryszardem Rynkowskim.

Marta Kądziela

Fot.: Bartłomiej Bujas


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach Programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Może Cię zainteresować

Śpiew jak lekarstwo

07.12.2023

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Natalia Smogulecka, nauczycielka śpiewu, finalistka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, która żyje z zespołem Turnera.

Wyspa „Choinki Jedynki”

06.12.2023

Od poniedziałku trwają licytacje prac i darów dorosłych przyjaciół radiowej „Jedynki”. Aukcje przyniosły już ponad 65 tysięcy złotych. Bardzo miłe to wieści w dniu mikołajek. W tym roku Program Pierwszy Polskiego Radia swoją charytatywną akcję zorganizował po raz 22., dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko oraz „Wspólnoty Nadziei”.

Dołącz do newslettera