fbpx

Aktualności

Finaliści w kategorii dorosłych

07.06.2019

15 czerwca wystąpią na krakowskim Rynku Głównym. Biorąc pod uwagę ich dotychczasowe osiągnięcia muzyczne, emocji i fantastycznego śpiewu z pewnością nie zabraknie. Przedstawiamy finalistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w kategorii dorosłych.

Klaudia Borczyk, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Klaudia Borczyk

Urodziła się w 1994 r. Pochodzi z Bielawy. Mieszka w Katowicach. Jest absolwentką Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego. Śpiewa w zespołach Gospel Tree of Sounds oraz Amen. Występuje z autorskim materiałem. Ma za sobą koncerty na Festiwalu Slot Art, Zamkowe Spotkania „Śpiewajmy Poezję”. Zdobyła Nagrodę Specjalną na Festiwalu Anny German. Uczy w kilku szkołach i prowadzi warsztaty wokalne dla dzieci oraz młodzieży w całej Polsce.

Jest dwukrotną laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. W 2010 r. wyśpiewała 3. miejsce w kategorii dzieci, a w 2012 r. zajęła 1. w kategorii dorosłych.

Kamil Czeszel, , fot.: Jarosław Praszkiewicz

Kamil Czeszel

Urodził się w 1991 r. Mieszka w Toruniu. Śpiewa od zawsze. Był finalistą programu „Mam Talent”. W duecie z Anią Rusowicz wystąpił na wielkiej scenie Przystanku Woodstock. Jest fanem zespołu Dżem. Ceni także wokal Piotra Cugowskiego. Pasjonat kina i wyścigów na żużlu. Kibic siatkówki.

W 2007 r. wyśpiewał 3. nagrodę i Statuetkę Zaczarowanego Ptaszka w kategorii dzieci. W 2009 r. zajął 2. miejsce w kategorii dorosłych.

Zuzanna Mulec, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Zuzanna Mulec

Urodziła się w 1994 r. Mieszka w Żyrardowie. Ukończyła szkołę muzyczną. Kształciła się m.in. na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w ramach projektu „Chopin Klasycznie i Nowocześnie”. Krzewiła muzykę żydowską,  śpiewając w chórze „Clil”. Występowała także z Chórem Wydziału Zarządzania UW. Studiuje lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest dwukrotną laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. W 2008 r. wyśpiewała 1. miejsce w kategorii dzieci, a w 2012 r. – 3. w kategorii dorosłych.

Weronika Ryba, , fot.: Jarosław Praszkiewicz

Weronika Ryba

Urodziła się w 2002 r. Mieszka w Katowicach. Śpiewać zaczęła w wieku 7 lat. Organizowała domowe koncerty, wykonując głównie piosenki swojej ulubionej  wokalistki Ewy Farny. Jest laureatką wielu festiwali i przeglądów muzycznych. Uczy się emisji głosu i gry na gitarze. Na swoim kanale YouTube zamieszcza covery wielkich przebojów we własnym wykonaniu. Dorobiła się sporej rzeszy fanów. Marzy o wydaniu autorskiej płyty. Chciałaby zostać anestezjologiem. Nie chce jednak dla medycy rzucać muzyki.

W 2017 r., podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki,  wyśpiewała 2. miejsce w kategorii dzieci.

Krzysztof Szymaszek, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Krzysztof Szymaszek

Urodził się w 1993 r. Mieszka w Bieruniu, na Śląsku. Ukończył kierunek finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Obecnie pracuje w Starostwie Powiatowym swojej rodzinnej miejscowości. Śpiewa od 10. roku życia. Jest wokalistą metalowego zespołu Mantra, który ma na koncie dwie EP-ki oraz minitrasę koncertową po 5 miastach w Polsce. Komponuje na pianinie i gitarze. Uwielbia perkusję. Współaranżuje większość partii perkusji w utworach swojego zespołu. Marzy o wybudowaniu własnego, domowego studia nagrań.

Jest dwukrotnym zwycięzcą Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (2006 r. – 1. miejsce w kategorii dzieci, 2011 r. – 1. miejsce w kategorii dorosłych).

Katarzyna Zawodnik, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Katarzyna Zawodnik

Urodziła się w 1991 r. Pochodzi z Radomia. Mieszka w Krakowie. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmuje się spisywaniem nagrań ze słuchu.

Śpiewa od lat, głównie w zespołach. Kocha musicale. Marzy o wydaniu własnej powieści. Dużo czyta, uwielbia planszówki, często chodzi do muzeów, teatrów i na koncerty.

Trzymajmy kciuki.

 

Może Cię zainteresować

Dzięki dobrym ludziom

12.04.2024

Roman kończy w tym roku 61 lat. Jest życzliwy, uśmiechnięty, taktowny, sumienny. I trochę nieśmiały. Lubi pomagać innym. Dlatego uważa siebie nie tylko za uczestnika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. Z dumą zaznacza, że jest też wolontariuszem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Kilka lat temu wolontariat Romana został doceniony. Za wspieranie koleżanek i kolegów otrzymał – od dyrekcji fundacji – aparat fotograficzny.

Liczy się autentyczność

11.04.2024

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie ppłk rez. pil. dr inż. Tomasz Czerwiński, wykładowca Lotniczej Akademii Wojskowej, który uległ wypadkowi lotniczemu.

Dołącz do newslettera