fbpx

Aktualności

Finaliści w kategorii dziecięcej

05.06.2019

15 czerwca, na Rynku Głównym w Krakowie, zaśpiewają nie tylko z gwiazdami polskiej piosenki. Solo wykonają utwory autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Prezentujemy dzisiaj finalistów 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w kategorii dziecięcej.

Kacper Kujawski, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Kacper Kujawski

Urodził się w 2005 r. Mieszka w Szczecinie. Uczy się śpiewać w prywatnej szkole muzycznej w rodzinnym mieście. Muzyka w jego życiu pojawiła się przez przypadek. Zaśpiewał kiedyś w czasie imprezy bożonarodzeniowej w miejscu pracy swojego taty. Głosem zachwycił słuchaczy. Od tamtej pory realizuje swoje pasje. Czas wolny spędza na czytaniu książek i grze na komputerze. Marzy o puchatym, miauczącym przyjacielu. Chciałby w przyszłości studiować na Oxfordzie. Jego wielką pasją jest język angielski.

Nikola Michalczyk, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Nikola Michalczyk

Urodziła się w 2004 r. Mieszka w Sulechowie. Uczy się śpiewać w Stowarzyszeniu na Rzecz Kultury i Sztuki Stella Polaris w swoim rodzinnym mieście. Marzy o tym, żeby zaśpiewać na wielkiej scenie i żeby mieć dobry wzrok – widzieć tak jak inni. Mówi o sobie, że jest nieśmiała, zamknięta w sobie, ale… uparta. W szkole lubi uczyć się chemii i historii. W przyszłości planuje zostać psychologiem, żeby pomagać ludziom w trudnych chwilach.

Natalia Pycek, fot.: Jarosława Praszkiewicz

Natalia Pycek

Urodziła się w 2004 r. Mieszka w Maszewie Dużym, niedaleko Płocka. Tam uczy się śpiewać w ognisku muzycznym. W wolnych chwilach, oczywiście, przede wszystkim śpiewa. Poza tym czyta książki. Działa w szkolnym wolontariacie. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Marzy o koncertach na wielkich scenach, choć nie zależy jej na tym, by być gwiazdą. Chce po prostu żyć muzyką.

Julia Walczyna, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Julia Walczyna

Urodziła się w 2005 r. Mieszka w Trześni, niedaleko Tarnobrzega. Uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej im J. I. Paderewskiego w Stalowej Woli. Bierze także udział w zajęciach wokalnych w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Reprezentowała Polskę na festiwalach w Gruzji i na Ukrainie. Śpiewa zawsze i wszędzie. Marzy o tym, by studiować na wydziale wokalno-aktorskim i swoje życie związać ze sceną. I o tym jeszcze, by skoczyć ze spadochronem, a także polecieć do Chin. Na liście podróżniczych marzeń ma również Szwecję oraz piramidy egipskie.

Martyna Wójcik, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Martyna Wójcik

Urodziła się w 2003 r. Mieszka w Opatowie, w województwie świętokrzyskim. Od 7. roku życia uczęszcza na prywatne lekcje emisji głosu. Oprócz muzyki jej pasją jest aktorstwo i nauka języka angielskiego. Interesuje ją także psychologia. Największe marzenie Martyny? Chciałaby mieć psa, labradora. Jej rodzice w tej kwestii są już prawie pozytywnie przekonani.

Gabriela Wszędybył, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Gabriela Wszędybył

Urodziła się w 2005 r. Mieszka w Posadzie, niedaleko Kazimierza Biskupiego. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Uczęszcza na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Jest także youtuberką (jej kanał Chic&Style ma już kilka tysięcy subskrybentów). Kolejną pasją Gabrysi stało się pieczenie ciast, ciasteczek, tortów i rogalików. Ale ponieważ jest cukrzykiem, nie może próbować swoich wypieków. Kosztuje je mama i zawsze mówi, że są świetne.

Za wszystkich trzymajmy kciuki!

 

Może Cię zainteresować

Certyfikat naszej transparentności

29.09.2022

Miło nam poinformować, że Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” pomyślnie przeszła wnikliwy audyt CAF International, który potwierdza naszą transparentność jako organizacji non-profit.

Głębiej patrzyć w człowieka

28.09.2022

Gościem najbliższego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Karolina Cybula, psycholog, wyróżniona w plebiscycie „Człowiek bez barier”, która zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Dołącz do newslettera