fbpx

Aktualności

Finaliści w kategorii dziecięcej

05.06.2019

15 czerwca, na Rynku Głównym w Krakowie, zaśpiewają nie tylko z gwiazdami polskiej piosenki. Solo wykonają utwory autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Prezentujemy dzisiaj finalistów 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w kategorii dziecięcej.

Kacper Kujawski, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Kacper Kujawski

Urodził się w 2005 r. Mieszka w Szczecinie. Uczy się śpiewać w prywatnej szkole muzycznej w rodzinnym mieście. Muzyka w jego życiu pojawiła się przez przypadek. Zaśpiewał kiedyś w czasie imprezy bożonarodzeniowej w miejscu pracy swojego taty. Głosem zachwycił słuchaczy. Od tamtej pory realizuje swoje pasje. Czas wolny spędza na czytaniu książek i grze na komputerze. Marzy o puchatym, miauczącym przyjacielu. Chciałby w przyszłości studiować na Oxfordzie. Jego wielką pasją jest język angielski.

Nikola Michalczyk, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Nikola Michalczyk

Urodziła się w 2004 r. Mieszka w Sulechowie. Uczy się śpiewać w Stowarzyszeniu na Rzecz Kultury i Sztuki Stella Polaris w swoim rodzinnym mieście. Marzy o tym, żeby zaśpiewać na wielkiej scenie i żeby mieć dobry wzrok – widzieć tak jak inni. Mówi o sobie, że jest nieśmiała, zamknięta w sobie, ale… uparta. W szkole lubi uczyć się chemii i historii. W przyszłości planuje zostać psychologiem, żeby pomagać ludziom w trudnych chwilach.

Natalia Pycek, fot.: Jarosława Praszkiewicz

Natalia Pycek

Urodziła się w 2004 r. Mieszka w Maszewie Dużym, niedaleko Płocka. Tam uczy się śpiewać w ognisku muzycznym. W wolnych chwilach, oczywiście, przede wszystkim śpiewa. Poza tym czyta książki. Działa w szkolnym wolontariacie. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Marzy o koncertach na wielkich scenach, choć nie zależy jej na tym, by być gwiazdą. Chce po prostu żyć muzyką.

Julia Walczyna, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Julia Walczyna

Urodziła się w 2005 r. Mieszka w Trześni, niedaleko Tarnobrzega. Uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej im J. I. Paderewskiego w Stalowej Woli. Bierze także udział w zajęciach wokalnych w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Reprezentowała Polskę na festiwalach w Gruzji i na Ukrainie. Śpiewa zawsze i wszędzie. Marzy o tym, by studiować na wydziale wokalno-aktorskim i swoje życie związać ze sceną. I o tym jeszcze, by skoczyć ze spadochronem, a także polecieć do Chin. Na liście podróżniczych marzeń ma również Szwecję oraz piramidy egipskie.

Martyna Wójcik, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Martyna Wójcik

Urodziła się w 2003 r. Mieszka w Opatowie, w województwie świętokrzyskim. Od 7. roku życia uczęszcza na prywatne lekcje emisji głosu. Oprócz muzyki jej pasją jest aktorstwo i nauka języka angielskiego. Interesuje ją także psychologia. Największe marzenie Martyny? Chciałaby mieć psa, labradora. Jej rodzice w tej kwestii są już prawie pozytywnie przekonani.

Gabriela Wszędybył, fot.: Jarosław Praszkiewicz

Gabriela Wszędybył

Urodziła się w 2005 r. Mieszka w Posadzie, niedaleko Kazimierza Biskupiego. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Uczęszcza na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Jest także youtuberką (jej kanał Chic&Style ma już kilka tysięcy subskrybentów). Kolejną pasją Gabrysi stało się pieczenie ciast, ciasteczek, tortów i rogalików. Ale ponieważ jest cukrzykiem, nie może próbować swoich wypieków. Kosztuje je mama i zawsze mówi, że są świetne.

Za wszystkich trzymajmy kciuki!

 

Może Cię zainteresować

Śpiew jak lekarstwo

07.12.2023

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Natalia Smogulecka, nauczycielka śpiewu, finalistka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, która żyje z zespołem Turnera.

Wyspa „Choinki Jedynki”

06.12.2023

Od poniedziałku trwają licytacje prac i darów dorosłych przyjaciół radiowej „Jedynki”. Aukcje przyniosły już ponad 65 tysięcy złotych. Bardzo miłe to wieści w dniu mikołajek. W tym roku Program Pierwszy Polskiego Radia swoją charytatywną akcję zorganizował po raz 22., dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko oraz „Wspólnoty Nadziei”.

Dołącz do newslettera