fbpx

Aktualności

GEERS zmienia świat

31.07.2020

Dobiegła końca nasza współpraca z firmą GEERS Dobry Słuch. Będziemy ją długo i miło wspominać. Pomoc ta bardzo konkretnie zmieniała świat naszych podopiecznych z ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach.

W październiku ubiegłego roku GEERS Dobry Słuch zainicjował akcję „Pomagając sobie, pomagasz innym”. Przez siedem miesięcy firma przekazywała nam 5 zł za każdego pacjenta w wieku 55 lat i więcej, który zgłosił się na bezpłatne badanie słuchu. Ogółem kwota wsparcia, jaką od firmy otrzymali nasi podopieczni, wyniosła 93 147,70 zł. Możliwość korzystania z tych środków miała dla nas szczególne znaczenie w okresie początkowych obostrzeń pandemicznych. Uczestnicy Warsztatów Terapii Artystycznej w „Dolinie Słońca”, dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, z których wiele ma schorzenia sprzężone, znaleźli się bowiem w grupie podwyższonego ryzyka.

Można by wiele pisać o tym, co daje naszym podopiecznym wsparcie takich firm jak GEERS Dobry Słuch – że, dzięki codziennym zajęciom w prowadzonej i utrzymywanej przez nas „Dolinie Słońca”, czują się oni potrzebni, odnajdując radość w swojej codzienności. Są przecież grupą najbardziej zagrożoną wykluczeniem społecznym. Zwykle świat nie chce o nich pamiętać.

– Nasi dorośli niepełnosprawni intelektualnie podopieczni, z piętnem inności, często już bez rodzin, bezradni, nieporadni, obarczeni również ciężkimi chorobami somatycznymi nie umieją nawet prosić o pomoc – mówi Anna Dymna. – Nieraz słyszałam: „Dlaczego wydaje pani społeczne pieniądze na tych… debili?”. Na takie szokujące pytania po prostu nie odpowiadam. Jan Paweł II nauczał przecież: „Kimkolwiek jesteś, jesteś kochany. Pamiętaj, że każde życie, nawet bezsensowne w oczach ludzi, ma wieczną i nieskończoną wartość w oczach Boga”. Te słowa stały się moim drogowskazem.

Dziękujemy firmie GEERS Dobry Słuch za pełną empatii współpracę oraz pomoc w zmienianiu świata naszych podopiecznych na lepszy i piękniejszy.

Jarosław Faber

Może Cię zainteresować

Dziękujemy za 17 lat

26.09.2020

26 września 2003 roku – o siódmej minut czterdzieści siedem (sekund trzy) – Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

Dołącz do newslettera