fbpx

Aktualności

Głębiej patrzyć w człowieka

28.09.2022

Gościem najbliższego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Karolina Cybula, psycholog, wyróżniona w plebiscycie „Człowiek bez barier”, która zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Pani Karolina porusza się o kuli. Studiuje podyplomowo pedagogikę w Lublinie. Jest również wolontariuszką w Hospicjum im. Ojca Pio w Pucku oraz w fundacji „Nagle sami” w Warszawie. Mówi, że ukształtowały ją trudne doświadczenia w dzieciństwie. Ale uśmiecha się, dzięki swojej sile przebaczania. Odkąd pamięta, lubiła pomagać. W rozmowie z Anną Dymną przyznaje, że nie pamięta, ile przeszła operacji. W pewnym momencie przestała je liczyć. Być może czekają ją kolejne, trudne operacje, głównie kręgosłupa. Teraz jednak cieszy się, że, dzięki zrozumieniu i życzliwości dobrych ludzi, może się specjalistycznie rehabilitować.

Fot.: archiwum fundacji

Siłę pani Karolina znajduje w Bogu, w wyznawanych wartościach oraz w ludziach. Odskocznię od niełatwej codzienności odnajduje w pisaniu poezji. Mówi, że ma wspaniałych przyjaciół. Nie tylko tych, którzy pomagali jej i pomagają samodzielnie funkcjonować w akademiku. Marzy o tym, by w przyszłości założyć własną fundację, która będzie niosła pomoc dzieciom po stracie bliskich, bądź zamierza pracować w hospicjum. Pozostaje bardzo otwarta na to, co niesie rzeczywistość, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

– Najpiękniejsze, co mogę, to patrzyć głębiej w człowieka – podkreśla pani Karolina.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Pani Ireno, winszujemy

09.12.2022

W dniu urodzin Ireny Santor przesyłamy jej najlepsze życzenia. Cieszymy się, że pierwsza dama polskiej piosenki od lat z nami jest i wspiera naszych śpiewających przyjaciół.

Życie daje szansę

08.12.2022

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Jan Ponikowski, niepijący alkoholik.

Dołącz do newslettera