fbpx

Aktualności

Jak ktoś chce – może

14.10.2021

Gośćmi jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie małżeństwo Marzeny i Piotra Wencków oraz Krzysztof Trawiński. Temat audycji: pasja i miłość w życiu z postępującym stwardnieniem rozsianym.

Pan Piotr, policjant, ratownik WOPR, instruktor sportów wodnych, kulturysta (wyciskający na ławeczce 130 kg), już w czasie swojego wesela, w 1998 roku, czuł, że coś dziwnego dzieje się z jego organizmem. Słabł, potykał się na chodniku. Lekarze rozkładali jednak ręce, bo widzieli przed sobą zdrowego mężczyznę. Dopiero specjalistyczne badania wykazały, że choruje na stwardnienie rozsiane. Ta diagnoza sprawiła, że mężczyzna mocno się załamał. Jak mówi jego małżonka, życie z nim było trudne i nawet narodziny córki nie sprawiły, że wyzbył się pełnego goryczy skoncentrowania na sobie.

Fot.: Bartłomiej Bujas

Przed pięcioma laty pan Piotr poznał Krzysztofa Trawińskiego, emerytowanego strażaka, instruktora nurkowania i prezesa Stowarzyszenia „HSA krok po kroku”. Od tamtej pory życie poruszającego się na wózku mężczyzny zmieniło się diametralnie.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

22. „Albertiana” – czekamy na zgłoszenia

18.10.2021

Wspólnie z Fundacją im. Brata „Alberta” rozpoczynamy 22. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana. Od dzisiaj – z wielką niecierpliwością – czekamy na Wasze zgłoszenia.

„Tyle razem przeszliśmy…”

18.10.2021

Z okazji 18-lecia działalności fundacji zaprosiliśmy do świętowania i pomagania firmy, z którymi od lat wspólnie działamy. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości przyjaciół urodzinowy projekt przyniósł ponad 60 tysięcy złotych.

Dołącz do newslettera