fbpx

Aktualności

„Jaka to melodia?” z Ireną Santor

29.08.2019

W miniony wtorek, w studiu TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie, zapanowała uroczysta atmosfera. Nagrywano odcinek specjalny programu „Jaka to melodia?”, poświęcony Irenie Santor. Melodie odgadywali Anna Dymna, Jacek Cygan oraz Julia Lewenfisz-Górka.

Nie możemy zdradzać szczegółów audycji przed jej emisją na antenie TVP. Nadmienimy tylko, że było radośnie, nieco sentymentalnie, a w studiu wyczuwało się ogrom pozytywnej energii. Na widowni zasiedli m.in. nasi podopieczni.

– Jestem ogromnie zdenerwowana – mówiła podczas podróży z Krakowa do Warszawy Anna Dymna. – „Jaka to melodia?” jest przecież konkursem, tymczasem jestem już w takim wieku, że nie powinnam brać udziału w żadnych konkursach. Moje nerwy koi jednak myśl, że za niedługo spotkam się z Irenką Santor, Jackiem Cyganem i pozostałymi przyjaciółmi Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Przecież to dzięki nim ten ogólnopolski konkurs wokalny dla osób z niepełnosprawnościami, który, od 2005 roku, organizuje fundacja „Mimo Wszystko”, zyskał markę. Od trzech lat laureaci naszego festiwalu występują w Opolu, zwyciężają w programach talent show. Udowadniają, że niepełnosprawność nie musi pozbawiać pasji, odbierać marzeń. Fakt, że Festiwal Zaczarowanej Piosenki zaistniał w świadomości Polaków to też zasługa Telewizji Polskiej, która, od 15 lat, transmituje nasze koncerty. Cieszę się więc ogromnie, że mogę dzisiaj jechać do Warszawy i wziąć udział w nagraniu odcinka specjalnego „Jakiej to melodii?”.

W nagranym we wtorek programie zaśpiewali: Irena Santor, Edyta Górniak, Julia Lewenfisz-Górka, Sławomir Uniatowski i Rafał Brzozowski, który również poprowadził audycję. W gronie gwiazd nie zabrakło Aleksandry Nykiel, zwyciężczyni „Szansy na sukces”, laureatki Nagrody Publiczności podczas tegorocznego Koncertu Debiutów w opolskim amfiteatrze, która pierwsze profesjonalne kroki w karierze muzycznej stawiała na scenie Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Od 15 lat Irena Santor sprawuje opiekę artystyczną nad tym projektem artystycznym fundacji „Mimo Wszystko”.

O terminie emisji  programu „Jaka to melodia?”, z udziałem Ireny Santor, Anny Dymnej, Jacka Cygana oraz Julii Lewenfisz-Górki, poinformujemy wkrótce.

Natalia Płonka

Może Cię zainteresować

List otwarty do rządzących

17.09.2019

Członkowie Prezydium Ogólnopolskiego Forum Warsztatów Terapii Zajęciowej wystosowali list otwarty do Krzysztofa Michałkiewicza, pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych. Piśmie wyrażają obawę, że, zapowiadane przez rządzących zmiany, doprowadzą do likwidacji placówek, które zajmują się osobami z niepełnosprawnościami.

Dołącz do newslettera