fbpx

Aktualności

„Jaka to melodia?” z Ireną Santor

29.08.2019

W miniony wtorek, w studiu TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie, zapanowała uroczysta atmosfera. Nagrywano odcinek specjalny programu „Jaka to melodia?”, poświęcony Irenie Santor. Melodie odgadywali Anna Dymna, Jacek Cygan oraz Julia Lewenfisz-Górka.

Nie możemy zdradzać szczegółów audycji przed jej emisją na antenie TVP. Nadmienimy tylko, że było radośnie, nieco sentymentalnie, a w studiu wyczuwało się ogrom pozytywnej energii. Na widowni zasiedli m.in. nasi podopieczni.

– Jestem ogromnie zdenerwowana – mówiła podczas podróży z Krakowa do Warszawy Anna Dymna. – „Jaka to melodia?” jest przecież konkursem, tymczasem jestem już w takim wieku, że nie powinnam brać udziału w żadnych konkursach. Moje nerwy koi jednak myśl, że za niedługo spotkam się z Irenką Santor, Jackiem Cyganem i pozostałymi przyjaciółmi Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Przecież to dzięki nim ten ogólnopolski konkurs wokalny dla osób z niepełnosprawnościami, który, od 2005 roku, organizuje fundacja „Mimo Wszystko”, zyskał markę. Od trzech lat laureaci naszego festiwalu występują w Opolu, zwyciężają w programach talent show. Udowadniają, że niepełnosprawność nie musi pozbawiać pasji, odbierać marzeń. Fakt, że Festiwal Zaczarowanej Piosenki zaistniał w świadomości Polaków to też zasługa Telewizji Polskiej, która, od 15 lat, transmituje nasze koncerty. Cieszę się więc ogromnie, że mogę dzisiaj jechać do Warszawy i wziąć udział w nagraniu odcinka specjalnego „Jakiej to melodii?”.

W nagranym we wtorek programie zaśpiewali: Irena Santor, Edyta Górniak, Julia Lewenfisz-Górka, Sławomir Uniatowski i Rafał Brzozowski, który również poprowadził audycję. W gronie gwiazd nie zabrakło Aleksandry Nykiel, zwyciężczyni „Szansy na sukces”, laureatki Nagrody Publiczności podczas tegorocznego Koncertu Debiutów w opolskim amfiteatrze, która pierwsze profesjonalne kroki w karierze muzycznej stawiała na scenie Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Od 15 lat Irena Santor sprawuje opiekę artystyczną nad tym projektem artystycznym fundacji „Mimo Wszystko”.

O terminie emisji  programu „Jaka to melodia?”, z udziałem Ireny Santor, Anny Dymnej, Jacka Cygana oraz Julii Lewenfisz-Górki, poinformujemy wkrótce.

Natalia Płonka

Może Cię zainteresować

28. Aukcja Wielkiego Serca

18.11.2019

Po raz kolejny Anna Dymna włączyła się w aukcję na rzecz Stowarzyszenia „Wielkie Serce” ‒ dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie. W ubiegłą sobotę, podczas Aukcji Wielkiego Serca, zebrano 405 tys. zł.

„Albertiana” – czekamy na zgłoszenia

12.11.2019

Wspólnie z Fundacją im. Brata Alberta rozpoczynamy pierwszy etap 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Dołącz do newslettera