fbpx

Aktualności

Jestem z Wami całym sercem

31.03.2020

„Najważniejsze jest zdrowie, a życie – największą wartością. Od wielu lat uczymy się tego od naszych zaczarowanych wokalistów. Dowiadujemy się od nich, jak można godnie i mądrze zachowywać się w chwilach zagrożenia. Przecież wielu z nich właśnie w takim stanie żyje na co dzień” – pisze Anna Dymna.

Szanowni Państwo. kochana Rodzino Zaczarowanej Piosenki, ze ściśniętym gardłem piszę do Was te słowa: zawieszamy – na czas na razie nieokreślony – 16. edycję Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Długo zwlekaliśmy z tą decyzją i jeszcze tydzień temu mieliśmy cień nadziei, że wszystko się uda tak jak planowaliśmy. Prace nad kolejną edycją festiwalu trwały od września. Do 28 marca nadchodziły nagrane piosenki i zgłoszenia do udziału w projekcie. Wszystko było już wymyślone i zaplanowane. Zaprosiliśmy do udziału wielu wspaniałych artystów, podjęliśmy większość decyzji artystycznych, omówiliśmy projekty scenograficzne, zarezerwowaliśmy krakowski Rynek, miejsce na warsztaty artystyczne… W dodatku, jak co roku, czekaliśmy na ten festiwalowy czas jak na międzyplanetarną podróż, która uzdrawia, rozpędza wszystkie smutki, uruchamia siły, energię i radość, która pomaga nam żyć przez cały rok.

Jednak znamy słowa kaznodziei Salomonowego: „Każda rzecz ma swój czas i każde przedsięwzięcie ma swój czas pod niebem”.

Teraz jest czas na pokorne stawienie czoła koronawirusowi. Musimy zachować spokój, ujarzmić wszystkie złe emocje, powstrzymać łzy i bezmyślne zachowania, poddać się nakazom lekarzy i pozostać w domach… I na chwilę odłożyć wspólne zaczarowane śpiewanie. Nasz festiwal to cały cykl spotkań setek, tysięcy ludzi z całej Polski. Do konkursu stają osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Znajdują się one w grupie o podwyższonym ryzyku zachorowania. Musimy być poważni i rozsądni. Nie możemy ryzykować.

Najważniejsze jest zdrowie , a życie największą wartością. Od wielu lat uczymy się tego od naszych zaczarowanych wokalistów. Dowiadujemy się od nich, jak można godnie i mądrze zachowywać się w chwilach zagrożenia. Przecież wielu z nich właśnie w takim stanie żyje na co dzień. Podziwiamy ich i uczymy się od nich pokory, cierpliwości, radości,

Nie będę więc teraz płakać i używać smutnych słów. Jestem z Wami całym sercem. Dziękuję wszystkim moim przyjaciołom, pracownikom telewizji i fundacji, wolontariuszom, którzy już tyle pracy włożyli w kolejną edycję festiwalu. Nie martwcie się. Nie pójdzie ona na marne.

Dziękuję wszystkim Gwiazdom, Muzykom, Aktorom, wszystkim, którzy w tym roku zdecydowali się być z nami na finałowych koncertach 13 i 14 czerwca i zarezerwowali dla nas te dni. Jesteście kochani. Mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy. Liczę na Waszą wyrozumiałość i życzliwość.

Dziękuję wszystkim Wokalistom za nadesłane piosenki i zgłoszenia. Gdy już pokonamy wirusa, to wyjdziemy z domów i ruszą prace nad 16. edycją festiwalu, skontaktujemy się z Wami, by zadać pytanie, czy nadal chcecie brać udział w eliminacjach i czy może chcielibyście dosłać jeszcze inne nagranie.

Kochani, życzę Wam zdrowia i uśmiechu mimo wszystko. Jesteśmy z Wami. Kochamy Was. Teraz musimy być razem, pamiętać o sobie i obdarzać życzliwością. A śpiewać razem możemy na razie na odległość. Nagrywamy właśnie na telefony komórkowe i montujemy piosenkę „Mimo wszystko”. Dostałam jej słowa, w 2005 roku, od Wojciecha Młynarskiego. Mówią one o tym, jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Jakież to teraz aktualne. Mateusz Pospieszalski skomponował specjalną, energetyczną i radosną muzykę. Gdy będzie gotowa sprawimy, by dotarła do Was. Śpiewajcie ją razem z nami. Myślę, że ten utwór może stać się lekiem na ten trudny czas.

Całuję Was mocno, bezpiecznie i antywirusowo.

Anna Dymna

Może Cię zainteresować

Śpiew jak lekarstwo

07.12.2023

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Natalia Smogulecka, nauczycielka śpiewu, finalistka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, która żyje z zespołem Turnera.

Wyspa „Choinki Jedynki”

06.12.2023

Od poniedziałku trwają licytacje prac i darów dorosłych przyjaciół radiowej „Jedynki”. Aukcje przyniosły już ponad 65 tysięcy złotych. Bardzo miłe to wieści w dniu mikołajek. W tym roku Program Pierwszy Polskiego Radia swoją charytatywną akcję zorganizował po raz 22., dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko oraz „Wspólnoty Nadziei”.

Dołącz do newslettera