fbpx

Aktualności

Już jutro w Opolu

03.09.2020

Jutro rozpoczyna się 57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. W opolskim amfiteatrze zobaczymy i usłyszymy Aleksandrę Nykiel oraz Kamila Czeszela. Oboje znaczący krok w swojej muzycznej karierze zrobili podczas naszego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Zwykle KFPP odbywa się w czerwcu. W tym roku pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do przełożenia festiwalu na pierwszy weekend września. Pomimo tych zmian nie zabraknie koncertu „Debiutów”, który niejednokrotnie otwierał młodym wokalistom drzwi do znaczącej kariery. W tegorocznym gronie wykonawców znajdzie się Kamil Czeszel. Wystąpi on w opolskim amfiteatrze dzięki zwycięstwu w ubiegłorocznej edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. A nie był to jego pierwszy sukces na naszej zaczarowanej scenie. Kamil został także laureatem trzeciego miejsca (kat. do 16 lat) w 2007 r. i drugiego (kat. pow. 16 lat) w 2009 r.

Trzymajmy mocno kciuki za Kamila. Róbmy to naprawdę mocno. Jego występ to niejedyny akcent Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Opolu.

Aleksandra Nykiel w duecie z Andrzejem „Kobrą” Kraińskim podczas finału 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, fot.: Martyna Szulakiewicz

Tegoroczny KFPP rozpocznie gala „Opole na start”. Będzie ona poświęcona niedawno zmarłej Ewie Demarczyk. Utwór artystki „Piwnicy pod Baranami” zaśpiewa m.in. Aleksandra Nykiel, dwukrotna laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i zwyciężczyni ubiegłorocznej „Szansy na sukces”, który to program zapewnił jej występ w „Debiutach” 56. KFPP. Nasza Ola opuszczała opolski amfiteatr z Nagrodą Publiczności. Byliśmy z niej dumni i dumni pozostajemy.

Zapraszamy przed telewizory. Z niecierpliwością oczekujemy występu i Oli, i Kamila.

Poznaj Olę 

Poznaj Kamila 

Może Cię zainteresować

„12 oddechów na minutę”

16.04.2021

W niedzielę, 18 kwietnia, opublikujemy pierwszy odcinek audiobooka „12 oddechów na minutę”. Autobiografia Janusza Świtaja szczegółowo opisuje przeżycia, emocje oraz próby pogodzenia się z nowym życiem przez osobę całkowicie sparaliżowaną. Książka została wystukana na klawiaturze komputera za pomocą ołówka trzymanego w ustach.

Zwyczajnie się wkurzam

16.04.2021

W duecie z Katarzyną Nosowską wyśpiewała zwycięstwo w 3. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Po maturze zdała egzaminy na polonistykę, dziennikarstwo i psychologię. Choruje na dysplazję kręgosłupowo-nasadową. Ma niespełna metr wzrostu.

Dołącz do newslettera