fbpx

Aktualności

Kamil zaśpiewa w Opolu

27.07.2020

„Na scenie pojawi się teraz cudowny człowiek. W jego życiu zdarzyły się prawdziwe cuda. W zeszłym roku jeszcze nie chodził. Dzisiaj na tę wielką scenę przychodzi sam. Padniecie na kolana, kiedy usłyszycie, jak śpiewa Niemena” – mówiła Ania Rusowicz, zapowiadając jego występ na Przystanku Woodstock w 2015 r.

Torunianin Kamil Czeszel jest trzykrotnym laureatem naszego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Zajął też 3. miejsce w 8. edycji programu „Mam talent”. A już 5 września wokalista wystąpi w koncercie „Debiuty” podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

To właśnie zwycięstwo w ubiegłorocznym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki stało się dla 28-letniego Kamila przepustką do występu w opolskim amfiteatrze. Na krakowskim Rynku wykonał wówczas piosenki „Ślepa miłość” (duet z Anią Rusowicz) i „Tak, tak, ten w lustrze to, niestety, ja”. O jego sukcesie zadecydowało jury: Kamilla Baar-Kochańska, Ewa Błaszczyk, Krzysztof Cwynar, Jacek Cygan, Grzegorz Daukszewicz, Michał Figurski, Krzysztof Globisz, Piotr Nagłowski, Jerzy Satanowski i Agnieszka Więdłocha.

W Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Kamil wystąpił po raz pierwszy w 2007 r. Na finałowej scenie towarzyszył mu Artur Gadowski. W kategorii dziecięcej zajął wtedy 3. miejsce. Dwa lata później – już w gronie dorosłych wokalistów – duet z Krystyną Prońko przyniósł mu 2. lokatę.

– Bardzo cieszę się, że wystąpię w Opolu. To dla mnie emocje nie do opisania. Wszystko przesunęło się w czasie przez pandemię, dlatego szlifuję piosenkę i czekam na opolski festiwal. Czuję też stres, bo jest to jednak coś bardzo ważnego w moim życiu. W końcu nie każdemu zdarza się stanąć na opolskiej scenie  – zaznacza Kamil.

Za opolski występ Kamila kciuki trzymajmy już dziś.

Jarosław Faber

Może Cię zainteresować

Dziękujemy za 17 lat

26.09.2020

26 września 2003 roku – o siódmej minut czterdzieści siedem (sekund trzy) – Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

Dołącz do newslettera