Po raz kolejny wręczyliśmy Statuetki Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka
Wczoraj, w samo południe, podczas uroczystego spotkania w gmachu Telewizji Polskiej w Warszawie, dziękowaliśmy instytucjom, firmom, a także osobom prywatnym, które wspierały uczestników i organizację tegorocznego 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
Na scenie, obok prowadzącej spotkanie Anny Dymnej, nie zabrakło szacownych gości, współorganizatorów festiwalu, którzy przyczyniają się do jego corocznego sukcesu: Edwarda Chudzika – z-ca dyrektora Narodowego Centrum Kultury, Tomasza Maruszewskiego – z-ca prezesa PFRON, Zbigniewa Polaka – dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP, oraz Rafała Porzezińskiego, dyrektora Programu 1 Polskiego Radia.
– Na Rynku w Krakowie, podczas finałów naszego festiwalu, dzieje się coś tak niezwykłego, że wydaje się, iż tam jest jakaś inna planeta. Dzięki wam udało nam się zgromadzić najcudowniejszych polskich artystów. To jest wielka wartość. Wydarzenie dzięki temu ma rangę. Wszystkich nie wyliczę, nie jestem w stanie wszystkim podziękować dzisiaj, ale te statuetki, te nasze szklane jaja to symbol tej wielkiej wartości – zaznaczyła Anna Dymna.
Edward Chudzik, dyrektor NCK, podsumował 13-letnią współpracę z fundacją „Mimo Wszystko”:
– Piosenka obala wszelkie bariery i uwalnia wszystko. Przestają się wtedy liczyć niepełnosprawności. Zaczarowana Piosenka pokazuje, że jej uczestnicy to tacy sami ludzie jak my. Jest bardzo ważne, że sztuka wyrównuje szanse ludzi. Moc tego festiwalu tkwi w tym, że wszyscy odbiorcy tego wydarzenia, a nie tylko sami finaliści, stają się lepszymi ludźmi.
Z kolei Rafał Porzeziński, dyrektor Programu Pierwszego PR, powiedział:
– Dajemy wam patronat i serce. Anna Dymna to niezwykła niewiasta, która nosi w sobie ogromny ogień, ale się nie spala. To osoba, która rozpala ogniska wokół siebie i ciągle ogień w niej płonie. Jestem ogromnie wdzięczny. że radiowa „Jedynka” już po raz kolejny mogła maczać w tym wydarzeniu swój eter.
Uroczystość uświetnił występ Pauliny Gruszeckiej, zwyciężczyni tegorocznej edycji festiwalu w kategorii wokalistów dorosłych. Na gitarze akompaniował jej mąż Bartek.
– Nagroda pomogła mi zdobyć pewność siebie, a u mnie z pewnością siebie było marnie. Teraz czuję, że mogę więcej zdziałać. Fakt, że się bardziej otworzyłam, sprawia mi ogromną przyjemność. To wszystko dzięki tej pierwszej nagrodzie – podkreśliła Paulina.
Statuetki z rąk Anny Dymnej otrzymali:
Ania Karwan, Mateusz Ziółko, Andrzej „Kobra” Kraiński, Aleksandra Justa, Maciej Musiał – artyści, którzy towarzyszyli uczestnikom zmagań na festiwalowej scenie
Joanna Kulig, Maciej Zakościelny, Artur Barciś, Katarzyna Żak, Paweł Małaszyński, Agnieszka Wilczyńska, Natalia Rybicka, Jan Młynarski – jurorzy festiwalu
Jerzy Olszewski, Adam Rymarz, Katarzyna Gojny, Ryszard Góra, Damian Kędzia, Anna Lutz, Ewa Biłek-Regnowska, Michał Ponikwia, Ireneusz Parafiniuk, Alina Grabalska, Mariola Felczyńska, Marek Bagiński, Res Equestrestis, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wojsławicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotoryi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suwałkach, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Ostoja” w Brzesku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach – nauczyciele, instruktorzy i placówki przygotowujace kandydatów do wzięcia udziału w konkursie
Mł. bryg. mgr inż. Artus Nosek (komendant straży pożarnej w Krakowie), Barbara Rzymkowska, Paweł Rojek, Łukasz Kozos, Jakub Maks, Toyota Romanowski i Lexus Kraków, Hubert Długosz, Izabela Słowik, dr Maria Workiewicz-Kwaśniewska, Ewa Wiśniewska, Jerzy Kordys, dr Piotr Gajewski.
– Gratulujemy każdemu z laureatów. To dzięki wam nasz festiwal jest tak wyjątkowy – zakończyła Anna Dymna. Odbierający wyróżnienia nie kryli wzruszenia (nie obyło się bez łez).
Na zakończenie nie zabrakło jubileuszowego tortu oraz gratulacji i wspólnych uścisków.
Do zobaczenia za rok. Niech nasza Rodzina Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka rośnie i powiększa się nadal.