fbpx

Aktualności

Laureaci „Albertiany” z Regionu V

23.02.2016

22 lutego, w Teatrze Lalek we Wrocławiu, odbył się drugi etap 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Jury w składzie: Sylwia Białek, Dorota Ślepowron-Korwin, Angelika Kusak, Małgorzata Godek-Wójcik oceniło dziewięć przedstawień oraz trzech solistów. Pierwsze miejsce w kategorii zespołów teatralnych przyznano przedstawieniu „Burza”, w wykonaniu grupy „Teatru pod Jabłonka” z fundacji „Przyjazny Dom” we Wrocławiu. W kategorii solistów zwyciężył Artur Kurek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebnicy, z piosnką „Ludzkie gadanie” z repertuaru Maryli Rodowicz.

Gratulujemy laureatom. Finałowa gala 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” odbędzie się 14 marca w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Protokół końcowy jury 2. etapu „Albertiany 2016” w Regionie V znajduje się w załączniku.

Pliki do pobrania

Protokół jury Region V

Może Cię zainteresować

Niech ten festiwal trwa

05.06.2026

„Wielu finalistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki twierdzi, że w tym konkursie największą nagrodą nie są wcale stypendia czy statuetki dla laureatów, lecz sama możliwość doświadczania niezwykłej atmosfery tego wydarzenia. Takie wyznania zachwycają najbardziej” – mówi Anna Ozner.

Największe bariery są w głowie

04.06.2026

Gośćmi jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie rodzina państwa Klimzów: Monika, Szymon i półroczny Tymek. Pan Szymon jest paraplegikiem.

Dołącz do newslettera