fbpx

Aktualności

Liczy się autentyczność

11.04.2024

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie ppłk rez. pil. dr inż. Tomasz Czerwiński, wykładowca Lotniczej Akademii Wojskowej, który uległ wypadkowi lotniczemu.

Pan Tomasz wspomina, że od dzieciństwa lotnictwo było jego wielką pasją. Konsekwentnie realizował swoje marzenia. Kiedy zdawał maturę – jako zwycięzca telewizyjnego programu „Jeśli nie Oxford, to co?” – indeks Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie miał już w kieszeni. W 2000 roku otrzymał promocję, stopień podporucznika. Niedługo potem został instruktorem lotnictwa. Był też dowódcą w eskadrze pokazowej. Rodzinę założył jako 23-latek. Czuł się życiowo spełniony.

Na nagranie programu ppłk rez. pil. dr inż. Tomasz Czerwiński przyjechał z córką, fot.: Andrzej Czeranowski

Katastrofa wydarzyła się w 2017 roku. W rozmowie Anną Dymną pan Tomasz nie chce wgłębiać się w szczegóły wypadku, podczas którego doznał złamania kręgosłupa. Nie on siedział wtedy za sterami samolotu. Życie uratowała mu ośmiogodzinna operacja. Patrząc przez sześć tygodni w szpitalny sufit, zdawał sobie sprawę, że utracił właściwie wszystko. Ale nie poddał się. Myślał o rodzinie. Wyruszył – jak mówi – w bardzo trudną drogę. Miał szczęście – co też podkreśla – uczestniczyć w programie rehabilitacyjnym z wykorzystaniem egzoszkieletu.

Obecnie pan Tomasz porusza się o lasce. Wrócił do latania na szybowcach. Uprawia też jazdę na monoski. Za zasługi w szkoleniu lotniczym otrzymał w tym roku nagrodę „Cumulusa”. W programie opowiada również o przestrzeniach życia odkrytych po wypadku, a także ludziach, których poznał. Twierdzi, że w życiu ważna jest autentyczność.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Radość z rzeczy małych

17.05.2024

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Radosław Zbrożek z partnerką Dominiką Bilińską. U pana Radosława zdiagnozowano nowotwór kości.

Zmarł Andrzej Brandstatter

15.05.2024

To wyjątkowo przykra dla nas wiadomość. Andrzej Brandstatter i Jego Fundacja Pro Artis wielokrotnie wspierali nasze artystyczne projekty. Żegnamy nie tylko oryginalnego Twórcę podhalańskiej muzyki, ale też wielkiego Przyjaciela osób z niepełnosprawnościami.

Dołącz do newslettera