fbpx

Aktualności

Magda Dura i dr Katarzyna Muras-Szwedziak gośćmi „Spotkajmy się”

12.11.2020

W jutrzejszym odcinku telewizyjnego cyklu „Anna Dymna – Spotkajmy się” gośćmi będą Magda Dura, która zmaga się z chorobą Fabry’ego, oraz dr Katarzyna Muras-Szwedziak.

Jak podała w telewizyjnej rozmowie dr Katarzyna Muras-Szwedziak ze Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Łodzi i założycielka pierwszej dla dorosłych przychodni chorób rzadkich, oblicza się, że na tego rodzaju choroby może cierpieć co dwudziesta osoba na świecie. Chorób rzadkich jest ponad osiem tysięcy i stale ich przybywa.

Pani Magda cieszyła się dobrym zdrowiem przez trzydzieści dziewięć lat. Chorobę Fabry’ego – na którą, rzekomo, kobiety nie zapadają – wykryto u niej przez przypadek, podczas badań profilaktycznych. Zrobiono to nie od razu. Najpierw kardiolog zorientował się, że zapisane leki nie działają. Choroba postępowała drobnymi, ale znaczącymi krokami. Sytuacja stawała się dramatyczna. Konieczny był przeszczep serca. Dzisiaj pani Magda jest szczęśliwą kobietą, która lubi zumbę i wycieczki po górach.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.40. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Może Cię zainteresować

Już wkrótce

23.11.2020

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas o wielkiego finału 19. „Choinek Jedynki”. 30 listopada odbędzie się pierwsza aukcja tegorocznej akcji charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia. Licytacje prac nadesłanych przez VIP-ów potrwają do 4 grudnia. A dnia następnego nastąpi…

Dołącz do newslettera