fbpx

Aktualności

Mikołaje z Cisco Kraków

14.12.2020

Nasi dorośli niepełnosprawni intelektualnie podopieczni z „Doliny Słońca”, jak co roku, kierowali prośby do mikołaja. Wielu z nich marzyło o kredkach, puzzlach, czapkach, szalikach, ciepłym obuwiu, kosmetykach albo przytulankach z pluszu. 60-letni Paweł zażyczył sobie płytę z muzyką Beethovena, a 40-letnia Anna zapewniła, że radość sprawi jej każdy upominek.

Te i inne marzenia spełniły się dzięki naszym wspaniałym przyjaciołom z firmy Cisco Kraków, którzy po raz kolejny przyjechali do schroniska Fundacji im. Brata Alberta w podkrakowskich Radwanowicach i wcielili się w rolę mikołajów. Co prawda w „Dolinie Słońca” nie było w tym roku wspólnej zabawy oraz uścisków. Cóż… Obowiązuje wymóg zachowania dystansu społecznego. Ale i tak radość wszystkich okazała się wielka. Mikołaje z Cisco Kraków przygotowali prezenty dla 138 osób. Część podarunków powędrowała do wybudowanych i prowadzonych przez nas Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie.

– Po raz pierwszy przyjechaliśmy do „Doliny Słońca” w grudniu 2017 roku – wspominała Maria Rubaj z Cisco Kraków. – Już wtedy pojawiła się nić sympatii pomiędzy nami i podopiecznymi Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Pielęgnujemy tę relację do dzisiaj. Rozwinęła się ona w przyjaźń, ponieważ kontakt ten sprawia nam dużo radości, wypełnia nas dobrymi emocjami. Zaczynaliśmy siedmioosobową grupą wolontariuszy. A w tym roku podarunki przygotowywało ponad stu pracowników Cisco Kraków. Każde spotkanie w „Dolinie Słońca” jest dla nas wyjątkowe.

Ubiegłopiątkową wizytę w Radwanowicach poprzedziły przed tygodniem odwiedziny pomocnicy mikołajów – Ewy Sagan z Cisco Kraków. Podopieczni „Doliny Słońca” powitali ją stojąc w oknach i na tarasie. Pani Ewa również – własnoręcznie – przygotowała dla nich paczki ze słodkościami, produktami dla diabetyków i drobnymi upominkami. Napisała też list. W tym roku gesty takie mają szczególne znaczenie dla naszych podopiecznych. Od początku pandemii pozostają przecież w zamknięciu. Nie mogą opuszczać ośrodka ani kontaktować się bezpośrednio ze światem zewnętrznym. Boże Narodzenie również spędzą w izolacji. Przyjaciele z Cisco Kraków, przyjeżdżając do „Doliny Słońca”, zrobili im więc prezent niezwykle ważny, istotniejszy niż wszystkie materialne upominki świata – ofiarowali naszym podopiecznym swój czas oraz swoją obecność.

Mikołajkową akcję Cisco Kraków dla „Doliny Słońca” koordynowała Maria Rubaj oraz Jarosław Dudoń, a podarunki ufundowały i przygotowały zespoły finansów i wsparcia technicznego. Godziny, które pracownicy przeznaczyli na przygotowanie podarunków, zostaną odnotowane w systemie firmy. Dzięki współpracy z Charities Aid Foundation of America czas ten zostanie przeliczony na gotówkę. W formie darowizny trafi ona na nasze konto, aby wesprzeć funkcjonowanie „Doliny Słońca”. Mało tego… W tym roku od mikołaja z Cisco Kraków nasza placówka w Radwanowicach otrzyma też ekstrapaczkę. Będzie ona zawierała – bardzo nam niezbędne – środki ochrony osobistej.

Brakuje słów, by wyrazić radość, a przede wszystkim – naszą ogromną wdzięczność dla przyjaciół z Cisco Kraków. Wielka to rzecz, że tak pięknie potrafią być z nami.

Katarzyna Cichoń

Fot.: archiwum fundacji

 

Może Cię zainteresować

Radość z rzeczy małych

17.05.2024

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Radosław Zbrożek z partnerką Dominiką Bilińską. U pana Radosława zdiagnozowano nowotwór kości.

Zmarł Andrzej Brandstatter

15.05.2024

To wyjątkowo przykra dla nas wiadomość. Andrzej Brandstatter i Jego Fundacja Pro Artis wielokrotnie wspierali nasze artystyczne projekty. Żegnamy nie tylko oryginalnego Twórcę podhalańskiej muzyki, ale też wielkiego Przyjaciela osób z niepełnosprawnościami.

Dołącz do newslettera