fbpx

Aktualności

Mikołaje z Cisco Kraków

14.12.2020

Nasi dorośli niepełnosprawni intelektualnie podopieczni z „Doliny Słońca”, jak co roku, kierowali prośby do mikołaja. Wielu z nich marzyło o kredkach, puzzlach, czapkach, szalikach, ciepłym obuwiu, kosmetykach albo przytulankach z pluszu. 60-letni Paweł zażyczył sobie płytę z muzyką Beethovena, a 40-letnia Anna zapewniła, że radość sprawi jej każdy upominek.

Te i inne marzenia spełniły się dzięki naszym wspaniałym przyjaciołom z firmy Cisco Kraków, którzy po raz kolejny przyjechali do schroniska Fundacji im. Brata Alberta w podkrakowskich Radwanowicach i wcielili się w rolę mikołajów. Co prawda w „Dolinie Słońca” nie było w tym roku wspólnej zabawy oraz uścisków. Cóż… Obowiązuje wymóg zachowania dystansu społecznego. Ale i tak radość wszystkich okazała się wielka. Mikołaje z Cisco Kraków przygotowali prezenty dla 138 osób. Część podarunków powędrowała do wybudowanych i prowadzonych przez nas Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie.

– Po raz pierwszy przyjechaliśmy do „Doliny Słońca” w grudniu 2017 roku – wspominała Maria Rubaj z Cisco Kraków. – Już wtedy pojawiła się nić sympatii pomiędzy nami i podopiecznymi Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Pielęgnujemy tę relację do dzisiaj. Rozwinęła się ona w przyjaźń, ponieważ kontakt ten sprawia nam dużo radości, wypełnia nas dobrymi emocjami. Zaczynaliśmy siedmioosobową grupą wolontariuszy. A w tym roku podarunki przygotowywało ponad stu pracowników Cisco Kraków. Każde spotkanie w „Dolinie Słońca” jest dla nas wyjątkowe.

Ubiegłopiątkową wizytę w Radwanowicach poprzedziły przed tygodniem odwiedziny pomocnicy mikołajów – Ewy Sagan z Cisco Kraków. Podopieczni „Doliny Słońca” powitali ją stojąc w oknach i na tarasie. Pani Ewa również – własnoręcznie – przygotowała dla nich paczki ze słodkościami, produktami dla diabetyków i drobnymi upominkami. Napisała też list. W tym roku gesty takie mają szczególne znaczenie dla naszych podopiecznych. Od początku pandemii pozostają przecież w zamknięciu. Nie mogą opuszczać ośrodka ani kontaktować się bezpośrednio ze światem zewnętrznym. Boże Narodzenie również spędzą w izolacji. Przyjaciele z Cisco Kraków, przyjeżdżając do „Doliny Słońca”, zrobili im więc prezent niezwykle ważny, istotniejszy niż wszystkie materialne upominki świata – ofiarowali naszym podopiecznym swój czas oraz swoją obecność.

Mikołajkową akcję Cisco Kraków dla „Doliny Słońca” koordynowała Maria Rubaj oraz Jarosław Dudoń, a podarunki ufundowały i przygotowały zespoły finansów i wsparcia technicznego. Godziny, które pracownicy przeznaczyli na przygotowanie podarunków, zostaną odnotowane w systemie firmy. Dzięki współpracy z Charities Aid Foundation of America czas ten zostanie przeliczony na gotówkę. W formie darowizny trafi ona na nasze konto, aby wesprzeć funkcjonowanie „Doliny Słońca”. Mało tego… W tym roku od mikołaja z Cisco Kraków nasza placówka w Radwanowicach otrzyma też ekstrapaczkę. Będzie ona zawierała – bardzo nam niezbędne – środki ochrony osobistej.

Brakuje słów, by wyrazić radość, a przede wszystkim – naszą ogromną wdzięczność dla przyjaciół z Cisco Kraków. Wielka to rzecz, że tak pięknie potrafią być z nami.

Katarzyna Cichoń

Fot.: archiwum fundacji

 

Może Cię zainteresować

Certyfikat naszej transparentności

29.09.2022

Miło nam poinformować, że Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” pomyślnie przeszła wnikliwy audyt CAF International, który potwierdza naszą transparentność jako organizacji non-profit.

Głębiej patrzyć w człowieka

28.09.2022

Gościem najbliższego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Karolina Cybula, psycholog, wyróżniona w plebiscycie „Człowiek bez barier”, która zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Dołącz do newslettera