fbpx

Aktualności

Nauczyciel z Kenii dziękuje za wyprawę na Kilimandżaro

28.11.2008

„Pani Anno nie znamy się, ale wierzę, że Pani serce jest czyste i Bóg pobłogosławi Pani w życiu” – napisał w swoim liście Francis Warui Mwayonga, jeden z uczestników wyprawy na Kilimandżaro.

Ma 38 lat. Pochodzi z Kenii. Był jednym z dziesięciu uczestników z niepełnosprawnościami, którzy w październiku tego roku wyruszyli na Biały Dach Afryki. O kulach wspiął się na wysokość 5200 m n.p.m. Kilka dni temu przysłał do naszej Fundacji list. Postanowiliśmy się nim podzielić z uczestnikami wyprawy i wszystkimi osobami, które trzymały za nich kciuki.

Pani Anno
Jestem niepełnosprawnym nauczycielem z Kenii, który towarzyszył polskiej ekipie w czasie wędrówki na Kilimandżaro. Mam 38 lat, żonę i dwie piękne córki. Chciałbym przekazać Pani wyrazy swojego szacunku i przekazać, że modliłem się za Panią prosząc o to co najlepsze. Uczę w szkole dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Po powrocie opowiedziałem im o wyprawie. Wielu z nich nie wierzyło, że osoba z niepełnosprawnością może się wspiąć na Kilimandżaro, po tym co usłyszeli zmienili zdanie i patrzą w przyszłość z dużo większym optymizmem. Szanowna Pani Anno, nie znamy się, ale wierzę, że Pani serce jest czyste i Pan Bóg będzie Pani w życiu błogosławił. Proszę, aby Pani nadal robiła to co dotychczas dla ludzi, których los mniej obdarzył niż innych, a Pan Bóg na pewno doceni Pani uczynki. Dziękuję też wszystkim pracownikom Fundacji za pomoc i zaangażowanie w zorganizowanie wyprawy.

Francis Warui Mwayonga z Kenii

28.09.2008 , KILIMANJARO NATIONAL PARK . MARANGA GATE , Z PRAWEJ DAVID KENIJSKI LEKARZ WYPRAWY . WYPRAWA NIEPELNOSPRAWNYCH NA NAJWYZSZY SZCZYT AFRYKI ORGANIZOWANA PRZEZ FUNDACJE ANNY DYMNEJ , FOT. ADAM GOLEC / AGENCJA GAZETA

Może Cię zainteresować

Zapraszamy przed telewizory

18.06.2025

W tych dniach krakowski Rynek Główny szczególnie tętnił życiem i radością. Przyznawali to wszyscy: nasze koncerty były magiczne. Dzięki Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć ich retransmisje.

Najlepsze schronienie

17.06.2025

„Najlepszym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek” – od lat powtarza Anna Dymna. Żywym świadectwem tych słów był koncert „Dziękuję, że jesteś”. Odbył się on w minioną niedzielę, na Rynku Głównym w Krakowie – dzień po rozstrzygnięciu 17. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Wydarzenie dedykowano opiekunom osób chorych i z niepełnosprawnościami. Podkreślono w nim również znaczenie asystencji.

Dołącz do newslettera