fbpx

Aktualności

Nie trzeba wiele

23.07.2019

„CD-Action”, największe w Polsce czasopismo dla graczy komputerowych i odbiorców nowych technologii, zainicjowało ogólnopolską dyskusję na temat dostępności gier dla osób z niepełnosprawnościami. W projekt zaangażowały się także Microsoft Polska.

Chociaż rozrywka komputerowa od lat cieszy się ogromną popularnością, to jednak dostępność do niej dla osób z niepełnosprawnościami pozostawia wiele do życzenia. Można odnieść wrażenie, że twórcy tego rodzaju rozrywki zupełnie zapomnieli o potrzebach ludzi dysfunkcjami. Tymczasem, jak udowadnia redakcja CD-Action w artykule „Nie trzeba wiele”, niektóre niedogodności można łatwo rozwiązać na etapie produkcji gier.

Fot.: CD-Action

Podstawowe grzechy twórców rozrywki komputerowej to: tworzenie skomplikowanego sterowania, brak możliwości zmiany ustawień klawiszy, brak dbałości o napisy, przekazywanie informacji tylko w jeden sposób czy brak dbałości o kolorystykę.

Dyskusja, którą zainicjowała redakcja CD-Action, jest niezmiernie ważna w aspekcie społecznej integracji, na której rzecz działamy od chwili powstania Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Nie trzeba wiele”, który opublikowano również w wersji audio. Mamy też nadzieję, że świat zmieni się wkrótce na lepszy również w tej przestrzeni.

Przeczytaj artykuł

Może Cię zainteresować

Zostań SuperWolo!

19.08.2019

Rozpoczynamy 8. edycję projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Jego głównym celem jest promowanie wolontariatu oraz rozwijanie wśród uczniów postaw prospołecznych, a także współdziałanie na rzecz społeczności klasowej, szkolnej i lokalnej. Zwieńczeniem projektu jest konkurs o statuetkę SuperWolo 2019. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 września.

Profesjonalne i bezpłatne doradztwo zawodowe

19.08.2019

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa”. Ich adresatami są również osoby z niepełnosprawnościami, zarówno fizycznymi, jak i z zaburzeniami psychicznymi.

Dołącz do newslettera