fbpx

Aktualności

„Niegrzeczne dziecko”

01.04.2021

Gośćmi jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będą Angela Wawrzyk-Koszycka i Krzysztof Koszycki. Pani Angela ma zespół Aspergera, schorzenie ze spektrum autyzmu.

Są małżeństwem od maja ubiegłego roku. Poznali się przed dwoma laty, w firmie, w której on starał się o pracę. Ale łączy ich nie tylko firma. Mają wiele wspólnych pasji. Przede wszystkim – rękodzieło. „W tak żywej osobowości nie da się ukryć czegoś złego. Wszystko w niej przyciągało mnie jak magnes” – mówi o małżonce pan Krzysztof.

Fot.: Bartłomiej Bujas

Pani Angela od urodzenia ma problem ortopedyczny z ręką. Zmaga się też z astmą i problemy z kręgosłupem. Była operowana m.in. w USA. Jest dwukrotną laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. W 2005 roku, w duecie z Anną Marią Jopek, wyśpiewała w naszym konkursie trzecie miejsce w kategorii dziecięcej. Dziesięć lat później, występując z zespołem Enej, zajęła pierwsze miejsce w kategorii wokalistów dorosłych. Jest multiinstrumetalistką. Gra na skrzypcach, fortepianie, klarnecie i gitarze. Gdy chodziła do szkoły, dorośli mówili o niej, że jest niegrzecznym dzieckiem. Wszystko dlatego, że wchodziła z nimi w dyskusje. W kontaktach z rówieśnikami też nie wiodło jej się dobrze. Zespół Aspergera zdiagnozowano u pani Angeli, gdy była już pełnoletnia. Obecnie pracuje przy tworzeniu grafiki gier komputerowych.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.25. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Może Cię zainteresować

„12 oddechów na minutę”

16.04.2021

W niedzielę, 18 kwietnia, opublikujemy pierwszy odcinek audiobooka „12 oddechów na minutę”. Autobiografia Janusza Świtaja szczegółowo opisuje przeżycia, emocje oraz próby pogodzenia się z nowym życiem przez osobę całkowicie sparaliżowaną. Książka została wystukana na klawiaturze komputera za pomocą ołówka trzymanego w ustach.

Zwyczajnie się wkurzam

16.04.2021

W duecie z Katarzyną Nosowską wyśpiewała zwycięstwo w 3. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Po maturze zdała egzaminy na polonistykę, dziennikarstwo i psychologię. Choruje na dysplazję kręgosłupowo-nasadową. Ma niespełna metr wzrostu.

Dołącz do newslettera