fbpx

Aktualności

Od przyjaciół „Choinek Jedynki”

02.12.2019

Wczoraj, w warszawskim gmachu Polskiego Radia, dorośli przyjaciele „Jedynki” malowali prace, które, od poniedziałku, będzie można licytować na rzecz naszych podopiecznych oraz fundacji „Wspólnota Nadziei”.

Spotkanie zaszczyciła obecnością Agata Kornhauser-Duda. Pani prezydentowa nie tylko po raz kolejny objęła honorowym patronatem świąteczną akcję charytatywną Programu I Polskiego Radia, ale też przekazała na aukcję 18. „Choinek Jedynki” piękną bombkę oraz świąteczną pocztówkę.

– Jest to jedna z moich ulubionych akcji charytatywnych – przyznała małżonka prezydenta RP. – Jestem przekonana, że Boże Narodzenie, jak i czas poprzedzający święta, wyzwala w nas naturalną potrzebę czynienia dobra. Wiem, że zarówno fundacja „Mimo Wszystko”, jak i fundacja „Wspólnota Nadziei” dokładają wszelkich starań, by zapewnić swoich podopiecznym jak najbardziej godne warunki. Dzieje się to wielkim nakładem pracy rehabilitantów, terapeutów, wolontariuszy. Ale nawet najlepsze  chęci i największe zaangażowanie muszą w takich działaniach być poparte pieniędzmi. Musimy zdawać sobie z tego sprawę. Dlatego tak ważne są takie akcje jak „Choinki Jedynki”. Właśnie dzięki przyjaciołom radiowej „Jedynki” i słuchaczom Programu I Polskiego Radia można zebrać fundusze, które wspierają działania obu fundacji. Bardzo za to dziękuję.

W malowaniu tajemnic świąt Bożego Narodzenia w siedzibie Polskiego Radia udział wzięli: Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski, Marzena Kawa, Wanda Kwietniewska, Nela mała reporterka, Roksana Węgiel, Maria Szabłowska z wnuczką Franią, Jarosław Jakimowicz, prof. Henryk Skarżyński, Stanisław Soyka, Maciej Szymanowicz, Ewa Kania z wnuczkami Zuzią i Paulinką, Joanna Racewicz, Szymon Wydra, Artur Siódmiak, Roman Paszke, Beata Fido i Jan Maria Tomaszewski, Majka Jeżowska, Małgorzata Potocka z wnukiem Tadeuszem, Lech Makowiecki, Wojciech Miłoszewski, Sebastian Kawa, Adam Hrycaniuk, trio muzyczne Tre Voci, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Sandra Kubicka, Marysia Dydycz i Joanna Pach z córkami Antoniną i Noemi oraz Agata Steczkowska z chórem, który uświetniła uroczystość świątecznymi pastorałkami. Podczas uroczystego spotkania nie zabrakło włodarzy Polskiego Radia, a także Anny Dymnej i Aliny Perzanowskiej, prezes fundacji „Wspólnota Nadziei”.

Anna Dymna, która przygotowała na aukcję dwie szopki (pierwszą na licytację, drugą jako nagrodę dla zwycięzcy aukcji 7 grudnia), zauważyła, że są to już 12. „Choinki Jedynki”, do których zaproszono fundację „Mimo Wszystko”.

– Za każdym razem mam wrażenie, że znajduję się na planecie, na której wszyscy są, bo chcą po prostu tu być. I spoglądają w tym samym kierunku. Wszyscy są tu ważni: i mali, i duzi. Łączy nas chęć pomagania i miłość do życia, ludzi. Chcemy, żeby świat był lepszy. „Choinki Jedynki” są jak uśmiech, który rozjaśnia świat – podkreśliła aktorka.

Prace przyjaciół Programu I Polskiego Radia można licytować tutaj. A już w najbliższą niedzielę wielki finał – licytacja obrazków przygotowanych przez najmłodszych przyjaciół radiowej „Jedynki”.

Adam Hajok

Fot.: Piotr Piorun/Polskie Radio

Może Cię zainteresować

Moc „Choinek Jedynki”

05.12.2019

7 grudnia, na antenie Programu I Polskiego Radia, odbędzie się wielki finał 18. „Choinek Jedynki”. „Pod młotek” pójdą wyróżnione prace najmłodszych słuchaczy, którzy wzięli udział w konkursie „Tajemnice świąt Bożego Narodzenia”, a także obrazki naszych podopiecznych oraz z fundacji „Wspólnota Nadziei”.

Wyniki 8. „Każdy jest komuś potrzebny”

05.12.2019

Pięć szkół, wiele pomysłów, dni i godzin bezinteresownego działania – tak, w wielkim skrócie, wyglądał przebieg konkursu o statuetkę „SuperWolo 2019”. Decyzją jury, nagrodę otrzyma klasa VI a ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie. Kapituła przyznała również jedno wyróżnienie.

Dołącz do newslettera