fbpx

Aktualności

Odchudzanie, które zabija

15.09.2021

Gościem najbliższego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Anna Ciupa, która choruje na anoreksję i ortoreksję. Zapraszamy przed telewizory oraz na platformę Vod.tvp.pl.

Od trzech lat pani Anna studiuje we Wrocławiu kierunek „Żywienie człowieka i dietetyka”. Wspomina, że miała szczęśliwe dzieciństwo, co było zasługą jej rodziców, którzy wychowywali również jej niepełnosprawną siostrę. Dzieckiem była pogodnym, choć cechowała ją nieśmiałość.

Jako czternastolatka, pani Anna usilnie zaczęła poszukiwać rówieśniczej akceptacji. Uważała, że jest za gruba, więc stopniowo ograniczała jedzenie. Ważyła wtedy 47 kilogramów. Za cel obrała sobie 45. Ostateczne zrzuciła 7 kilogramów. Początkowo utrata wagi nie niepokoiła rodziców, bo w dzieciństwie pani Anna należała do niejadków. Potem, gdy wystąpiły już u niej problemy zdrowotne, gastrolog poinformował, że choruje na anoreksję. Wypierała jednak chorobę. Przyznaje teraz, że nie tyle oszukiwała wtedy mamę, co samą siebie. Obsesyjnie liczyła kalorie. Nieustannie szukała informacji na temat różnych diet. Kiedy waga pani Anny spadła do 30 kilogramów, znalazła się w szpitalu. Jak mówi, czuła wtedy, że umiera, ale było jej to obojętne.

W programie pani Anna opowiada nie tylko o swoich komplikacjach zdrowotnych, ale również o odczuciu osamotnienia, która powoduje jej choroba. Ukojenie 22-latka odnajduje w śpiewie i muzyce.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Wszystko było na „nie”

22.09.2021

Długa była lista obrażeń, których, trzynaście lat temu, Michał Jałocha doznał w wypadku komunikacyjnym. W ich obliczu cukrzyca typu I oraz celiakia, z którymi zmaga się rozmówca Anny Dymnej z najnowszego odcinka programu „Spotkajmy się”, znaczenia większego nie mają.

Anna Dymna: Jasność ponad mrokiem

20.09.2021

„Chciałabym obudzić się w świecie, w którym usłyszę: »Może pani zamknąć swoją fundację, bo wszyscy potrzebujący są już otoczeni opieką i szczęśliwi«. Realia tymczasem są takie, że coraz więcej ludzi potrzebuje pomocy” – mówi Anna Dymna w rozmowie o dojrzałości i 18-leciu swojej fundacji.

Dołącz do newslettera