fbpx

Aktualności

Podpiszmy apel do Ministra Zdrowia

07.01.2021

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta, wystosował apel do Ministra Zdrowia o objęcie dobrowolnymi szczepieniami na Covid-19 objęci, w grupach „0” i „1”, również pracowników i uczestników dziennych placówek dla osób z niepełnosprawnościami.

„Wspomniane placówki dzienne, od wielu miesięcy, muszą, na podstawie decyzji poszczególnych wojewodów, zawieszać i ograniczać swoją działalność – nadmienia w apelu ks. Isakowicz-Zaleski. – Jest to podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, którymi są osoby z najróżniejszymi niepełnosprawnościami, często sprzężonymi. Niestety, doprowadza to jednak do wielomiesięcznej izolacji, która ma bardzo negatywne skutki psychiczne i zdrowotne. Dlatego też szybkie objęcie tych jednostek szczepieniami pozwoli na wznowienie działalności terapeutycznej i rehabilitacyjnej placówek, a co za tym idzie, na powrót do normalności.

W apelu zwraca się też uwagę na pracowników i wolontariuszy wszelkiego typu ośrodków dziennych i stacjonarnych dla ludzi bezdomnych, którzy zostali pominięci w rozporządzeniu o szczepieniach.

Gorąco namawiamy Państwa do podpisania tego apelu.

Może Cię zainteresować

Dziękujemy, że jesteś

28.01.2021

Adam Nowak jest z nami prawdziwie, życzliwie i uważnie. Po raz kolejny postanowił pomóc naszym podopiecznym. Tym razem przekazał im nagrodę, którą, w październiku ubiegłego roku, otrzymał w plebiscycie „Gwiazdy dobroczynności”.

Z „Doliny Słońca” dla WOŚP

28.01.2021

Pandemia sprawia, że nasi podopieczni z „Doliny Słońca” nie mogą kwestować w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Postanowili jednak wspierać Orkiestrę. Cieszą się, że na licytację Sztabu WOŚP przy Gazecie Krakowskiej trafiła praca ich kolegi Edwarda Grabowskiego.

Dołącz do newslettera