fbpx

Aktualności

Półfinaliści wyłonieni

15.04.2021

Publikujemy listę półfinalistów 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Przypominamy, że, ze względu na obostrzenia pandemiczne, tegoroczna edycja naszego ogólnopolskiego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami odbywa się w reżimie sanitarnym.

Jury w składzie: Marta Maślanka (członkini formacji DesOrient, czołowa polska cymbalistka specjalizująca się w muzyce teatralnej i filmowej), Ewa Jakowicz-Tabęcka (skrzypaczka, pedagog, wykładowca w Niepublicznej Szkole Muzycznej I st. Con Fuoco) i Klementyna Umer (wokalistka, aktorka, której głos znacie z wielu bajek i seriali) w czasie obrad online, po zapoznaniu się ze zgłoszeniami kandydatów do 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, zdecydowało o zaproszeniu na przesłuchania półfinałowe 32 osób.

– To było nie lada wyzwanie – oceniła Klementyna Umer. – Uczestnicy są zróżnicowani pod względem doświadczenia, od stawiających pierwsze kroki w muzycznym świecie, po osoby, które na scenie występowały nieraz. Gdzie indziej z kolei przebiega linia talentu i wrażliwości, które słyszy się zarówno u tych debiutujących, jak i tych bardziej doświadczonych. To fascynujące, ilu mamy utalentowanych wokalistów. Takie przesłuchania to jak łowienie pereł. Cieszy mnie też fakt, że repertuar wybrany przez uczestników był różnorodny, że nie zabrakło ani klasyki polskiej piosenki, ani bardziej współczesnych kompozycji jak „Safari” Piotra Zioły czy „Aury” Mroza.

– Dziękujemy, że podzieliliście się z nami swoim talentem, wrażliwością, pasją – zwróciła się do półfinalistów Ewa Jakowicz-Tabęcka. – Dziękujemy, że zaprosiliście nas do swojego świata, często dosłownie, bo wiele osób nagrywało piosenki w mieszkaniu. Świata pełnego muzyki, pięknych dźwięków i kolorów. To dla nas niezwykle inspirujące spotkanie, a także dowód, że nawet w tak trudnym czasie, w jakim żyjemy od roku, można spełniać marzenia i rozwijać swój talent i pasje.

– Dużo wzruszeń, wszyscy wspaniali, wrażliwi, więc były to bardzo trudne wybory – wtórowała Marta Maślanka. – Ci, którym teraz się nie udało, niech się nie poddają, niech rozwijają dalej swój talent i się nim dzielą ze światem. A za wszystkich półfinalistów trzymam kciuki. Ogromna to była dla mnie przyjemność, móc Was wszystkich słuchać.

Na przesłuchania półfinałowe, które tym razem, ze względu na pandemię, odbędą się bez udziału publiczności, zaproszeni zostają:

Karolina Bajer, Weronika Bartczak, Magda Cebula, Dawid Dąbrowski, Wiktoria Gniazdowska, Andżelika Guściora, Nikola Jodko, Otylia Kozłowska, Kacper Kujawski, Marlena Młyńska, Nicole Pawlukiewicz, Szymon Prokop, Aurelia Radecka, Wiktoria Urbanowicz, Nikola Wojciechowska, Gabriela Wszędybył (kategoria do lat 16)

Julia Bagińska, Daria Barszczyk, Dariusz Buczek, Anna Ciupa, Małgorzata Dłużniewska, Amelia Dubanowska, Aleksandra Liske, Oliwia Moczydłowska, Katarzyna Pogoda, Joanna Przyborowska, Krzysztof Sałapa, Klaudia Skotarczak, Natalia Smogulecka, Katarzyna Wachnik, Anna Wardęska, Monika Wójcikowska (kategoria pow. 16 lat)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom eliminacji. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami za rok. Do półfinalistów odezwiemy się telefonicznie i e-mailowo w ciągu najbliższych dni.

Marta Kądziela


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach Programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Może Cię zainteresować

Serce matki

26.05.2023

Barbara Wojnar nie kryje poruszenia. Wspomina, że Oleńka, jej córka, była żywa i radosna, świetnie komunikowała się z otoczeniem. W wieku dwudziestu miesięcy dziewczynka zadławiła się marchwią. Dzisiaj Aleksandra ma trzydzieści siedem lat. Od 2021 roku jest podopieczną naszej „Doliny Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach, ośrodka dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Autoagresja bez kontroli

24.05.2023

Gościem najbliższego odcinka „Anna Dymna – Spotkajmy” będzie 23-letnia Anna Kurek, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Kobieta leczy się również psychiatrycznie. O swoich schorzeniach opowiada otwarcie i spokojnie.

Dołącz do newslettera