fbpx

Aktualności

„Poszukuję wolontariuszki – nietypowa prośba”

07.09.2020

„Chciałam, żebyśmy obie wiedziały, czego się po sobie spodziewać” – mówi Kinga Danielczyk, stypendystka Akademii Odnalezionych Nadziei, o Dorocie Wojcieszek, wolontariuszce Biura Młodych, z którą dwa tygodnie temu wyjechała na wolontariat zagraniczny.

W sierpniu 2019 roku napisała do nas Kinga. Swój e-mail zatytułowała „Poszukuję wolontariuszki – nietypowa prośba”. Dowiedzieliśmy się z niego, że od dawna marzy o wyjeździe na wolontariat zagraniczny. W tamtym czasie Kindze udało się już nawiązać kontakt z organizacją wspierającą. Pojawiła się jednak drobna przeszkoda – dziewczyna sama musiała znaleźć asystentkę, która towarzyszyłaby jej podczas całego wyjazdu. Z nadzieją zgłosiła się więc do nas. Ogłoszenie, które przygotowała Kinga, trafiło na naszą wewnętrzną facebookową grupę dla wolontariuszy. I udało się. Po kilkunastu dniach od pierwszego e-maila zgłosiła się Dorota. Od tego czasu w rozmowach z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego uczestniczyły już obie.

Maria Mazurek, z „Gazety Krakowskiej”, opisała tę inspirującą i krzepiącą historię.

Przeczytaj artykuł 

Dziękujemy „Gazecie Krakowskiej” – za zgodę na publikację.

Dziękujemy Instytutowi Monitorowania Mediów – za codzienne udostępnianie materiałów, które pojawiają się w mediach na temat naszej działalności.

Anita Morga

 

Może Cię zainteresować

Zapraszamy na wirtualną galę „Albertiany”

18.09.2020

„Albertiana” to ważne i radosne wydarzenie dla artystów z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów. Przekonujemy się o tym od lat. Laureaci tegorocznej edycji konkursu zostali wyłonieni. Ale jego marcowe podsumowanie, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, uniemożliwiły obostrzenia związane z pandemią.

Anna Dymna: Kamil inspiruje

15.09.2020

„Ważne jest nie tylko to, by ludzie zdrowi i w pełni sił odnosili się normalnie do osób z niepełnosprawnością. Istotne, żeby same osoby niepełnosprawne uwierzyły w możliwość realizacji własnych ambicji i marzeń” – mówi Anna Dymna, komentując sukces Kamila Czeszela na tegorocznym festiwalu w Opolu.

Dołącz do newslettera