fbpx

Aktualności

„Poszukuję wolontariuszki – nietypowa prośba”

07.09.2020

„Chciałam, żebyśmy obie wiedziały, czego się po sobie spodziewać” – mówi Kinga Danielczyk, stypendystka Akademii Odnalezionych Nadziei, o Dorocie Wojcieszek, wolontariuszce Biura Młodych, z którą dwa tygodnie temu wyjechała na wolontariat zagraniczny.

W sierpniu 2019 roku napisała do nas Kinga. Swój e-mail zatytułowała „Poszukuję wolontariuszki – nietypowa prośba”. Dowiedzieliśmy się z niego, że od dawna marzy o wyjeździe na wolontariat zagraniczny. W tamtym czasie Kindze udało się już nawiązać kontakt z organizacją wspierającą. Pojawiła się jednak drobna przeszkoda – dziewczyna sama musiała znaleźć asystentkę, która towarzyszyłaby jej podczas całego wyjazdu. Z nadzieją zgłosiła się więc do nas. Ogłoszenie, które przygotowała Kinga, trafiło na naszą wewnętrzną facebookową grupę dla wolontariuszy. I udało się. Po kilkunastu dniach od pierwszego e-maila zgłosiła się Dorota. Od tego czasu w rozmowach z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego uczestniczyły już obie.

Maria Mazurek, z „Gazety Krakowskiej”, opisała tę inspirującą i krzepiącą historię.

Przeczytaj artykuł 

Dziękujemy „Gazecie Krakowskiej” – za zgodę na publikację.

Dziękujemy Instytutowi Monitorowania Mediów – za codzienne udostępnianie materiałów, które pojawiają się w mediach na temat naszej działalności.

Anita Morga

 

Może Cię zainteresować

Wszystko było na „nie”

22.09.2021

Długa była lista obrażeń, których, trzynaście lat temu, Michał Jałocha doznał w wypadku komunikacyjnym. W ich obliczu cukrzyca typu I oraz celiakia, z którymi zmaga się rozmówca Anny Dymnej z najnowszego odcinka programu „Spotkajmy się”, znaczenia większego nie mają.

Anna Dymna: Jasność ponad mrokiem

20.09.2021

„Chciałabym obudzić się w świecie, w którym usłyszę: »Może pani zamknąć swoją fundację, bo wszyscy potrzebujący są już otoczeni opieką i szczęśliwi«. Realia tymczasem są takie, że coraz więcej ludzi potrzebuje pomocy” – mówi Anna Dymna w rozmowie o dojrzałości i 18-leciu swojej fundacji.

Dołącz do newslettera