fbpx

Aktualności

„Poszukuję wolontariuszki – nietypowa prośba”

07.09.2020

„Chciałam, żebyśmy obie wiedziały, czego się po sobie spodziewać” – mówi Kinga Danielczyk, stypendystka Akademii Odnalezionych Nadziei, o Dorocie Wojcieszek, wolontariuszce Biura Młodych, z którą dwa tygodnie temu wyjechała na wolontariat zagraniczny.

W sierpniu 2019 roku napisała do nas Kinga. Swój e-mail zatytułowała „Poszukuję wolontariuszki – nietypowa prośba”. Dowiedzieliśmy się z niego, że od dawna marzy o wyjeździe na wolontariat zagraniczny. W tamtym czasie Kindze udało się już nawiązać kontakt z organizacją wspierającą. Pojawiła się jednak drobna przeszkoda – dziewczyna sama musiała znaleźć asystentkę, która towarzyszyłaby jej podczas całego wyjazdu. Z nadzieją zgłosiła się więc do nas. Ogłoszenie, które przygotowała Kinga, trafiło na naszą wewnętrzną facebookową grupę dla wolontariuszy. I udało się. Po kilkunastu dniach od pierwszego e-maila zgłosiła się Dorota. Od tego czasu w rozmowach z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego uczestniczyły już obie.

Maria Mazurek, z „Gazety Krakowskiej”, opisała tę inspirującą i krzepiącą historię.

Przeczytaj artykuł 

Dziękujemy „Gazecie Krakowskiej” – za zgodę na publikację.

Dziękujemy Instytutowi Monitorowania Mediów – za codzienne udostępnianie materiałów, które pojawiają się w mediach na temat naszej działalności.

Anita Morga

 

Może Cię zainteresować

„Wierszobranie na polanie”

23.07.2021

Sporo uciechy mieli najmłodsi wielbiciele poezji, którzy wczoraj, późnym popołudniem, zebrali się na polanie przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie. O radosną, lecz niepozbawioną refleksji, atmosferę „Wierszobrania na polanie” zadbali Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski.

Moc spotkania, siła poezji

21.07.2021

Wczoraj, na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie, odbył się kolejny wakacyjny wieczór poezji, zatytułowany „Namiętność to jest to”. Wiersze czytali: Anna Dymna, Krzysztof Orzechowski, Andrzej Seweryn i Dominika Bednarczyk. O oprawę muzyczną spotkania kunsztownie zadbała Anna Rocławska-Musiałczyk.

Dołącz do newslettera